Zlomyslným volání bude konec !

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rose Red 28. 6. 2005 20:43

Mám jeden tip, který mi prásknul pracovník infolinky Oskara. Oskar bude během prázdnin testovat službu " Identifikace zlomyslného volání " a bude nabízena pouze pro paušální zákazníky. Tato služba ovšem nebude zdarma a není stanoven datum ostrého provozu.
Zřízení služby by mělo stát 99,- Kč bez DPH
Měsíční paušál by měl činit 50,- Kč bez DPH
A každé identifikované číslo zlomyslného volání bude stát 220,- Kč bez DPH. Bude to prý probíhat tak, že pokud vás někdo prozvoní s potlačeným číslem CLIR a vy nebudete vědět, kdo vám volal, tak určíte dobu, kdy se takový hovor uskutečnil. Rozpětí je až 60 minut. Musíte si tedy poznamenat, kdy vám volal anonym. Například 15:30 hodin vám zavolá anonym a bude si z vás dělat legraci. Pak jednoduše ze svého mobilu vyťukáte kód *116*hodina:minuta*hodina:minuta*#
Tedy *116*15:00*16:00*# Do 24 hodin vám pak příjde SMS zpráva, že v 15:30 hodin vás prozvánělo číslo +420 776 / xxx yyy.
Rose Red
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 28. 6. 2005 20:45

Dobry,ale pokud me bude opravdu otravovat tak zajdu na policii a tam to budu mit zadarmo ;-)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XXTeens 28. 6. 2005 20:54

Policie Ti přímo nic zjistit nemůže, jen soud či policejní prezidium.
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 28. 6. 2005 20:59

Rose Red píše:Mám jeden tip, který mi prásknul pracovník infolinky Oskara. Oskar bude během prázdnin testovat službu " Identifikace zlomyslného volání " a bude nabízena pouze pro paušální zákazníky. Tato služba ovšem nebude zdarma a není stanoven datum ostrého provozu.
Zřízení služby by mělo stát 99,- Kč bez DPH
Měsíční paušál by měl činit 50,- Kč bez DPH
A každé identifikované číslo zlomyslného volání bude stát 220,- Kč bez DPH. Bude to prý probíhat tak, že pokud vás někdo prozvoní s potlačeným číslem CLIR a vy nebudete vědět, kdo vám volal, tak určíte dobu, kdy se takový hovor uskutečnil. Rozpětí je až 60 minut. Musíte si tedy poznamenat, kdy vám volal anonym. Například 15:30 hodin vám zavolá anonym a bude si z vás dělat legraci. Pak jednoduše ze svého mobilu vyťukáte kód *116*hodina:minuta*hodina:minuta*#
Tedy *116*15:00*16:00*# Do 24 hodin vám pak příjde SMS zpráva, že v 15:30 hodin vás prozvánělo číslo +420 776 / xxx yyy.p/quote]


hm... az nato ze tuhle sluzbu uz Oskar nabizi, plati se jednorazove 400 Kc bez DPH a pouze v pripade ze identifikace je uspesna (podarilo se cislo zjistit), jinak tedy neplatite nic. neni to teda za zadny pausal a je to nabizeno jako bezna doplnkova sluzba v ceniku takze ani nic pripravovaneho a tajneho... ze pozravujeme toho chytraka u Oskara :)

vice info viz: http://www.oskarmobil.cz/price_plans/add_services.php
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 28. 6. 2005 21:40

hm, tak tady to chlapec nejak nevychytal... Kamarad u Oskara je zrejme hodne kratce a nebo sis jen precetl cenik Oskara.vid...-)))
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 28. 6. 2005 21:44

Myslím, že t-mobile takovou službu již nějaký čas nabízí.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gorge_No1 28. 6. 2005 22:14

XXTeens píše:Policie Ti přímo nic zjistit nemůže, jen soud či policejní prezidium.i/quote]



kecáš hlouposti. dělá to Policie ČR!
gorge_No1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 28. 6. 2005 23:17

Ja jsem tohle nikdy neresil
navic nektere tel to maji tak ze se nezobrazi v seznamy zmeskanych volani "neznamy" ale posledni zmeskany :)
coz muze byt nekdy celkem nemile

Policie? me napadlo nekolikrat ale co mam udelat?Prijit na okresk a rict ze me ten a ten otravuje, sepisi semnou za dve hodiny protokol a pujdu domu a udelaji mu bubu?
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarkanik 29. 6. 2005 06:19

gorge_No1 píše:
XXTeens píše:Policie Ti přímo nic zjistit nemůže, jen soud či policejní prezidium.i/quote]


kecáš hlouposti. dělá to Policie ČR! /quote]


Nicmene pouze s povolenim soudu!!!
sarkanik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andre (novy) 30. 6. 2005 06:13

kazdopadne to je dobra sluzba. Je hodne lidi co si jen tak z hlavy vymysli tel.cisla a ty pak prozvani se skrytou identifikaci.
Melo by se nejak omezit zakazovani zobrazeni cisel, treba u predplacenek, kde je riziko takovehoto otravovani nejvyssi bych tuto sluzbu budto uplne zrusil a nebo zavedl nejaky nizsky poplatek, uvidite ze pak otravu ubyde.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 30. 6. 2005 07:54

Urcite
predplacenka se hodi na hodne veci
vcetne udavani,udelani problemu a tak
Koupis,zavolas,hodis do vltavy :) a je to
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazzmania 30. 6. 2005 08:02

Raději kdyby na žádost za paušál zablokovali číslo, kdy pořád někdo otravuje, ať už je clir utajený, nebo ne. na policii se patří tak akorát... Stačilo by potom toto číslo dát jako blokované, aby se případnému otravnému zájemci hlásilo, že číslo bylo odpojeno, nebo tak něco...
...doteky které přináší oběti...
Tazzmania
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 30. 6. 2005 09:07

jenze to by bylo celkem slozite a hlavne by se toho dalo zneuzit. Jak jsem psal, pausal za skryvani cisla u predplacenky a je to vyresene alespon z casti..
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazzmania 30. 6. 2005 09:14

andre píše:jenze to by bylo celkem slozite a hlavne by se toho dalo zneuzit. Jak jsem psal, pausal za skryvani cisla u predplacenky a je to vyresene alespon z casti..
nevím jak by se toho dalo zneužít a proč by to byl tak zásadní problém, přibliž mi to trochu. já v tomhle zase tak nešlapu, ale pokud mě soustavně otravuje telefonáty jeden blbec, ani policie s tím nic neudělá, přitom já vím o koho jde, už sem ho zkopal do kulata tak že ho nepotkám a furt mě takto blokuje moji linku (t.č.), tak prostě dám žádost o zablokování přístupu jeho t.č. na moje a je klid. Nevyřeším problém novou simkou a ani nechci. na toto t.č. mám hodně kontaktů a než by si všichni zvykli. Navíc nejsem zastáncem koupit si v dejaké akci simku jen proto abych měl na měsíc půl dne volání zdarma...
...doteky které přináší oběti...
Tazzmania
Junior

Odeslat příspěvekod labid 30. 6. 2005 09:20

To je dobrý - Oskar nabízí skrytí čísla zdarma. Pak nabídne za poplatek službu prozrazení onoho čísla a pozor, teď přijde další služba za ještě tučnější poplatek pro prozváněče - zamezení identifikace volání se skrytým číslem :-)
labid
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků