Blackberry u T-mobile CZ, plnohodnotné řešení

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod omninet 18. 2. 2007 03:10

Pro majitele zarizeni BlackBerry, kteri chteji sve zarizeni vyuzivat se vsemi funkcemi mam skvelej tip...

Vsichni vime, ze samotne zarizeni bez tyhle funkce je jen jakysi polo-handheld, co tedy potrebujeme?

V prvni rade, u T-Mobile CZ si aktivujeme sluzbu APN BlackBerry.net
mesicni pausal je 534,31 Kc a obsahuje uz i 10 MB volnych dat pres APN BB

problem cislo 1: vsichni operatori budou svorne tvrdit, ze tahle sluzba je pristupna jen a jen pro firemni zakazniky, to ale pravdou neni, nenechejte se odtisnout a pozadujte, aby operator AKTIVOVAL tuhle sluzbu, kdyz se bude vztekat, ze on to nemuze, reknete mu, ze od 01.02.2007 doslo k zmene a samotne APN jiz muzou aktivovat i bezni operatori z linky 4603, at to prece jen skusi.

vysledek: cca do 15 - 30 minut po aktivaci sluzby dojde k dohrani SERVICE BOOKS pro jednotlive sluzby, spritupni se Vam MMS spravy, browser a pod. Nebudte netrpelivi, nejprve se gprs/edge zmeni na GPRS/EDGE co je dukaz, ze APN bylo aktivovano, pak teprve dojde k vzdalenemu dohrani knihoven.

TIM MAME AKTIVOVANU FYZICKU VRSTVUE po ktere budou probihat prenosy.

V pripade, ze mate v BB instalovanou OPERA MINI, doporucuju ponechat si aktivni tarifni zvyhodneni Surf&Mail a spravne nastavait zarizeni, aby OPERA sla pres APN internet.t-mobile.cz. UPOZORNUJU! ze uctovani sluzby, resp. neuctovani, protoze jde o OPERA MINI si je nutne zoverit u operatora!!!
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 18. 2. 2007 03:17

Druhym, nezbytnym krokem je aktivace BIS, tedy hostovaneho reseni sluzby.

Nabizeji se nam tyhle moznosti:

1/ primo od T-mobile
bohuzel do teto chvile se me jichepodarilo "zlomit" a nejsem schopen prohlasit, ze me to aktivovali. Co je nejhorsi, vladne totalni chaos a nikdo me nevi rici, jestli poplatek 711,62 Kc s DPH je jen za hostovane reseni a APN BB se pripocitava, nebo uz je v nem zahrnuta APN BB. Z vyjadreni operatoru vsach vychazi, ze pravdepodobne jsou to 2 nezavisle poplatky, coz razem nici pouzitelnost sluzby pro fyzicke osoby.

Tuto otazku by me meli zodpovedet v pondeli, resp. v utery, pak sem doplnim info. V kazdem pripade je nutne zavazat se na 12 mesicu k odberu sluzby!


2/ u spolecnosti Avalanchenet ktera hostovane reseni spolu se spolecnosti TMO-CZ pripravuje.

podrobne informace i cennik (narozdil od T-mobilu ho netaji) je na strankach http://www.eoutlook.cz

konkretni cenovou nabidku mam prislibenou na pondeli rano. Opet plati, ze je nutne zavazat se na 12 mesicu.


3/ rozhodl jsem se pro test sluzby http://www.mail2web.com a jeji BIS reseni pro BlackBerry za nejakych 10 dolaru mesicne...

http://www.mail2web.com

adresa, kterou zikate je ve formatu ~user@mail2web.com a zaroven je loginem do weboveho rozhrani MS Exchange

Prvni orisek pro popelku nastal jak zaplatit poplatek za prvni mesic, resp. jehto pomernou cast. Bohuzel moje virtualni VISA karta odmitala transakci provest, tak jsem zvolil nouzove resni, skusil jsem pro to pouzit klasickou Embossovanou kartu, ktera ma ale zakazane pouziti pres net a tohle je vysledek:

reseni me na zbytek mesice stalo:
543402*******980 18.02.2007
00:49 78,52 CZK SOFTCOM TECHNOLOGY CON
TORONTO, CA

ano, vidite dobre, 78,52 Kc za 4,26$, to znamena, ze mesacny poplatok bude pod 200 Kc za 9,95$ pri platbe kazdy mesic...

po zadani aktivacneho e-mailu a hesla BB prijalo kniznice pro synchronizaci a tu zahajilo

diky me chybe jsem musel 3x prerusit inicializaci, tentokrat je uz vse v poradku a spoustim finalni inicializaci. Pro takovy pripad je tam moznost RESEND ACTIVATION PASSWORD

inicializace se zasekla na 11 procentech, ale po cca 20 minutach se rozbehla a zacali se ve web rozhrani outlooku objevovat prvni zaznamy z handheldu

po cca 30 - 35 minutach je inicializace dokoncena, sychronizovane se vsemi soucasti outlooku vsechno, natahnute do web rozhrani

TESTY:

po odeslani e-mailu je tento cca do 6 vterin dorucen do schranky @mail2web.com a v prubehu 2-3 vterin na zarizeni, z 50 sprav, odesilanych i z freemailov, ale i z firemni adresy, nebo z lastni domeny dorazilo 35 do 10 vterin, 10 do 15 vterin a jen 5 to trvalo dele

po doplneni schuzky do kalendara, nebo kontaktu, pres web rozhrani se tahle v 20 z 25 pripadu objevila do 6 vterin i na zarizeni. ODSTRANENI se projevilo az cca po minute jak u kontaktu, tak u schuzky v kalendari.

praca s web rozhranim je v zavislosti od rychlosti pripojeni, disponuju 4/1 Mbps, jde to celkem svizne, obcas to na chvili zatuhne, ale pak funguje dal. Vetsina z nas ale i tak nebude moc pouzivat web rozhrani. Jestli je mozn synchronizovat i primo aplikaci Outlook 2003 z PC zjistim, jestli jo, bylo by to skvele, ale vzhledem na cenu nepredpokladam. V aplikaci se vyskytuji reklamne bannery, ktere docela spomaluji praci, je mozne je za poplatek cca 2 $ mesicne vypnout. K dispozicii je nekolik jazykovych mutaci web rozhrani pro eOutlook, vratane cestiny.
Naposledy upravil omninet dne 18. 2. 2007 10:28, celkově upraveno 2
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 18. 2. 2007 03:21

prvni mesic me stal, tedy jeho alikvotni cast 78,52 Kc
normalni mesic pri dnesnim kurzu by stal cca 185 Kc, v pripade vypnute reklamy cca 240 Kc
poplatek T-mobile za APN BB je 534,31 Kc

TOTAL: cca 720 resp. cca 775 Kc mesacne

zuctovani z karty je bohuzel docela nevhodne narstaveno na 1-ni den v mesici, neumim rict, co se stane, kdyz v ten moment nebude na ucte dost prostredku. Navic, nekomu muze vadit, ze dava do ruk obchodnikovi kompletne udaje o karte, i kdyz pres https. obejit to jde jedine tak, ze druha a dalsi platba uz pujde pres PayPal ucet, prostrednik ale bude chtit bezpochyby provize, o to drahsi bude samotne pouzivani sluzby, i kdyz urcite ne o moc.

samozrejme, tohle reseni je pouzitelne i u jinych operatoru, treba v CR u O2, nebo v SR u T-mobile SK je nutne si ale primo u operatora aktivovat APN BleckBerry.net

podle stranek MS je spolecnost provozujici mail2web.com na trhu jiz od roku 1997 a patri do tzv. gold partners
Naposledy upravil omninet dne 18. 2. 2007 09:54, celkově upraveno 1
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 18. 2. 2007 08:57

dalsi moznosti jsou nespocetne, mnoho serveru poskytune sluzby hostovane exchange, vetsinou vsakjde o kombinaci placene exchange sluzby a placene nadstavby pro BlackBerry a ceny zacinaji na 25$/mesic.

To uz je porovnatelne s nabidkou sluzby http://www.eoutlook.cz kde je navic podpora v cestine a "Vase" adresa je zrozumitelnejsi protoze je na domene @eoutlook.cz nebo je mozne nastaveni aliasu a bude se Vam zobrazovat Vase pracovni, ci jina e--mail adresa (to ostatne nabizeji vsechny placene sluzby).

nabidka ruznych sluzeb pro Hosted Exchange je tady:
http://www.microsoft.com/serviceprovide ... talog.aspx
vetsina z nich ma k dispozici nejake mobilne reseni, vetsina prave BB
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod F430 Spider F1 18. 2. 2007 14:26

Tak a ještě zde napiš jak se nastavují všechny funkce a služby pro všechny telefony Nokia, SE, Motorola, BenQ, pro každý model podrobně. Děkujeme.

//jannnn - nevím, proč ta ironie. Přeci je BB "trochu" jiný přístroj a toto se může jeho uživatelům hodit. Narozdíl od nastavení pro klasické telefony se toto asi neshání tak snadno!
O2 KO
T-Mobile KO
Vodafone KO
LVBC OK
F430 Spider F1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omninet 18. 2. 2007 17:32

Dalsi dielik serialu...

POZOR na nastaveni APN pro Operu Mini a vestaveni browser.

BB browser : 62.141.0.122 uwg.paegas.cz
(vypada to tak ze jde ven pres wapovu branu operatora, tudiz POZOR, takovy datovy provoz bude pres APN wap a to znamena ze drahy)

OPERA mini: 195.189.142.220 p05-11.opera-mini.net
(jde to ven ocividne mimo TMO, pricemz je pouzity APN internet, melo by to byt v ramci tarifniho zvyhodneni zdarma)

Podminujici spusob uvadim proto, jelikoz ocividne doslo k spoplatneni cca 200 Kc v poslednich dvou dnech ze strany TMO, promtne to ale vyreklamovali a dobropisujou me tuhle castku. Bohuzel, nevsim sem si, ze po dohrani kniznic a inicializaci BIS reseni doslo k VYMAZANI apn: internet.t-mobile.cz z casti Advanced option.

Vnitrni browser v kazdem pripade pouziva WML emulator, tudiz jde ven jako apn WAP, je vhodny proto akorat tak na t-zones a nastaveni veci rovnou z mobilu v casti muj t-mobile
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod F430 Spider F1 18. 2. 2007 22:13

To jannn: No jasně, že se to někomu hodí, ale já bych to dal určitě do jiné sekce (například Mobily). Sem se to podle mě moc nehodí.
O2 KO
T-Mobile KO
Vodafone KO
LVBC OK
F430 Spider F1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 18. 2. 2007 23:04

Myslím, že omninet odvedl kus slušné práce. O BB jsem již několikrát uvažoval, ale vždy mě odradila cena za používání. Sám používám komunikátor 9300 kde je možné dohrát "funkci" Blackberry. Dneska se dá Blackberry 7130g u t-mobile pořídit za 1 Kč při min. plnění cca 500 Kč/měsíc a tím pádem zájemců o tuto službu může být mnohem více.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omninet 19. 2. 2007 01:23

nokez píše:Myslím, že omninet odvedl kus slušné práce. O BB jsem již několikrát uvažoval, ale vždy mě odradila cena za používání. Sám používám komunikátor 9300 kde je možné dohrát "funkci" Blackberry. Dneska se dá Blackberry 7130g u t-mobile pořídit za 1 Kč při min. plnění cca 500 Kč/měsíc a tím pádem zájemců o tuto službu může být mnohem více.
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 19. 2. 2007 01:25

F430 Spider F1 píše:To jannn: No jasně, že se to někomu hodí, ale já bych to dal určitě do jiné sekce (například Mobily). Sem se to podle mě moc nehodí.m/quote]


rozebiram FUNCNOST sluzby jako takove a jeji moznost aktivace u T-Mobile CZ. Kam bych to mel zaradit? K funkcnosti samotneho zarizeni je jine vlakno v casti mobily. Myslim si preto, ze je toto tema zaradeno relativne spravne, je to sluzba jako takova, i kdyz rovnaky nazev nese i zarizeni.
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod meir 19. 2. 2007 09:53

Ja pouzivam na Nokii E 61 a Surf+. A k tomu mam domenu hostovanou s emailem na googlu. BB by mi na telfonu sel taky, ale za ty penizze navic mi to prijde zbytecne. Jinak gmail funguje super. Jediny problem jsou datove prilohy. Obrazky prohlidnou jdou.
meir
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 19. 2. 2007 12:27

meir píše:Ja pouzivam na Nokii E 61 a Surf+. A k tomu mam domenu hostovanou s emailem na googlu. BB by mi na telfonu sel taky, ale za ty penizze navic mi to prijde zbytecne. Jinak gmail funguje super. Jediny problem jsou datove prilohy. Obrazky prohlidnou jdou.


kazdy musi zvazit, co je pro nej vyhodne a co ne. Pokud clovek dostane 5 - 10 mailu denne a dokazou pockat do vecera, nebo alespon pokud si je nevyzvedne treba z googlu, pro takoveho cloveka asi BB nebude.

Na druhou stranu je dosti lidi, kterym push e-mail muze prijit vhod, i kdyz to zrovna stoji tisicovku mesicne.
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 19. 2. 2007 12:30

Pro ty, kdo z nejakeho duvodu neuzou, nebo nechteji vyuzit reseni od treba kanadske SOFTCOM (mail2web.com), tak reseni od Avalanchenet stoji:

Jednorazovy poplatek za BB aktivaci 495 Kc bez DPH
mesicni poplatek za BB + eOutlook je 598 Kc bez DPH.j
zrizeni sluzby v pracovnich dnech v ten samy den, pripadne nasledujici den po specifikaci sluzby.

platba minimalne na 3 mesice, pri 6, 12 mesicich slevy.

tolik potvrzeno jako cenova nabidka v pripade fyzicke osoby. Je to stejne jako je uvedeno na web strankach, akorat jsem cekal jeste nejaky doplatek za primarni reseni, podle toho co si vyberu.

Tak ci tak, pro fyzickou osobu je to hodne, pro firmu, ktera by to potrebovala dostat do ucetnictvi je to jednoduchsi reseni.
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 19. 2. 2007 14:41

Takove reseni vlastne ani neexistuje, jediny rozdil oproti reseni cislo 2 je, ze to za Vas vybavi operator T-mobile a nic jineho to neni, jako reseni u spolecnosti Avalanchenet.cz

Bohuzel, i kdyz jsem si myslel, ze treba je mozne, aby tohle bylo ve fakture spolu s ostatnymi sluzbama TMO, pry to tak neni mozne, faktura bude chodit druha od poskytovatela hostovaneho reseni.
omninet
Junior

Odeslat příspěvekod omninet 19. 2. 2007 14:45

reseni cislo 3, pres SOFTCOM(mail2web.com)

muze se Vam stat to co mne, cca 2 hodiny predtim, nezli jsem zaplatil kartou u nich, jsem touhle kartou platil v Praze.

Dnes me kontaktovali z moji banky, kde jsem byl pozadan o autorizaci tyhle platby, jelikoz ji vyhodnotili jako rizikovou, protoze byla provedena v kratkem casovem intervalu s jinou moji POS platbou a to na jinen kontinentu. Usmal jsem se a dohodli jsme se, ze transakce 1 nebo 2 v mesici do 300 Kc je v poradku aby me kazdy mesic netelefonovali :-)

Kdyby to byla internetova transakce, patrne by me ani nekontaktovali, slo to ale jako POS terminal, coz je docela divne, ale ne neobvykle, dokonce i v CR poznam nekolik internetovych obchodniku, kde nemuzu platit moji virtualkou, ale musim pouzit klasicku kartu, protoze platba je POS

V nejblizsich dnech napisu me skusenosti, jako i vyjadreni T-mobile k uctovani dat a podrobnym otazkam, ktere jsem jim smeroval.
omninet
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků