Reklamace mobilu - oxydace??

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bruk600 29. 11. 2006 17:38

Ahoj,
tak mi dnes volali od Vodafonu,že reklamovaný mobil SE k310i si mohu vyzvednout.Autorizovaný servis zjistil oxydaci, tím pádem je mobil neopravitelný a není to na záruku.Ten mobil jsme koupili začátkem srpna a začátkem listopadu najednou začal blbnout yojstick a klávesy7,8,9.Je to tedy užívání cca 3
měsíce.Mobil se do styku s vodou určitě nedostal,vzhledem k extra teplému podzimu a suchému podzimu by neměla hrozit kondenzace par,ani zmoknutí majitele i s přístrojem.
Chtěl bych se zeptat,zda jste už taky něco reklamovali a bylo vám odpovězeno,že je to oxydací a s jakým (ne)úspěchem to proběhlo. Napadá mě ještě možnost,že stav přístroje byl v rozporu s kupní smlouvou - přístroj nevydržel ani 3 měsíce provozu a tím se vlastně jedná o skrytou výrobní vadu.
bruk600
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwigirl 29. 11. 2006 18:03

v prvních 6 měsících se při výskytu vady má za to, že tam vada byla už v době koupě a na prodejci je prokázat opak. Požaduj to tedy po něm- ať ti dokáže, žes to způsobil ty. Jen doufej, že ti ten telefon nevytopěj... A nebo si nech telefon posoudit soudním znalcem a pak vymáhej náklady po Oskarovi

Rozpor s kupní smlouvou sice uplatnit můžeš, ale není to k ničemu, když ti reklamaci neuznají.
iwigirl
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 29. 11. 2006 18:27

tohle uz mi prijde divne, dal jsem dva se do servisu, oba udajne oxydovane, kamoska k750i od oskara - oxydovana, kamos k300 - oxydovany... no... neni oxydace takhle nahodou jen ucel neuznat zaruku? zda se mi to moc nahod najednou. :eh
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goob 29. 11. 2006 21:29

Asi se v SE servisu baví tím, že házejí telefony do vody :-/ Jinak pánové, nechci být šťoural, ale je to oxidace, ne oxydace ;-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 29. 11. 2006 21:43

U SE je lakmusový papírek, pokud je červený, ani nemá smysl to dávat na reklamaci, jinak asi u 80-90% telefonů, které mají znaky oxidace zákazník tvrdí, že to není možné, ale je to tak.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 11. 2006 22:35

Ono staci mit v lete mobil v aute s klimatizaci. Hodne lidi si navic dava drzak telefonu na mrizku s vydechem klimy. Pak to vypada takhle.

Netvrdim ze je to zrovna tenhle pripad ale stava se to hodne casto.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flemo 29. 11. 2006 22:39

Sranda, a ja som myslel, ze to len siemensy oxiduju :-)
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod flemo 29. 11. 2006 22:42

Mojej drahej spadol Alcatel pred rokom do vody - komplet zatopeny - po dvoch dnoch zacala baterka reagovat na nabijacku a odvtedy je uplne v pohode. V poslednej dobe o tej oxidacii pocujem velmi casto. Skor si myslim, ze vyrobcovia mobilov maju uz tak malu marzu, ze zacinaju hladat rozne vyhovorky - mobil, ktory by pred dvoma rokmi bez problemov opravili, teraz prehlasia za zoxidovany
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod bruk600 30. 11. 2006 05:44

No tak klima nehrozí a osobně si myslím,že by mobil měl být schopen běžného užívání a to znamená,že by měl být k použití i venku.Jak už jsem napsal,tak počasí bylo tento podzim k našim mobilům velmi milosrdné a byl nošen nornálně v kapse v obalu.
To goob dík už si to budu pamatovat - oxygen je MP3 přehrávač a tohle je oxid.
bruk600
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudi86 30. 11. 2006 06:05

Jo otec měl Siemense, ale jednoho dne se mu vypnul a už mu nešel zapnout, tak to dal k T-mobile, do reklamace a tam mu poté sdělili, že to je mimo záruku :pozor2 a ze si muže koupit novej... :eh
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zef 30. 11. 2006 07:13

bruk600 píše:No tak klima nehrozí a osobně si myslím,že by mobil měl být schopen běžného užívání a to znamená,že by měl být k použití i venku.Jak už jsem napsal,tak počasí bylo tento podzim k našim mobilům velmi milosrdné abb] byl nošen nornálně v kapse v obalu.l/b]
To goob dík už si to budu pamatovat - oxygen je MP3 přehrávač a tohle je oxid.o/quote]
. . .nosenie fonu v tych debilnych obaloch,v pekne teplom lete a v kapse je jasnou pricinou oxidacie-vlastna skusenost :pozor2
Joe
Zef
Junior

Odeslat příspěvekod Errors 30. 11. 2006 07:20

S oxidací telefonu mám taky svoji zkušenost.
Poslal jsem do servisu firemní Nokii 6230i, přibližně 1,5 roku starou. Nefungoval mikrofon a sluchátko. Zakoupená byla u VF, tak jsem ji i přes VF reklamoval.
Po měsíci se vrátila ze sevisu (Britex) neopravená z důvodu oxidace konektoru. Člověk, který telefon používal, mi potvrdil, že telefon nikde s vodou či vlhkem do styku nepřišel.
Po dohodě s pracovníkem rerklamačního oddělení VF jsem sepsal nesouhlas s reklamací, kde jsem i požadoval odeslání telefonu do jiného servisu.
A světe div se! Telefon se po měsíci vrátil z jiného sevisu opravený.
Motorola d520 -> Nokia 5100 -> Siemens M35 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310i -> Nokia 6600 -> Nokia 6131 + 1GB microSD -> Nokia E51 -> Nokia E72
Errors
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flemo 30. 11. 2006 09:00

Momentalne pouzivaju termin "oxidacia" ako carovne slovicko na zamietnutie reklamacie. Ako keby samotnou oxidaciou bolo jasne ze si to uzivatel zapricinil sam. Ktovie, mozno by sa mal vyjadrit nejaky sudny znalec, ci moze byt oxidacia sposobena vylucne nespravnym pouzivanim, alebo moze byt aj dosledkom zlych vyrobnych postupov, nekvalitnych materialov a pod.
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod STaTOM 30. 11. 2006 09:18

Nečekáte doufám nikdo, že telefon za cca 2-6 tisíc bude vodotěsnej ? :mrgreen: Je to elektronika jako každá jiná. Zkuste si na měsíc dát na balkon PC a uvidíte jak bude vypadat.
Dokud se mobily používaj v těch krásnejch průhlednejch pouzdrech, voláte v dešti nebo jinak vlhkém prostředí, střídání teplot aj. podobné situace, oxidaci ve svém telefonu najdete víceméně vždy. Každej vždycky tvrdí - já sem ho neutopil, málokdo si už vzpomene jak před půl rokem celej zpocenej z tenisu zvednul zvonící mobil.....na to si už vzpomene natož to přizná mizivé procento. :wink: To už nemluvim o tom, že nikdy nemáte mobil vždy na očích a děcko se vám nepřizná, že ho polilo čajem atd. Možností jak přijít k oxidaci v mobilu je prostě plno. Pokud se s tím někdo přesto nechce smířit je tu jedna možnost. Nedávno se začal v Japonsku prodávat opravdu vodotěsný mobil. Stačí vytáhnout 30-40 tisíc a je váš. 8)
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STaTOM 30. 11. 2006 09:22

flemo píše:Mojej drahej spadol Alcatel pred rokom do vody - komplet zatopeny - po dvoch dnoch zacala baterka reagovat na nabijacku a odvtedy je uplne v pohode. V poslednej dobe o tej oxidacii pocujem velmi casto. Skor si myslim, ze vyrobcovia mobilov maju uz tak malu marzu, ze zacinaju hladat rozne vyhovorky - mobil, ktory by pred dvoma rokmi bez problemov opravili, teraz prehlasia za zoxidovany


Pokud ste to ve škole neměli - tak oxidace je proces dlouhodobější - to, že ti mobil hupsne do vody a pak vyschne a funguje ještě neznamená, že za půl roku to nebude mít za následek přerušení nějakého kontaktu, jehož příčinou je právě to hupsnutí do vody před půl rokem. :wink:
-use your brain-
STaTOM
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků