Výpověď smlouvy s operátorem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Plavii 6. 12. 2012 15:35

Zdar lidi,

mám typickej problém. Chtěl bych T-Mobilu předčasně vypovědět smlouvu na dobu určitou, která trvá do 6/2013. Je možnost od ní odstoupit? Ptám se v souvislosti s plánovaným zvýšením DPH od ledna 2013, čímž by teoreticky mohlo dojít ke zvýšení cen za využívané služby, což by znamenalo naplnění ustanovení, že při zhoršení podmínek má uživatel právo do 15 dní od úpravy podmínek odstoupit od smlouvy. Je tomu tak?
Plavii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 6. 12. 2012 17:23

Neni, musela by se zmenit cena bez DPH - operatori o tom informuji na svych strankach (u vsech tusim www.xxx.cz/dph).
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 12. 2012 13:06

Také ČTÚ dnes vydal tiskovku, kde to potvrzuje.
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 12. 2012 13:40

Já nechápu proč to ti operátoři složitě řeší, ať nechají ceny bez DPH stejný a ono z toho něco vyleze.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan 10. 12. 2012 16:01

A nemusi nahodou uvadet ceny i s DPH? Jinak hrozi pokuty?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gina2 10. 12. 2012 17:02

Právě jsem nahlásila na Vodafone přenosový kod, operátorka nabídla optimalizaci, pak se zeptala na důvody - zde jsem jí řekla, že jsme se na optimalizaci při dřívějších jednáních nedohodli - pak upozornila na naúčtování sjednaného MMP do konce smlouvy, pokud bude přenos dřív. Ujistila jsem ji, že jsem si toho vědoma a nijak to mé rozhodnutí neovlivní. No a poté popřála hezký večer. Trvalo zhruba 4 minuty od ukončení hovoru a přišla SMS o schválení přenosu. Datum přenosu bude záležet na dohodě s přebírajícím operátorem, v našem případě prostřednictvím OZ. Celkem fofr. Tak doufám, až zítra sjednáme konkretní datum, že to sedne. Podle jejího vyjádření smlouva skončí dobou, na kterou byla sjednána, takže další písemná výpověď není třeba.
Gina2
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 12. 2012 13:15

Ahoj, nevi nekdo jak to bude s vypovedi bez sankce, kvuli zmene bez DPH u O2? Na o2.cz/dph uvadeji akorat, ze to bude mozne jen do data zmeny a ze vlada to ma na programu do 18.12.2012.

Diky moc
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod iguka 18. 12. 2012 13:49

to by mě taky zajímalo, jak to bude u t-mobile

tady je o výpovědi v důsledku změny DPH zajímavý článek http://www.lupa.cz/clanky/operatori-kvu ... ez-sankci/
iguka
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2012 19:41

erikb321 píše:mám paušál u vodafonu a chci dát výpověd musím to dát písemně nebo stačí jen přes telefon ? dik za odpovědi

A co se u nich informovat? :-D

Pokud chceš u VF neplatit, stačí ti do konce účetního období zavolat jim na linku a požádat o "deaktivaci balíčku" (na kecy typu že to musíš 4 dny předem nedej, to není pravda a platí to jen při změně tarifu a ne deaktivaci), čímžto pádem budeš mít nulový paušál přesně od konce období, do kterého to máš zaplacené a vyhneš se tak vodafonní blbárně, že při ukončení v půlce období ti žádnou poměrnou část již nevrátí... Příp. převést na prepaid a ten pak zahodit. Platí, pokud nejsi v závazku a na rozdíl od ostatních, tak není třeba k VF při opuštění chodit.

Pokud chceš dát čísla jinam, tak to bych dělal až s Nulovým tarifem, oni rádi prudí s tím, že když požádáš o Pac jinde, pak se vymlouvají že nemohou deaktivovat balíček atp...

Při přenosu do O2 byl celkový náklad 1,-
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod Raffi 29. 12. 2012 21:15

Zdravím, mám smlouvu na dobu určitou u T-Mobile do února 2014, tarif Přátelé 500 s retencí 50%. Chtěl bych přejít na podnikový tarif u T-Mobile tzn. asi vypovědět stávající smlouvu. Po prostudování nového ceníku vzroste cena měsíčního paušálu z 500 na 504,17Kč, cena za min z 4,90 na 4,94 a sms z 1,20 na 1,21. jsou tyto nárusty cen důvodem k vypovězení smlouvy bez sankce? Díky za reakce.
Raffi
Junior

Odeslat příspěvekod MobiLLion 29. 12. 2012 22:04

Nejsou - cena služby bez DPH totiž zůstává stejná a to je rozhodující.
MobiLLion
Junior

Odeslat příspěvekod Ondrasz 11. 3. 2013 20:12

Řeším problém s odstoupením od smlouvy do 14 dnů.
Operátorem O2 byl 4.2. aktivován tarif Neon L, který nebyl vůbec používán(SIM nebyla v telefonu).Poté byl tento tarif písemně vypovězen dne 12.2. na pobočce O2 Eden(ve výpovědi uvedeno ukončení do 14dnů při uzavření mimo provozovnu)z důvodu poskytnutí nepravdivých informací na straně prodejce.
Samozřejmě díky záměrnému natahování ze strany operátora byla smlouva zrušená až ke dni 22.2. I přes opačné tvrzení zaměstnankyně O2 přišla včera faktura s dodatečným vyúčtováním za období 4.-22.2.2013 na celkem 556Kč včetně DPH.

Mám dotaz jestli má O2 nějaký nárok na platbu vzhledem k tomu, že neposkytla žádné plnění?

Řeším již s ČTÚ, ale rád bych věděl jestli někdo neměl podobný problém, než dostanu od nich stanovisko.Díky.
Ondrasz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 11. 3. 2013 21:04

Jak neposkytla plnění? Služby nebyly funkční? To, že nebyly využity zákazníkem z jeho vůle není problém operátora.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrasz 11. 3. 2013 23:21

No problém je, že prodejce poskytl lživé informace o ceně tarifu.
Pokud tedy vezmu v úvahu, že smlouva byla uzavřena na základě nepravdivých informací, tak by měla být neplatná od počátku bez jakýchkoli sankcí pro zákazníka což je samozřejmě problém operátora.
Chápu ale, že tady to bude problém O2 dokázat...

Navíc pokud byl tarif údajně aktivní nějakých 17 dnů, tak jak může op účtovat platbu za celý měsíc?
Ondrasz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Onanymaus 12. 3. 2013 08:38

A proč jste nevypověděl smlouvu hned na druhý den? Proč jste smlouvu podepisoval aniž by jste se seznámil s podmínkami poskytování služeb včetně ceníku? Brečíte na špatném písečku. Pokud máte potvrzení od operátora o výpovědi do 14 dnů tak trvejte na poměrné uhradě faktury a to za období od 4-12 a to že jste nepoužil SIM je nepodstatné. Budiž Vám také k dobru, že jste danou SIM v Edenu operátorovi vracel.
Onanymaus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka