Tarif odepis a volne minuty

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mareka 7. 4. 2006 16:26

Ja pouzivam Siemens a Nokii, zena SonyEricson, oba AoC a vysledne pocitani sedi na chlup.
mareka
Junior

Odeslat příspěvekod radim 11. 4. 2006 11:44

sir_richard píše:urcite AoC, ale ja davam prednost pocitani min, jak napsal Michal P neni to tak presne ale ten rozdil cca 2min kdyz presahnu mi nevadi,nastavim 0,0167 jednotek a pocita mi minuty,mam odepis uz dost dlouho a tato metoda mi vyhovuje,jen je nutne pamatovat si , kdyz clovek vola do jine site!

Přesně tak, nejlepší je nastavit 0,016666666666 (kolik telefon povolí) a pak je to přesně 40 minut. Ukazuje se přímo na displeji, pokud to telefon umí. Jednou za měsíc se to vynuluje a je to. Pohoda, klídek.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standys 11. 4. 2006 12:15

co je to AoC :?: :?: :?:
Jinak já si mažu každý měsíc počítadla a nedělám hovory kratší nž minutu. Když na počítadle překročím hranici 34 minuty už nevolám.
standys
Junior

Odeslat příspěvekod Fifu 11. 4. 2006 13:25

Tak to ja si to zapisuju do poznamek. Pocitadlo v telefonu neni zcela presne, jak uz zde bylo psano.
Nebo inspektor Schirz. Ten zase zatčeným sliboval hory, doly. Mě například vzal k mapě a řekl: Když se přiznáte, Meyere, můžete si vybrat - Krkonoše, Beskydy, Příbram, Jáchymov.
Fifu
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 4. 2006 13:35

AoC je služba zasílání tarifikačních impulsů, eurotel to používal u go, umožňuje to zjišťovat provolanou částku přímo v menu mobilu.
Vodafon posílá 0,1kč impulsy což v praxi znamená že při spojení hovoru za 6 kč za min odečte 60 jednotek což telefon přepočte x 0.1kč jako 6kč. Po první minutě odečítá impulsy průběžně.
Jelikož Odepiš má 40 volných minut během kterých ovšem jednotky též odečítá máš de facto 6kč x40min = 240kč volného kreditu neboli 2400 volných jednotek ( impulsů ) samozřejmě při používání pouze ve vlastní síti.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 11. 4. 2006 14:51

standys píše:Jinak já si mažu každý měsíc počítadla a nedělám hovory kratší nž minutu. Když na počítadle překročím hranici 34 minuty už nevolám. /quote]

S AoC je zbytečné se takto omezovat. Prostě neřešíš a voláš. Na displeji vidíš, kolik minut ti zbývá. Nemusíš nic přepočítávat, nic zapisovat, nehrozí zapomenutí nebo chyba. Telefon vše počítá za tebe. Úžasný komfort a úspora času.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frenky 12. 4. 2006 14:46

Já si to píšu pečlivě ty hovory a přesto mne Vodafonek nějak klame,nikdy to nebylo přesné jak jsem to měl já
Frenky
Junior

Odeslat příspěvekod lesan 21. 4. 2006 13:20

Ahoj, prosim, pomozte mi nastavit, pokud možno krok za krokem, mou N3310.Rád bych si nastavil system evidence 0,0167 jednotky, nebo alespoň systém 240 Kč, zkoušel jsem obě varianty, např. když nastavim 0,0167 jednotky (čárka nejde dát jen tečka 0.0167, tak se to nastavi jako 167), u systemu 6Kč/min. při provolani 1min. a 12 sec. mi to upsalo kolem 13Kč. Předem dík. Pavel
lesan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 21. 4. 2006 13:33

Nevolal jsi do jiné sítě než VF ?
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 21. 4. 2006 15:20

No já nevím, jako sazbu mám těch 0,01666666, název měny min, a jako limit volání 40. Nezapomeň si nastavit zobrazování hovorného v měně, ne v jednotkách.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ally 22. 4. 2006 05:59

Vždy sleduji dobu odchozích hovorů, a aby mi zůstala rezerva na krátké hovory do 1 min, tak přestanu volat když mám tak 36 minut. Jestli jim minutu nebo dvě nechám propadnout, tak mě to nezabije.
Ally
Junior

Odeslat příspěvekod Thom 22. 4. 2006 08:42

radim píše:No já nevím, jako sazbu mám těch 0,01666666, název měny min, a jako limit volání 40. Nezapomeň si nastavit zobrazování hovorného v měně, ne v jednotkách. /quote]

Souhlas :tleskani , takhle to už nějaký čas mám na Odepiš taky a funguje to výborně. Stačí každý měsíc vynulovat :wink:
Ovšem pokud má člověk Nokii, tak mu to fungovat nemusí (pokud ten telefon nemá AoC).
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slávek 22. 4. 2006 21:02

Já používém Aoc i u 500 min. a v pohdě, navíc, pokud ztratíš mobil nebo ti ho někdo ukradne, nemůže víc provolat.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigosp 23. 4. 2006 17:26

nastavím cenu za jednotku na 0.1kč
kredit nastavím na 240-napíše se mi, ale 24.000
volám a nic ve mi neodečítá
automatické zobrazování mám zapnuto
prosím poraďte
díky
S pozdravem bigosp
bigosp
Junior