Vodafone nasadil parohy O2 a T-M

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod goob 4. 12. 2006 17:58

Zdravím všechny mobilmaniaky. Na mobil.cz vyšel docela zajímavý článek o tom, jakým způsobem vyrazil do boje VF proti nabídkám O2 a T-M. Delší dobu zde taková diskuse nebyla, tak si ulevte svým názorem :-) Snažte se prosím ale diskutovat věcně, jinak se dočkáme brzkého uzamčení tématu. Zde je článek, který vyšel na mobil.cz:

Vodafone dnešní nocí započal další fázi své reklamní kampaně. Tentokrát se však rozhodl jít konkurenci tvrdě po krku. Nad reklamními plochami T-Mobilu a O2 tak vyrůstají parohy.
Vyrůstající parohy nad billboardy s vánočními nabídkami operátorů O2 a T-Mobile jsou prací Vodafonu. Redakci Mobil.cz to potvrdil Jakub Hrabovský, tiskový mluvčí operátora.
"Cílem je upozornit veřejnost na fakt, že konkurence využívá různých marketingových triků k tomu, aby přilákala nové zákazníky," říká Hrabovský.
Druhotným cílem je dle něj vyvolání diskuze s vědomím, že zákazníci budou dle této akce hodnotit i samotného operátora.
"Na základě jejich připomínek budeme i nadále pokračovat ve zkvalitňování služeb," komentuje situaci Hrabovský.
"Víme o tom," říká Martin Žabka z O2. Konkrétnější vyjádření však neposkytl. Téma proto nadále sledujeme a o dalším vývoji vás budeme informovat.

Vodafone může být žalován.
Podle oslovených právníků jde pravděpodobně o jednání, které lze kvalifikovat jako nekalou soutěž. Pokud by se jednoznačně prokázal podíl Vodafonu na takové činnosti, hrozí mu ze strany zadavatelů reklamních ploch žaloby.
"Dle mého názoru je tato věc porušením zákona ve smyslu nekalé soutěže," říká Radek Pokorný z advokátní kanceláře Pokorný, Wagner&spol.
"Dotčené firmy by mohly požadovat předběžným opatřením zastavení této aktivity a dále žalovat o odpovídající kompenzaci a to nejen formou omluvy, ale i finanční náhrady," dodává Pokorný.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 4. 12. 2006 18:16

jeste odkaz na http://mobil.idnes.cz/vodafone-nasazuje-konkurenci-parohy-doslova-a-do-pismene-pzl-/mob_operatori.asp?c=A061204_154040_mob_operatori_hro
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kyselak 4. 12. 2006 18:19

Podle mě se reklama bud libí nebe se nepovede,ale pro většinu zákazníku je nejdůležitější cena za volání.A místo nákupu drahých čivav ze zahraničí by se mohla udělat uplně stejná reklama s pejskama z tuzemska.Mimochodem mám velice kvalitní chov a výborný chovatele čivávek.A za ušetřené peníze snížit ceny za volání.
kyselak
Junior

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 4. 12. 2006 18:28

kyselak píše:Podle mě se reklama bud libí nebe se nepovede,ale pro většinu zákazníku je nejdůležitější cena za volání.A místo nákupu drahých čivav ze zahraničí by se mohla udělat uplně stejná reklama s pejskama z tuzemska.Mimochodem mám velice kvalitní chov a výborný chovatele čivávek.A za ušetřené peníze snížit ceny za volání.
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 4. 12. 2006 18:28

kyselak: Myslím, že v celkovém objemu, kolik za reklamní kampaň zaplatí, je cena čivav nicotná :-) Kéž by přišli O2 a VF na buben. Jejich reklamy mi již fakt lezou krkem.. T-M už pomalu také, ale jeho reklamy nejsou tam často.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 4. 12. 2006 18:49

prispevky trochu mimo, drzel bych se tematu
ty parohy na billboardu jsou good a doufam, ze konkurence bude natolik konkurenceschopna a ze nebude podavat soudni zaloby a treba se take pokusi o nejaky reklamni trik ;)
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 12. 2006 18:58

Žalobu na Vodafone bych klidně podal, být O2 nebo t-mobile. Jinak mi to připadá jako reklama pro děti. Asi jako na ZŠ při focení ;-).

edit: ono taky co čekat od Vodafone...
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hangars 4. 12. 2006 19:05

Něco podobného bych čekal od O2 nebo TM ale od VF. :(

Já jsem nasadil parohy Vodafonu, když jsem přešel z Nabito 100 na BAV SE 8)

//:Vodafone už se k tobě nikdy nevrátím a pokud to bude možné tak do roka máš o 20 tarifních zákazníků méně :!:
Nokia E51 + 1GB microSD + HS-47
Hangars
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ostrava.777 4. 12. 2006 19:24

Jsem zvědav, který OP nasadí parohy VF se skutečnýma sobama :mrgreen:
ostrava.777
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 4. 12. 2006 19:34

Byl jsem v sobotu v kině a došel jsem si tam na toaletu a jsou tam na zrcadlech nalepené reklamy VF. Takové samotné parohy a abyste si je vyzkoušeli, když se díváte do zrcadla. :D Jinak je to dobrá recese, jste všichni hrozní suchaři. Pořád lepší parohy na billboardu O2 než všudypřítomná nesnesitelná růžová.

goob a Zekon: Pánové, vaše antipatie vůči Vodafonu už jsou velmi nudné. Přelaďte si na jinou stanici. Díky. :wink:
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 12. 2006 19:52

esquire: myslím, že toto nemá nic společného s Vodafone, nakonec proti němu vůbec nic nemám. Způsob reklamy je celkem dětský. Když toto udělá O2 nebo t-mobile napíšu to samé. Musíš brát v potaz to, že můj a goobův věk začíná trojkou ;-).
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 4. 12. 2006 19:53

Mě to přijde vtipné. Na rozdíl od TM kde je reklama postavená jen na hitových písničkách, které se neustálým omíláním dokola zprotiví, nebo O2, který v reklamách mlží jak jen to jde.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 4. 12. 2006 19:59

Zekon: Já teda mám rád reklamy s nápadem a špetkou humoru a to falešní sobi bezpochyby jsou. Jo a goobův věk je už tak vysoký?? :D
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 12. 2006 20:26

esquire: já doufám, že je. Jinak bych ho možná i urazil a to bych vážně nechtěl :-).
Sobů už je moc, škoda.

btw: písničky t-mobile hitové jsou až po tom, co začne reklama t-mobile. Do té doby je hraje snad jen jedno rádio v ČR (snad jen dobře).

edit: třeba toto: "Cílem je upozornit veřejnost na fakt, že konkurence využívá různých marketingových triků k tomu, aby přilákala nové zákazníky," říká Hrabovský.
A Vodafone nepoužívá marketingové triky? Třeba: "nechceme Vás uvázat smlouvou..." Bohužel, český národ stále nechápe, že i ústní smlouva je smlouva.
R.
Naposledy upravil Zekon dne 4. 12. 2006 20:46, celkově upraveno 1
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 4. 12. 2006 20:46

Parohy jsou IMHO dobrý nápad. VF u mně o maličko povystoupil, vtipností reklamy je patrný sklon zpět k neotřelému stylu Oskara. Můj žebříček vánočních reklam:
1. VF: nápad, vtip, Čtvrtníček, zlidovělé hlášky
2. TMO: klasika, vyblité barvy, dobrá hudba, neurazí
3. O2: Nuda, šeď, pořád dokola to samé, už nezaujmou

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků