POZOR! O2 nevrací zálohy!

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod paja3 9. 12. 2006 13:09

Neplaťte nikdy O2 zálohy, zárüky, ve chvíli, kdy je mají vrátit, se tomu zubny nechty brání a vymýšlí si důvody, aby je vracet nemuseli. Mně je vrátit nechtějí a přitom to slíbili!
paja3
Junior

Odeslat příspěvekod Chrono Leggionaire 9. 12. 2006 13:17

jako opravdu? tohle je celkem vážné obvinění :pozor2
Chrono Leggionaire
Junior

Odeslat příspěvekod Aleš P. 9. 12. 2006 13:19

paja3 : A jaky zálohy máš na mysli? Ty na měsíční plnění nebo ty, které O2 vybírá při koupi telefonu?

Pokud jsou to zálohy na měsíční plnění, pak
1) Problém záloh u O2 se řeší zde: O2 - Nenávratné půjčky
2) Také tam odkazuji na[quote="[url=http://www.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=114161]Bleskovku[/url] v které stojí"t[b]Od prvního čtvrtletí roku 20070/b] dojde k vracení jednorázových záruk, které byly vybrány u zákazníků při aktivaci mobilních služeb v minulosti. b]Vracení záruk bude provedeno postupněn/b], a to přednostně formou přeplatku ve faktuře nebo vrácením na účet zákazníka.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tommy:-) 9. 12. 2006 15:28

pokud jde o zalohy na minimalni mesicni plneni pri koupi zvyhodnenych telefonu a o jakekoliv specialni zaruky, tak se vraci po 3 vcas uhrazenych fakturach, mne v cervnu vraceli 9000 (2x4000, 1x1000) a to jsem ani nedodrzel ty 3mesice placeni uplne vcas. pozadal jsem a do tydne jsem je mel na bankovnim uctu.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ygraczek 11. 12. 2006 13:15

Vzhledem k tomu, jak ses tu již v minulosti prezentoval, tak ti to příliš nevěřím a pokud se u operátora chováš podobně či mají podezření na zneužívání, nebo jsi jeden ze "spekulantů", tak proč by záruku nevybírali?
ygraczek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod esquire 11. 12. 2006 15:47

ales76: Přijde mi to, že spíš má na mysli přeplatek než zálohy na tarif či záruky na telefon. U O2 si člověk musí pro vrácení přeplatku sám snížit fakturu o tu částku, jinak se přeplatku nikdy nedočká.
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Aleš P. 11. 12. 2006 16:16

esquire : Já tak nějak netuším, co má paja3 vlastně na mysli.. Nevím jaké zálohy myslí (sám o těch penězích mluví jako o záloze) a ani nevím, co čeká od nás.. Zálohy na měsíční paušál O2 už nevybírá a co se týče záloh na telefon, tak pokud ho zákazník chce a O2 od něj požaduje na 3 měsíce zálohu, nemá na výběr, než se s tím smířit..

Jinak pokud má paja3 na mysli přeplatky na faktuře, tak to máš pravdu.. Ale to by mělo platit pouze v případě, že u nich člověk nemá zřízené inkaso. Když má inkaso, tak pokud má přeplatek, O2 si z jeho účtu vyinkasuje rozdíl mezi částkou k úhradě a přeplatkem, alespoň tak to má fungovat.

A teď moje dnešní zkušenost:
Už od září mám u O2 přeplatek 309kč, je na každé faktuře a dnes volám infolinku (překvapivě) kvůli dalšímu špatnému vyúčtování.
Já: Ptám se operátora, jestli mám v přeplatku částku, kterou mi dobropisovali za předchozí dva měsíce.
Op: Ne, náš systém to ještě nestihl..
Já: Takže u vás žádný přeplatek nemám?
Op: Ano, vidím tady 309kč
Já: No, ale ty vidím ve vyúčtování už několik měsíců.
Op: Hm..
Já: Ale vždyť mám nastavené inkaso.
Op: Hm..
Já: Když jsem si ho zřizoval, Váš kolega mi tvrdil, že pokud bych měl přeplatek, budete si inkasovat jen rozdíl mezi ním a částkou k úhradě.
Op: No, tak já (možná) pošlu email na příslušné oddělení, aby to tak udělali..

No, zase jsem se dnes musel rozčilovat, a tak to máte každej měsíc..
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod esquire 11. 12. 2006 16:25

ales76: Mně minulou fakturu také vyfakturovali nějak podivně vysokou, protože jsem zrovna skoro nevolal a tak jsem čekal aspoň o 200 Kč nižší, než jaká opravdu přišla. Ale nechal jsem to být. Nebudu se s nima věčně rozčilovat. :roll:

Jinak to jejich neustálé omlouvání chyb v systému už začíná být hodně podivné. Nechápu jak to, že VF mi vždy vyfakturuje správně a O2 fakturuje ani nevím co.
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 12. 2006 19:58

Mě u O2 přeplatek ve výší cca 170 kč při aktivním inkasu nemůžou údajně odečíst od faktury ale pošlou mi ho prý na účet, zatím jsou to 3 dny od urgence, moc to nechápu ale operátorka tvrdila že to jinak bohužel nejde. Až mi skončí bonusové minuty za inkaso tak ho zruším, mám TIP Relax a účet se pohybuje v řádech desetikorun, kdo to má po takovýhlech částkách platit.
V tomhle je zlatý VF.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tommy:-) 11. 12. 2006 21:37

pokud mas inkaso, prednostne se bohuzel strhava z uctu, ale po zadosti o poslani preplatku na ucet ti prijde do peti dni. az zrusis inkaso, normalne se bude zase odecitat z preplatku, prip muzes inkaso zavest dalsi mesic znovu, ty minuty dostanes opet.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal P 12. 12. 2006 00:02

tommy to myslíš vážně zrušit inkaso a znovu ho zavést a zase ti dají volné minuty, oni nevidí že už jsi to jednou využil ?
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tommy:-) 12. 12. 2006 00:09

no nevidi, prirazuje to system, uz je mam potreti :-D musis to ale zaktivovat az v dalsim uctu po deaktivaci, aby probehlo jedno vystaveni napr. slozenkou ;-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 12. 12. 2006 13:58

Maji opravdu podivny system. Ten system sice umi spocitat preplatek, umi spocitat nedoplatek a umi spocitat i aktualni cenu za spotrebovane sluzby. Ale uz to neumi dat dohromady.
Pak mate treba i nekolik mesicu po sobe tak kuriozni fakturu jako ja. Je na ni uvedena cena, dale preplatek a jeste i nedoplatek.
Opravdu je tak slozite du uctovaciho systemu pridat obycejne scitani a odcitani?
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Michal P 12. 12. 2006 20:31

sčítat umějí až moc dobře, možná i nasobit ale něco odečíst ?
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 16. 12. 2006 18:43

Od tý doby co je z Eurotelu O2 je to s nim na pytel. Dřív to byl nejlepší operátor teť je podle mě nejhorší.
vaclavbarak
Pokročilý

Další stránka