Telefónica O2 zdraží volání z telefonních budek

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod papaláš 6. 4. 2006 08:19

Nejenže ČT coby Telefonica zdražil (a) měsíční paušály, ale i citelně zdražuje hovorový impuls při volání z telefonních automatů. Nyní platí zákazník 4,- Kč za hovorový impuls, od května to bude až 10,- Kč, a na oplátku ČT prodlužuje délku hovorového impulsu u místních a meziměstských hovorů na 300 sekund ve špičce a 600 sekund mimo špičku a zároveň prodlužuje hovorový impuls při volání na mobily až na 40 sekund. Minuta hovoru na mobil nyní výjde z telefonních automatů cca 15,- Kč.

Nehoráznost je v tom, že pokud člověk se omylem dovolá do hlasový schránky či omylem na jiné číslo, tak zaplatí rovných 10,- Kč bez ohledu na délku hovoru. Nehoráznost je v tom také, že tato cena platí i pro volání z čipových karet Trick.

Proč Telecom tak masivně podporoval čipové karty Trick když pak nehorázně zdraží hovorné ? Proč tak sliboval hory doly, že u čipových karet Trick bude sekundová tarifikace a nakonec skutek utek a dodnes je uplatňována impulsová tarifikace ?

Jestliže nyní si Telecom stěžoval a brečel, že mu klesají zisky a výnosy z telefonních automatů, nyní mu poklesnou ještě radikálněji a bude mít důvod masivně rušit telefonní automaty.


Další informace najdete na http://www.telecom.cz/dokumenty/doc/dod ... 110506.doc
patřím mezi bohatou kastu národa,který se stárá sám o sebe a za peníze daňových poplatníků a nemám rád lenochy.
papaláš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speedy 6. 4. 2006 08:27

Taky jsem toho jsem si pravě dneska taky všiml. Jenom ty počty malinko zlidštím...

300/60= 5min. 10Kč/5min = 2Kč/min ve špičce a to musíte mluvit těch 5 minut jinak zaplatíte podstatně víc...

600/60= 10min. 10Kč/10min = 1Kč/min mimo špičku.

Když vezmu to, že musím hledat automat, čekat jestli je po sedme nebo neni, v zime stát někde na mrazu atd.

Mení lepší si zavolat třeba za 4 - 5Kč z mobilu kamkoliv kdykoliv...
Tak už je doma Nokia E51 a je moc pěkná :-)
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papaláš 6. 4. 2006 08:38

Je to nehoráznost, protože dneska z budek platím 4,- Kč za 104 sekundový hovor ve špičce, a je to zase výhodnější pro kratší hovory, například, když se omylem dovolám, nebo je tam hlasová schránka memobox, či pokud jsem se omylem dovolal na fax., ale takhle dám rovnou desetikačku což je o vice než 100 % zdražení. Když už to chtěli zvedat, proč to aspoň nezvedli na 5,- Kč ?
patřím mezi bohatou kastu národa,který se stárá sám o sebe a za peníze daňových poplatníků a nemám rád lenochy.
papaláš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 6. 4. 2006 08:53

Žena má volání z mobilu na pevnou za 2kč za dvě minuty a to platí T-mobilu nejnižší paušál co koukám je nižší než paušály telecomu, telefoní kartu máme někde doma v šuplíku ale asi neplatí myslím že měla omezenou platnost, potřebovali jsme jí na chalupě když tam nebýval signál což bylo tak před třemi lety.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goob 6. 4. 2006 09:12

Už dnes jsou budky málo využívány, s touto úpravou další uživatelé telefonních automatů zmizí a budou je používat pouze cizinci, pro které je budka levnější, než celoevropsky předražený roaming.. Ach jo :-(
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papaláš 6. 4. 2006 09:23

A nejhorší na tom je, že v těchto budkách neexistuje sekundová tarifikace jako v jiných zemích. Aspoň, že existuje to TELEKONTO, takže když budu volat z budky a budu někde daleko od domova, abych si zavolal z vlastní telefonní stanice, tak použiji TELEKONTO. Navíc některé budky jsou příliš zastaralé a často kazové. To dělají buď děti nebo bezdomovci, do otvoru hodí špalek od nanuku a člověk, pak tam vhodí těch zmíněných 10,- Kč a upce se mu mince v otvoru a nikam se nedovolá a bezdomovci příjdou k pěnězům zdarma. To má být asi nová charita Českého Telecomu pro bezdomovce.
patřím mezi bohatou kastu národa,který se stárá sám o sebe a za peníze daňových poplatníků a nemám rád lenochy.
papaláš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sonix 6. 4. 2006 09:42

Ale EU nařídí operátorům zlevnění roamingu, takže už ani ti cizinci ty budky nevyužijí. :tleskani
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod goob 6. 4. 2006 10:33

sonix: Podle mne zlevnění roamingu z nařízení EU nepřijde jen tak rychle, ale docela bych to Telecomu přál. Chápu, že chtějí vydělávat, ale tímhle jen odradí další lidi, protože i na krátké hovory na pevnou linku použijí mobilní telefon.
Nejhorší na tom je, že Telecom na ty budky dostává od státu peníze :-(
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 6. 4. 2006 10:56

tak můžeme jen doufat, že zdražili schválně aby mohli udělat velkolepé slevy až se oficiálně odhalí pod názvem Telefonica :-))
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goob 6. 4. 2006 11:46

Něco jako když zdražil Vodafone roaming? :-D
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svetluska 6. 4. 2006 12:11

Nebo také jako T-Mobile !!! Nejhorší je zdražení roamingu stejně jako u Vodafone, a to volání v rámci navštívené sítě. Například ještě v březnu jsem mohl volat v jedné nejmenované zemi za necelých 20 Kč. /1. min. hovoru a teď můžu výhodně za 105 Kč /1. min. hovoru. To je šílené !
svetluska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack O´Neill 6. 4. 2006 12:45

Mě je to jedno já z budky ještě NIKDY nevolal ;) a když je nouze tak 150, 155, 158 je zadara i z budky.
Jack O´Neill
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 6. 4. 2006 13:27

Já se obávám, že T-Mobile přistoupil ke zdražení právě proto, že to udělal Vodafone. Vždyť měl několik roamingových tarifů, které po dlouho dobu koexistovaly vedle sebe. V zahraničí posílám spíše SMS, tak pro mne byl Standard roaming lepší. Kdybych více volal (ještě nikdy jsem nepotřeboval volat v rámci navštívené země) do ČR, vezmu si Holiday roaming a využiji Cestovatele nebo WorldClass. Jak dříve Oskar stlačoval ceny ET a Paegasu dolů, tak teď dělá VF opak.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 6. 4. 2006 13:44

Já butku na volání nepotřebuji ale je to fakt velký zdražení, ty změny co teť dělá Telecom rsp. Telefonica si myslím že odradí od pevných linek zase spoustu zákazníků.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy:-) 6. 4. 2006 13:53

ano a Telecom bude dál prodělávat a dál a dál parazitovat na Eurotelu
když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
made by EUROTEL, fucked by O2
aneb každá bublina jednou praskne
tommy:-)
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků