Vodafone 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 13. 9. 2008 10:57

uiqjirka: ale už tiskový mluvčí mluvil tak, že s 3G počítají a hodlají to s wifi propojit ;) jako doplňovat

vf-maniak: tak vánoční dárek asi ne. Data k iPhonu jsou do 31.10. samozřejmě z toho důvodu, že od 1.11. startují obvykle vánoční kampaně. Ne z toho důvodu, že v nich bude 3G :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vodafone-maniak 13. 9. 2008 11:00

snowboarder : Neříkám, že v rámci vánoční kampaně bude 3G - v případě spuštění - propagováno, ale možné to je. ;-)
vodafone-maniak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 13. 9. 2008 13:20

Bude spusteno tak, aby bylo vyhoveno licencnim podminkam, kdyz uz tu licenci maji, aby o ni neprisli, ale aby to nestalo moc penez. Tedy nic moc si od toho neslibujte. Spusteni 1.1.2009 a pouze Praha.
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 13. 9. 2008 13:37

Já myslím, že to nemůže být jenom Praha, v té licenci je to asi trochu jinak, proto O2 pokrylo Prahu a Brno.. nevím, jestli tam není 50% Prahy a 50% Brna, nebo tak nějak? Říkám, nevím přesně, ale tak nějak to mám, možná špatně, v paměti.

Každopádně jak říká AiR, neradujme se, podívejte, s jakým signálem 3G si O2 vystačilo přes 2 roky ;) Takže když VF spustí třeba Prahu a Brno, tak má na 2 roky pokoj.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AiR 13. 9. 2008 15:28

ja teda ty podminky take neznam a docela by me zajimaly, ale pokud jsou stejne jako u tehda Eurotelu, tak to bylo tusim pouze: pokrytí Prahy alespoň na 90 procentech území
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 9. 2008 16:27

ale už tiskový mluvčí mluvil tak


Tiskovy mluvci uz takhle podobne sliboval minuly rok a nakonec pozadali o odlozeni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 14. 9. 2008 10:46

Fíla píše:..... nasvědčuje např. i skutečnost, že nový USB modem podporuje již jen GPRS/EDGE.


Ale jsou tam na výběr dva typy - jeden bez UMTS (K2540) a druhý by podporu měl mít (E172).
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 14. 9. 2008 19:52

Ano, ale ty s podporou 3G se doprodavaji.
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod andre (novy) 14. 9. 2008 20:37

Njn, tak hotl vodafone je a nejspise bude dobry na hlasove sluzby a O2 na datove, kazdy operator ma neco lepsiho a neco horsiho.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 15. 9. 2008 18:15

to AiR: Nikde jsem nenašel, že by se doprodával. Jen jeden je levnější a druhý dražší. Viz vodafone.cz - Data - Datová zařízení.

Ale nekamenujte mě kdybych neměl pravdu. :nenapadne
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 15. 9. 2008 18:23

V akci pro firmy (2 tarify a zdarma modem) byl ten pouze s EDGE, ne? Kdyby se toho chtěli zbavit, dají ten s UMTS.
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 15. 9. 2008 18:47

jasně, proto bych řekl, že se chtěli zbavit jen toho s EDGE, aby měli ty potřebné s UMTS, kdyby jí spustili :-)

ale to jsou všechno jen spekulace..

datovou kartu taky nabízí s UMTS, HSDPA, HSUPA, zatímco by mohli nabízet standardní GPRS/EDGE
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod duigha 15. 9. 2008 19:01

Jakože tahle debata mě zajímá ;) bohužel jsem pesimista a Vodafone 3G určitě nespustí,
vyplývá to z každého vyjádření kohokoliv z Vodafonu kde říkají že dělají testy a zákazníkům EDGE vyhovuje, takže bude prd. Krom toho znám pár lidí z VF a ti říkají že se nic nechystá (jsou z techniky). podle mě to že koupili tu WiFi společnost tomu 3G udělalo útrum :-(
duigha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qual 15. 9. 2008 19:18

Ale kdyby vůbec nechtěli spustit 3G (nikdy), tak proč by teda nabízeli karty včetně 3G, HSDPA a dokonce HSUPA? Pak se zbytečně prodražujou. Leda proto, aby si je mohli koupit i zákazníci O2 :mrgreen: :mrgreen: , ale to asi těžko.
Qual
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 15. 9. 2008 19:26

Jednoduše proto, že výrobce to vyrábí a speciálně pro český Vodafone dělat malou šarži modemů bez 3G se nevyplatí...
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků