Tarifofóbie x Paušálofóbie

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod radim 20. 9. 2006 10:01

Jak vnímáte reklamu VDF na tarifofóbii? Podle mě se zcela míjí účinkem, protože má za cíl zbavit lidi strachu z paušálů, ale nikoli z tarifů. Vodafonekarta je přece taky tarif, ne? Tarif je sazba za volání, kdežto fixní částka placená periodicky za určité období je paušál. Nikdo, kdo má post-paid, neřekne, že má tarif, to jsem ještě neslyšel. Ale může říct Mám dobrý tarif, tj. dobrou sazbu za minutu. Ale klidně může mít předplacenku. Nechápu, jak mohli nedomyslet tak zásadní věc, než tu kampaň spustili. Nikdo, kdo má předplacenku, se nebojí slova tarif, nýbrž slova paušál. Zkuste se zeptat svých známých předplacenkářů a dejte vědět. Třeba se pletu.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 20. 9. 2006 10:05

Dobrá úvaha ;-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 20. 9. 2006 10:09

Souhlasím, máš pravdu. Výraz tarifofóbie zvolili snad jen proto, že z hlediska marketingu zní prostě lépe. :-)
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 20. 9. 2006 10:14

radim: Tedy to jsou úvahy. Co si tady člověk ještě nepřečte. :oboze To je jako nedávno téma, že reklama 6 kilo SMS zdarma údajně znamená 6 tis. SMS zdarma a tudíž Vodafone uvádí klamavou reklamu. Neuvěřitelné příspěvky zde. To člověk jen žasne.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 20. 9. 2006 10:22

Moje řeč, máš pravdu. Lidi používají slovo tarif místo přesnějšího paušální tarif. Já slyšel spoustu takových, kteří post-paidu říkají tarif. A když se mě ptali, proč si místo Oskarty nepořídím tarif, tak jsem odpovídal, že přece mám tarif, bez tarifu se nedá volat. Pak jsem v jedné knížce viděl větu "Je lepší karta nebo tarif?" a to už mě dostalo úplně. Jak se volá bez karty a bez tarifu?
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toncek27 20. 9. 2006 10:27

Zvláštní úvaha a dokonce ti musím dát za pravdu. Navíc jsem se i pobavil. Zkus dát tento dotz přímo na tiskového mlůvčího VF a pak sem napiš odpověď. I mě by to zajímalo:-)
Toncek27
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 20. 9. 2006 10:30

Vlk: Tarif se v oblasti mobilní komunikace říká paušálním službám. Nevidím na tom nic nepochopitelného. To slovo používají všichni operátoři a myslím, že v tom není žádný problém. Prostě je to zažitá terminologie.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 20. 9. 2006 10:41

Pokud se něčemu nějak říká jen v určité oblasti, nejde o všeobecné slovo, ale o slang – a ten nemusí být všeobecně srozumitelný. Všichni přece nepracují v oblastí mobilních komunikací a ta reklama je určena právě těm všem, kteří tam nepracují. Když na tebe začnu mluvit slangem ze svého oboru, tak mi taky nebudeš úplně všechno rozumět.
Vůbec nechápu tu reklamu v telce, proč bych se měl bát slova tarif a určitě na to čumí :shock: i jiní lidi (zvláště asi ti, kteří nepracují v mobilních komunikacích... :D ).
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 20. 9. 2006 10:47

radim: Běžně se u paušálu, že máš nějaký tarifní program. Nemyslím, že by tomu někdo nerozuměl. Operátoři úplně běžně rozlišují zákazníky na tarifní zákazníky a zákazníky s předplacenými službami. To je to tak nepochopitelné??
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleseQ 20. 9. 2006 11:11

Prepaid a Postpaid = Předplacenky a Tarify, anglická slova užívána běžně nejen v západních zemích. Myslím že slůvko "tarif" je zní mnohem líp než nějaký "paušál", který když vyslovím mám pocit že jsem si 2x odplivl a nebo "měsíční program" což je zbytečně dlouhé a každý si může představit něco jiného.

Spíše jsi asi chtěl narazit na "tarif" jako na "způsob účtování služeb", :pozor2 ale to není tarif, spíše tarifikace, nebo varianty ceny služeb, nebo ceníky - ty lze volit jako u pre/postpaid zákazníků jak dobře víme.

Takže si myslím že slovo tarif je NEJ :!:

A lidi co si "tarif" ať už jako známé či neznámé slůvko budou chtít pořídit tak si moc dobře zjistí co je to za šifru mistra leonarda :)
AleseQ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleseQ 20. 9. 2006 11:24

Ale boj se čeho chceš.
AleseQ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 20. 9. 2006 11:52

Dobrý postřeh radime, stejně si myslím že se ta reklama moc nepovedla, spíš by měli zdůraznit to co za paušál zaplatím mám k provolání a k proesemeskování.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vlk 20. 9. 2006 11:54

Ano, takto se to používá, je to nepřesné, ale zažité, takže to lidem zas tak nevadí.
Ale tarif není jen paušální tarif, tarif je prostě schema účtování, kolik která služba stojí a jak je účtována. Vodafone karta je samozřejmě taky tarif.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 20. 9. 2006 12:08

Ono znám lidi kterých když se zeptám na to jakého že operátora jsou zákazníky tak odpoví že žádného že mají předplacenku.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 20. 9. 2006 12:09

esquire píše:Operátoři úplně běžně rozlišují zákazníky na tarifní zákazníky a zákazníky s předplacenými službami. To je to tak nepochopitelné??a/quote]


Pořád meleš totéž. Jak si to rozdělují a pojmenovávají operátoři je jedna věc, a jak tomu říkají lidi, kterým je kampaň Tarifofobie určena, věc druhá. A tyto dvě věci se podle mě dost liší.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků