3G Internet pri pohybu

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hp 5. 11. 2006 11:58

Zdravim.

Chci se zeptat, jestli je mozne pouzivat ruzne 3G technologie pro pristup k Internetu (CDMA, UMTS, Internet 4G) i kdyz se pohybuju, napr. ve vlaku nebo v aute. Nedavno mi rikali, ze CDMA to neumi, co ty ostatni?

Dik.
hp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hp 5. 11. 2006 12:08

To kdy je potreba datova karta a kdy staci mobil je mi jasny. Mne slo o to, jestli se nerozpadne spojeni pri prechodu mezi bunkama (coz mi prave jeden clovek tvrdil, ze dela CDMA a ze je pak potreba se znovu pripojit).
hp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hp 5. 11. 2006 12:21

Nemyslim prechazeni mezi technologiemi, ale kdyz se modem prehlasi z jedny BTS do jiny.

Ted jsem nasel, ze CDMA by to snad melo umet.

BTW zrovna o tom ted neco pisu do skoly, tak o tech technologiich prehled mam :wink:. Az na ten handover :roll:
hp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogo.spk 5. 11. 2006 12:32

U CDMA je plynulý přechod mezi jednotlivými buňkami naprosto bezproblémový. Dokonce je rooming vzhledem k dané technologii ještě spolehlivější než při telefonování v síti GSM.
gogo.spk
Junior

Odeslat příspěvekod hp 5. 11. 2006 12:37

OK, diky. Koukam, ze jsem predtim asi spatne hledal :roll:, protoze handover umi i UMTS TDD (Internet 4G).

The standard supports tower-to-tower handoff and continuous connections for customers moving up to speeds of 120 km/h and over.

zdroj
hp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AgentSvr 5. 11. 2006 12:37

CDMA má pokrytí docela rozumné. Může ale docházet ke výraznému kolísání rychlosti. Handover je jinak u všech technologií samozřejmostí. Už třeba, že se nepoužívá jen při pohybu, ale i při přihlašování na silnější BTS ze slabší...

OT :
Fíla : Na jeden jednoduchý dotaz si musel odpovědět 3 příspěvky, co si o tom mám myslet...
AgentSvr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tommy:-) 5. 11. 2006 13:53

u cdma jsem nezaznamenal větší problémy s handovery... a uz vubec ne od doby odpojení hlasových sluzeb.
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý