Výpověď smlouvy s operátorem

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod radim 13. 1. 2021 12:30

KrylP píše:Prostě zablokovala SIM a sbohem ! Někteří počítali, že tam budou dělat dýl, tak si čísla navedli do bankovnictví a služeb a pak prásk, nikde se nemohli dostat!


Je vůbec možné, aby byl někdo tak hloupý? :oboze
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 13. 1. 2021 12:32

Patřilo původně manželce, teď je firmy ! Pozor na to !

-- 13. 1. 2021 12:34 --

radim píše:
KrylP píše:Prostě zablokovala SIM a sbohem ! Někteří počítali, že tam budou dělat dýl, tak si čísla navedli do bankovnictví a služeb a pak prásk, nikde se nemohli dostat!


Je vůbec možné, aby byl někdo tak hloupý? :oboze


Vtipkuješ? Plno lidí před covidem neřešilo, že by mohli přijít o práci! Firmy jely naplno, tak neplácej nesmysly...
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod radim 13. 1. 2021 12:40

Nikdo soudný nemůže předpokládat, že u nějaké firmy zůstane do důchodu (pokud nemá do důchodu půl roku). A i kdyby, pak - co? Bude číslo, bez kterého se dneska nejde nikam přihlásit, všude měnit? Jen blázen si dá firemní číslo na internetbanking a dvoufázové ověřování. Na to nemá covid žádný vliv.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 13. 1. 2021 12:48

@ KryIp: máš samozřejmě pravdu.Jenomže já znám mnoho případu z mého okolí, kde po ukončení pracovního poměru bez problému to číslo dotyčným vrátiti zpět. Holt, člověk se pořád učí, i po padesátce...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod josifek78 13. 1. 2021 15:01

tramin píše:Mě na tom nejvíc vadí, že nekomunikují a není šance se něčeho dovolat. Přitom to číslo patří manželce...


to číslo možná patřilo manželce, teď jí ale určitě nepatří... prostě to tak je, bohužel.

Asi je to nějaká větší firma když má helpdesk, většinou takové věci ve velkých firmách trvá. Ať prostě jedná dál, píše i emailem té své nadřízené a i její nadřízené s kopii do vlastního emailu, když to uvidí tak zpozorní.

To je jako když je nějaký BYT kde se platí nějaké náklady (dejme tomu nájem). Tento BYT přepíšu na nějakého kolemjdoucího, který mi slíbí že budu platit nižší nájem protože mi na něj bude přispívat. Když potom budu chtít BYT prodat, asi narazím na problém protože ten byt už nebude můj. (samozřejmě to není úplně přesný příklad, který by se asi řešil jinak, ale vystihuje podle mě současnou situaci).

-- 13. 1. 2021 15:14 --

radim píše:Nikdo soudný nemůže předpokládat, že u nějaké firmy zůstane do důchodu (pokud nemá do důchodu půl roku). A i kdyby, pak - co? Bude číslo, bez kterého se dneska nejde nikam přihlásit, všude měnit? Jen blázen si dá firemní číslo na internetbanking a dvoufázové ověřování. Na to nemá covid žádný vliv.


na druhou stranu to číslo jde kdykoliv změnit v bankovnictví, od toho má originál smlouvu, občanku nebo jiné doklady. Prostě to číslo může v bankovnictví změnit když k němu má stále přístup, ono jde spíš o to že se toho čísla nechce vzdát.

Na druhou stranu se nemůžete divit firmě, pokud má třeba nějaké reklamy nebo dlouhodobě uvádí kontakt na nějaké telefonní číslo... tak je jasné, že když člověk odejde, tak si toto číslo bude chtít nechat, aby například ty hovory přesměrovával na nové firemní číslo apod.


Podle mě to v té firmě jde, jen je prostě potřeba kontaktovat lidi a řešit, nevzdávat se.
josifek78
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 13. 1. 2021 16:20

Však máš tady epidemii ne? Co když je v karanténě, leží na JIPce, apod.?
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 13. 1. 2021 17:17

Četl jste můj první příspěvek, teda pokud neležíte zrovna na JIP. Když mu manželka volá, tak hovor odmítá přijmout. Prostě to típne. A i kdyby to byla pravda, tak firma s několika tísici zaměstnanci tím pověří někoho jiného,ne? Určitě má víc pracovních povinností, než jen tuto kauzu.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 13. 1. 2021 17:45

tramin píše:....Vím, že je do 1.2. ještě trochu času, nevím ale co bude, když to tak bude pokračovat.
Chce přejít k Vodafonu, tak mě napadlo, jestli by to třeba Vodafone mohl někam posunout. Ale asi ne, když jde o firemní tarif...


Času moc nemá. Číslo je ve vlastnictví firmy. Spíše to napíšu tak, ať se nejspíše rozloučí s číslem. Firemní tarify, které jsou vedeny na právnickou osobu (nikoliv na OSVČ nebo fyzickou osobu) mají jiné podmínky. Rámcové smlouvy pro právnické osoby můžou být v podstatě jakékoliv. Smlouva klidně i na 3 a více let. Každá firma má jinou rámcovou smlouvu a pokud by se firmě jevilo puštění jednoho čísla jako nákladné nebo prodělečné, kdy by dejme tomu musela za toto číslo platit desetitisíce, tak ho nejspíše nedá a nechá SIM raději ležet v šuplíku. Pokud nemá žena administrátorské práva, nechodí jí vyúčtování, tak dej vůle boží. Číslo je vedené na velkou firmu, ta si s ním může dělat co chce. Tady je evidentní případ, kdy bych nikdy nedal zaměstnavateli své soukromé číslo, ani kdyby mě za něj sám platil hory, doly. Leda, že bych byl sám administrátorem, měl k němu non-stop plný přístup. A hlavně... co je zaměstnavateli po tom, kam, kdy a komu volám. ;-) To jen proč bych nechtěl mít soukromé číslo pod firmou.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod IvanT 13. 1. 2021 21:53

Zdravím, tak tohle se stalo mně před rokem a něco. Převedl jsem si své číslo pod firmu, abych ušetřil. To číslo jsem měl od svých studentských let od roku 2003. Odcházel jsem za nějaký čas z tohoto zaměstnání ne úplně v nejlepším a firma rozhodla, že mi číslo zpět neuvolní. Majitelem čísla je ten, na koho je číslo napsáno; ne ten, kdo ho používá... Měl jsem prostě smůlu, protože šéf se rozhodl, že mi odchod z firmy nějak okoření a to se mu povedlo... Koupil jsem si nový tarif, oběhal banky a dnes už bych číslo pod firmu nepřevedl. Ale je pravda, že tohle by mě nikdy předtím nenapadlo. Věřím, že 99 lidí ze 100 své číslo při odchodu od firmy dostane...
IvanT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zagy 14. 1. 2021 19:09

Proto vždycky upozorňuji, že dát svoje číslo pod šedého operátora je solidní riziko, že už se k němu nikdy nemusíte dostat. Zvlášť když šeďáka vypne operátora ze dne na den za porušování smluvních podmínek. Tohle platí obzvlášť v případě, kdy máte na to číslo navázané svoje podnikání. Těch max. pár stovek ušetřených měsíčně za to dle mého opravdu nestojí.
Naposledy upravil zagy dne 15. 1. 2021 11:03, celkově upraveno 1
Pro vypracování nabídky O2 pro Vaši firmu nebo pro Vás jako živnostníka mě neváhejte kontaktovat do soukromé zprávy.
zagy
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 15. 1. 2021 09:30

Člověče na koho reagujete, o jakém šedém operátorovi píšete? Manželka má tarif u T-mobile.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod zagy 15. 1. 2021 11:05

Píšu to, protože tady spousta lidí dává čísla pod šedivky a pak se jim děje to samé.
Princip je stejný jako u zaměstnavatele, ale tam člověk při nástupu asi nečeká, že při odchodu mu číslo ukradnou, ale bohužel i tohle se často stává.
Pro vypracování nabídky O2 pro Vaši firmu nebo pro Vás jako živnostníka mě neváhejte kontaktovat do soukromé zprávy.
zagy
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 15. 1. 2021 18:17

tramin píše:Člověče na koho reagujete, o jakém šedém operátorovi píšete? Manželka má tarif u T-mobile.


Když má podle tebe tarif u Tmobile, tak co tady řešíš? No jasně, jak psal jeden výše, má ho u "šedivky" a nic na tom nezměníš! Kdyby ho neměla u nějaké firmy (nebo firma je operátor Tmobile?, je pouze pod dohledem Tmobile), tak to máš už vyřešené.
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 1. 2021 19:37

Číslo patří platícímu. Pokud ho převedu pod firmu pak číslo patří firmě která ho platí ať už jako zaměstnavatel nebo jako šedivka to je jedno.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků