CDMA vs. 4G - je vůbec co řešit ???

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Asspenn 1. 9. 2006 13:40

Zrušil jsem pevné linky a s tím i ADSL a potřebuju připojit malou firemní síť (5 PC). Jak jsem se díval na nabídky, VF je mimo hru, zbývá CDMA a mimopražské 4G (obojí dostupné). O2 nabízí jen PCMCIA kartu UBIQUAM za tři tisíce s úpisem na dva roky, co ovšem znamená ještě dokoupit adaptér PCI - PCMCIA, nebo AnyDATA modem za stejný peníz i úpis.
TM má modem za korunu při úpisu na rok. Tarif 4G Premium za 999 + DPH, FUP 10 GB. O2 Internet Mobil 1024 Plus je o stovku levnější, FUP jsem nenašel.

Jestli se upsat na rok nebo na dva je vcelku jedno, protože co potom s tím modemem, že jo? I když ten za korunu od TM lze klidně zahodit do skříně ... :-)) Za dva roky ušetřím s O2 2.400 na tarifu, to řekněme kompenzuje rozdíl v ceně modemu na 600 Kč. Tak se chci zeptat:

1. TM při úpisu na dva roky nabízí prvních 6 měsíců připojení zdarma, to je skoro sedm tisíc úspora. Platí to souběžně s dotací na modem? Jestli jo, tak se kyslík nechytá.

2. Jak je to s FUP u modrých?

3. Co reálné rychlosti?

4. Nějaké další vychytávky, kličky, zkušenosti, které by trochu vyrovnaly zatím (aspoň mně se zdá) drtivou převahu růžové nabídky?

Díky všem za názory.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior

Odeslat příspěvekod Mario 1. 9. 2006 14:05

No já mám CDMA a s tím připojit 5 PC jsi mně fakt rozesmál. CDMA používám v Třinci, Čáslavi a v Brně a v tom Brně to ještě jakž takž jde, V Třinci se začal ztrácet signál (takže modem na okno a se štěstím to má rychlost telefonní linky) a v Čáslavi je to únosné, ale pro 5 PC si pořiď něco slušnějšího! TM neznám... Nejvíc bych asi po zkušenosti s ET věřil EDGE od Oskara, ale za ty prachy...
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 9. 2006 14:32

jannnn
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Asspenn 1. 9. 2006 14:36

Hmm .. to jsem přehlídl, díky za odkaz.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior