O2 - Nenávratné půjčky

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AgentSvr 28. 10. 2006 23:45

ales76 : Tak je to společnost jako každá jiná. Má právo chtít záruku na poskytování služeb. Tato záruka se také nedaní protože se vrací. Ale čert to vem, je to jen jedna z věci co se dá O2 vytknout.
AgentSvr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ygraczek 29. 10. 2006 09:49

Když jste sepisovali smlouvu, tak jste podepsali, že souhlasíte se zněním Všeobecných podmínek, ve kterých je m.j. uvedeno, že:
bod 3.2.1: O2 má právo požadovat od účastníka složení záruk dle aktuálního Ceníku služeb nebo
poskytnutí jiné záruky, např. ručení atp.

To, že jste si je nepřečetli, je jiná věc... Jen se tu, prosím, pak nerozčilujte...
Btw. vím, jak to na Nově funguje a jaká je tam nouze o témata... A když se objeví něco, co se týká víc lidí, šup s tím do Televizních novin...
ygraczek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aleš P. 29. 10. 2006 10:07

ygraczek : Má právo ji požadovat,dobře.Ať ji klidně požaduje dál.Ale ať ji vrátí alespoň formou přeplatku do vyúčtování stávajícím zákazníkům,kteří mají dlouhodobě dobrou platební morálku.
Vím,že komerční zprávy musí být dostatečně akční (můj první příspěvek) ,ale ani bych se nedivil,kdyby mu tu jeho zálohu O2 nechtěla vrátit.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Well-being 29. 10. 2006 10:45

Nějak jsem nepochopil přispěvatele, kteří obhajují operátory proti TV Nova, která pouze zveřejnila pravdivé informace. Loajalita některých zákazníků hraničí až se servilitou.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 29. 10. 2006 13:12

Well-being: Soukromá firma má právo si vytvářet podmínky, jaké uzná za vhodné. Tato záloha je uveřejněna ve všeobecných podmínkách, takže o nic neetického, jak tvrdí SOS, nejde. Pokud tuto zálohu nechci akceptovat, tak musím volat s předplacenkou. Nově se ozve jeden zákazník, co si vzpomněl na svou zálohu, a ta z toho udělá skandál. O nic jiného nejde.
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tommy:-) 29. 10. 2006 17:39

ja tedy skutecne nevim, co se tu resi. operator O2 pozaduje zalohu. pokud jeho sluzby chcete vyuzivat, musite se podridit jeho podminkam. pokud ne, bezte jinam, jsou tu dalsi dva operatori, kde jsou podminky jine.

mimochodem tv nova ma sluzebni mobilni sit od t-mobile... tedy dobra kampan na zruseni depozitu a pohaneni O2 a Vodafone. A zrejme i k cesta k firemni sleve:-)
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4daPeace 1. 11. 2006 13:58

18.11.2006 mi konci 24mesicni zavazek u O2. Uz si nevzpominam, jestli sem platil nejakou zalohu, ale bral sem si tarif Pohoda s dotovanym telefonem. Takze muzu 19.11.2006 pozadat O2 o vraceni zalohy i kdyz u nich jeste zrejme nejakou dobu zustanu (zatim neodejdu)?
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenek73 1. 11. 2006 14:18

V roce 2001 jsem si bral první paušál, o rok později druhý paušál. U těchto paušálů byl tarif Relax a platil jsem zálohu na služby ve výši jednoho paušálu bez DPH. Takže celkem 2x 195 Kč. U třetího v roce 2004 jsem již nic neplatil. Tenkrát to bylo v podmínkách, takže nic jiného ani nezbývalo. Dnes mají možnost nahlédnout operátoři do registru neplatičů, takže zálohy na služby nejsou moc opodstatněné, na dotované telefony bych u nových zákazníků také nějakou vratnou zálohu požadoval. Nerozumím přístupu Vodafone volací jistinou na každé nové číslo i u stávajích zákazníků a nemožnost si vzít než 2 telefony ročně bez zvýšení volací jistiny. A už vůbec nechápu přístupy některých prodejců, např. Eurostar, který vybírá zálohu ve výši 500 Kč na služby O2 a T-Mobile vratnou po skončení smlouvy.
Zdenek73
Junior

Odeslat příspěvekod M@tezz 1. 11. 2006 18:51

tommy:-) píše:ja tedy skutecne nevim, co se tu resi. operator O2 pozaduje zalohu. pokud jeho sluzby chcete vyuzivat, musite se podridit jeho podminkam. pokud ne, bezte jinam, jsou tu dalsi dva operatori, kde jsou podminky jine.

mimochodem tv nova ma sluzebni mobilni sit od t-mobile... tedy dobra kampan na zruseni depozitu a pohaneni O2 a Vodafone. A zrejme i k cesta k firemni sleve:-)

To s kampaní Novy je sice jenom spekulace (i když kdo ví, the truth is out there 8) ), ale jinak naprostý souhlas. Sice si myslím, že záloha by se zákazníkům s dobrou platební morálkou mohla vracet, ale taky nerozumím tomu, že se někdo vzteká, že mu zálohu operátor vrátí až při ukončení smlouvy. Až začnu prskat, že ten můj dvoulitr hrozně žere a nadávat na Seat, tak mi dejte pár facek a doporučte mi síťovou jízdenku na MHD :roll:
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4daPeace 3. 11. 2006 12:19

4daPeace píše:18.11.2006 mi konci 24mesicni zavazek u O2. Uz si nevzpominam, jestli sem platil nejakou zalohu, ale bral sem si tarif Pohoda s dotovanym telefonem. Takze muzu 19.11.2006 pozadat O2 o vraceni zalohy i kdyz u nich jeste zrejme nejakou dobu zustanu (zatim neodejdu)?

Je to tak ci ne? Diky
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod M@tezz 3. 11. 2006 21:49

4daPeace: Určitě jsi platil zálohu 150 Kč. Tu dostaneš zpátky, až když ukončíš smlouvu (přechod na Go, výpověď, přenos k jinému operátorovi). 18.11.2006 ti končí závazek, ne smlouva. Ta pokračuje, ale mění se na smlouvu na dobu neurčitou, takže můžeš kdykoli odejít, aniž bys platil nějaké sankce. Podle všeho máš tu nejstarší Pohodu, čili nemusíš každoročně dokládat potvrzení o studiu a tenhle tarif ti zůstane třeba až do důchodu. Odchod bych zvážil.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 4daPeace 4. 11. 2006 13:50

M@tezz píše:Podle všeho máš tu nejstarší Pohodu, čili nemusíš každoročně dokládat potvrzení o studiu a tenhle tarif ti zůstane třeba až do důchodu. Odchod bych zvážil.c/quote]

Ano mam, ale stejne neplanuju cely zivot provolavat mesicne 40minut a psat 100SMS, uz ted to prekracuju, takze zvazuji prechod na Bav se, prakticky za stejnou cenu je tam mesicne o 10min vic, a v akci take o 100SMS vic. A plati to az do dalleke budoucnosti (nyni mam 21let).
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Aleš P. 6. 12. 2006 21:51

Tak myslím, že problém je vyřešen.. Viz. dnešní bleskovka: O2 všem vrátí zálohy na volání a už je dále nebude požadovat.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M@tezz 6. 12. 2006 22:21

Tak to se pochlapili.

M@tezz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thomyy 6. 12. 2006 23:15

M@tezz: To se dalo čekat, když je TM i VF vrací, tak přece nebude jedinej, co by si takhle "hlídal" své zákazníky :)
SE KW800i, Samsung i900 Omnia -> O2
N1600 -> VF
Thomyy
Junior

Předchozí stránka