Náhrada pevných linek mobilním připojením.

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bimba 15. 1. 2006 19:22

V Mariánských Lázníc mám celkem 3 pevné linky. V kanceláři, v další kanceláři a doma. U každé linky je pevný PC a mám ještě notebook. Za mobil používám Nokii 6230 s tarifem T-Mobile HIT80. Internet používám k běžnému surfování a stahování, k odesílání SMS (3000 ročně) a k internetovému bankovnictví. Používám vytáčené připojení, objemy jsou malé, ale často se připojuji. Telefonuji málo. Paušály a platby za internet dělají docela slušnou sumu, řádově tisíce měsíčně. Uvažoval jsem, že bych mohl využít nabídky mobilních operátorů, pořídit si nějaký paušál a modem a přes USB jej připojit vždy k používanému počítači. Pevné linky bych pak zrušil. Měli by jste prosím pro mne nějaké doporučení? Děkuji.
Bimba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jojak 16. 1. 2006 11:32

Bimba píše:V Mariánských Lázníc mám celkem 3 pevné linky. V kanceláři, v další kanceláři a doma. U každé linky je pevný PC a mám ještě notebook. Za mobil používám Nokii 6230 s tarifem T-Mobile HIT80. Internet používám k běžnému surfování a stahování, k odesílání SMS (3000 ročně) a k internetovému bankovnictví. Používám vytáčené připojení, objemy jsou malé, ale často se připojuji. Telefonuji málo. Paušály a platby za internet dělají docela slušnou sumu, řádově tisíce měsíčně. Uvažoval jsem, že bych mohl využít nabídky mobilních operátorů, pořídit si nějaký paušál a modem a přes USB jej připojit vždy k používanému počítači. Pevné linky bych pak zrušil. Měli by jste prosím pro mne nějaké doporučení? Děkuji.i/quote]

to ne to si raci porid neomezeny internet a voláni pres internet
jojak
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 16. 1. 2006 13:09

Měl bych pro Vás dvě doporučení, pokusím se neopomenout nic podstatného.

Co se týče zrušení PL a internetování přes T-Mobile:
Máte Nokii 6230 (modem), na PC alespoň Windows XP, Nokia PC Suite, to vše stačí k připojení - například přes Vámi zmíněný USB kabel (např DKU-2). Co se týče pohodlnosti, Win XP a nakonfigurovaný PC Suite (nejsem si jist, jestli nastavení inetrnetu čte PC Suite z mobilu nebo se nastavuje v PC Suite - možná někdo odpoví) by musel být na každé této sestavě.
Musel by jste si u T-Mobilu aktivovat alespoň tarif Internet+ za 832 korun s DPH.
Celkové zatížení: 832,- Kč.

Co se týče zrušení PL a internetování přes T-Mobile externí modem:
T-Mobile nabízí externí modem GPRS/EDGE modem Siemens ES75. Jeho cenu Vám teď neprozradím - stránka mimo provoz (operátoři infolinky budou určitě sdílnější).
Odpadlo by tím blokování mobilního telefonu při komunikaci. Co se nákladů týče je to: modem za neznámou cenu, SIM karta určená jen pro datový provoz (v této souvislosti je její pořízení možná za 1,- Kč, informujte se prosím u operátora).
Celkové zatížení: nákup modemu + nákup SIMkarty + měsíční paušál 832,- Kč za Internet+.

Možnost internetu ADSL od Telecomu nepřichází v úvahu. Potřebujete internet na 3 různých místech. Přenášet externí modem mně příjde jako krkolomná varianta, takže varianta 1 se jeví ve Vašem případě jako schůdná.
Rychlost takového připojení bude podobná dial-up, který doposud využívate, možná výrazně lepší, v případě že je oblast pokryta signálem EDGE.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel