Eurotel a nesmyslné poplatky

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod M@tezz 2. 2. 2006 21:54

Rada píše:Lze použít trik - odpojení za 100 Kč. Číslo odpojí prý hned, po měsíci až dvou dojde ke zrušení.k/quote]

No on to není žádný velký "trik", ale služba Odpojení na prázdniny :wink: Číslo je odpojeno okamžitě až na 12 měsíců (jednorázově za 100,-). Takže když se rozhodneš podat výpověď, začíná 30-denní výpovědní lhůta běžet od prvního dne následnujícího měsíce, ale mezitím už číslo může být na prázdninách, takže v konečném důsledku je jedno, jestli je výpovědní lhůta 30 dní nebo půl roku. Prostě skloubíš Prázdniny a Výpověď. Jenom dáš stovku a číslo bude spát (prázdniny), než umře (konec výpovědní lhůty).

PS: Sdělení PUKu je pro tarifní zákazníky nastopéro zadarmo.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mario 3. 2. 2006 01:08

2 Eurotelík: Tobě asi zpoplatníme přístup na Mobilmanii...
2 Michalreznar: U Oskara tu jistinu chápu, musí se nějak bránit vůči neplatičům, ale u ET přeci mají smlouvu, což je podle mně dostatečný prostředek na to jak ze mně vytáhnout třeba soudně peníze. Ale dobře, dejme tomu že to bylo kvůli modemu...
2 gelera: Kdybych nebyl zákazníkem Eurotelu tak by mi bylo úplně jedno kolik za co jeho zákazníci platí... Myslím že některé poplatky bych rozdělil na oprávněné a nemorální... Asi jako u bank!
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilman 3. 2. 2006 01:17

Rada píše:30 dní je standard, to ano. U TMO počítáno od data doručení výpovědi, u Eurotelu od prvního dne v měsíci, který následuje po doručení výpovědi. Tzn. rozdíl může být skoro až jeden měsíc - pokud Eurotelu dojde výpověd např. 2. 2., zruší číslo až na konci března.

Oskar Voudafoun má myslím taky 30 dní a výpověď lze dát i telefonicky.n/quote]

u oskara mi telefon zrusili za 2 dny od zadosti na infolince, nabidli mi gratis prevod na oskartu s lhutou asi 2-4 dni, horsi to bylo s vracenim volaci jistiny - dle vseob.podminek nato maji 60 dnu a skoro to vzdycky v mem pripade dodrzeli (nikdy to ale drive nez za 30 dnu neprislo - naposledy jsem rusil jedno z mych cisel zacatkem prosince a zaloha na ucet dorazila koncem ledna)

jinak vypovedi u ET jsem vzdy resil prave docasnym odpojenim - vypovedi vzdy zasilam do ET jedine faxem a primo v zadosti o zruseni uvadim i pozadavek na docasne odpojeni, vzdycky mi to cislo odpojili asi tak 2-3 dny po odeslani faxu takze si nemohu stezovat , pak uz je mi jedno kdy to realne zrusi kompletne.
mobilman
Junior

Odeslat příspěvekod detol 3. 2. 2006 17:10

2JaOsobne:1)Vsak se jedna o datovou infolinku a co se tyce problemu s **** cdma tak taky musim volat na placenou linku i kdyz budu mit xy hlasovejch tarifu
2)Jo to je prasarna 2 mesice vypovedni lhuta, ale umoznuje jim to zakon, takze si stezujme u nasich zakonodarcu (ET nevyuziva, ale zneuziva zakony proti zakaznikovi) a pak jsme pitomci, ze necteme silene vseob. podminky
detol
Junior

Odeslat příspěvekod AgentSvr 25. 2. 2006 00:36

Eurotelík: to by se ET nedoplatil za svoje infolinky, asi nevíš že existuje pronajímání linek a tam se platí stálá částka.
A ta věc s tima puberťákama, když tam zavolá někdo takovej pochybnej tak operátor tento hovor označí a příště v průběhu několika hodin se z toho samýho čísla ty děcka na opearátora nedovolaj...
AgentSvr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Iceman 25. 2. 2006 08:02

Detol: když dáš v práci výpověď nebo jí dostaneš tak také běží od prvního následujícího měsíce, tak nechápu co se ti na tom nelíbí. Že to má jiný operátor jinak? Nikdo tě ET nenutí používat můžeš si vybrat mezi dalšíma dvěma :!:
Iceman
Junior

Odeslat příspěvekod Rada 25. 2. 2006 15:28

M@tezz píše:
Rada píše:Lze použít trik - odpojení za 100 Kč. Číslo odpojí prý hned, po měsíci až dvou dojde ke zrušení.k/quote]

No on to není žádný velký "trik", ale služba Odpojení na prázdniny :wink: Číslo je odpojeno okamžitě až na 12 měsíců (jednorázově za 100,-). Takže když se rozhodneš podat výpověď, začíná 30-denní výpovědní lhůta běžet od prvního dne následnujícího měsíce, ale mezitím už číslo může být na prázdninách, takže v konečném důsledku je jedno, jestli je výpovědní lhůta 30 dní nebo půl roku. Prostě skloubíš Prázdniny a Výpověď. Jenom dáš stovku a číslo bude spát (prázdniny), než umře (konec výpovědní lhůty).

PS: Sdělení PUKu je pro tarifní zákazníky nastopéro zadarmo.v/quote]

No jasně, žádný velký trik to není, ale i tak si myslím, že naprostá většina lidí na něj nepřijde a pochybuju, že jim o této možnosti řeknou na infolince :)
Rada
Junior

Odeslat příspěvekod Rada 25. 2. 2006 15:40

Iceman píše:Detol: když dáš v práci výpověď nebo jí dostaneš tak také běží od prvního následujícího měsíce, tak nechápu co se ti na tom nelíbí. Že to má jiný operátor jinak? Nikdo tě ET nenutí používat můžeš si vybrat mezi dalšíma dvěma :!: /quote]

Výpověď v zaměstnání bývá ještě delší (pokud nejde o dohodu, okamžité zrušení pracovního poměru, úmrtí apod.), ale tam je to něco trochu jiného - oběma stranám je poskytnuta doba během které mají možnost najít si náhradu.
U výpovědi telefonu je doba delší než týden podle mě zbytečná - když může Vodafone zrušit číslo do týdne, tak proč by to nemohli udělat ostatní dva operátoři?

"Nikdo tě ET nenutí používat můžeš si vybrat mezi dalšíma dvěma"

Každý má nějaké výhody a nevýhody. Vybírat jen podle výpovědní doby se mi zdá nevhodné. Tohle ale nic menění na tom, že se operátorovi mohou občas v rozumné míře nějakým zákonem "přistřihnout křidýlka", pokud jde o přínos pro zákazníka a operátovi není způsobena nepřiměřená újma. Tomu, že vše dobře vyřeří neviditelná ruku trhu už snad nevěří nikdo!
Rada
Junior

Odeslat příspěvekod Rada 25. 2. 2006 15:42

Mario píše:2 Michalreznar: U Oskara tu jistinu chápu, musí se nějak bránit vůči neplatičům, ale u ET přeci mají smlouvu, což je podle mně dostatečný prostředek na to jak ze mně vytáhnout třeba soudně peníze. Ale dobře, dejme tomu že to bylo kvůli modemu...o/quote]

No a nemyslíš, že je mnohem jednodušší vybrat zálohu než se soudit?
Rada
Junior

Odeslat příspěvekod detol 25. 2. 2006 21:57

2Iceman: Jiz v prvni tride Te museli ucit, ze jablka s hruskama se nedaji scitat. Kdyz mi bezi vypoved v zamestnani tak je to pro me ochrana lhuta, abych mel cas si najit nove zamestnani a pritom dale pobiral mzdu-jaksi v tomto pripade mi ET bere a ne dava :lol:
detol
Junior

Odeslat příspěvekod Rada 26. 2. 2006 09:41

ET ti poskytuje čas během kterého si můžeš najít jiného operátora hahaha
Naposledy upravil Rada dne 26. 2. 2006 09:57, celkově upraveno 1
Rada
Junior

Odeslat příspěvekod Abraxas 26. 2. 2006 09:56

U Vodafonu také platíš vratnou zálohu ve výši 1000 Kč. která je vratná po 6 měsících. A můžeš tam mít vedeno několik čísel na fakturu. Nová aktivace = vratná záloha.
Abraxas
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 2. 2006 10:21

tommy:-) píše:Prosimte.. ja platim pres bankomat kazdej mesic a jeste mi nic nenauctovali..

No tak to sis buď ještě nepřečetl celou fakturu nebo bys měl upozornit Errortel, že v tvém případu dělají chybu... Tohle je totiž z jejich ceníku:
Přeúčtování nákladu Eurotelu v souvislosti s platbou faktury přes bankomat nebo přímou platbou z mobilního telefonu (cena je s 0% DPH) 16,50 Kč :twisted: .
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod Dark_Healt 26. 2. 2006 10:38

Prosim vas ma tu někdo zkušenost z uplatněním ...

//Marek L.: Pro nové téma založte novou diskuzi
Dark_Healt
Mírně pokročilý

Předchozí stránka