Přenositelnost mobilních čísel [faq+diskuze]

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zamis 11. 1. 2006 10:18

a jeste bych se zeptal, kdyz jsem upsanej dejmeztomu eurotelu na dobu urcitou a chci prejit treba k tmobilu. to si pak ten zavazek vezmu sebou a budu platit to minimalni plneni tmobilu a on uz se pak nejak s eurotelem vyrovna?
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 11. 1. 2006 10:23

Ne, TM to nezajímá, musíš se vyrovnat s ET, předpokládám, že asi doplatit nasmlouvaný paušály.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 11. 1. 2006 10:33

takze myslis, ze kdyz je treba nekdo upsanej jeste na rok na minimalni plneni 1000kc, tak musi prvne zaplatit 12000kc a pak teprve muze prejit? to se mi nezda. spis bych to videl tak, ze operatori mezi sebou budou ty uvazky odkupovat (stejne jako treba leasingovi smlouvy, nebo tak neco). vzdyt upsanej je skoro kazdej a nikomu by se to doplacet nechtelo
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 11. 1. 2006 10:38

No nechtělo, to se neměl upisovat.
Když se upíšeš na dobu určitou, tak má operátor ty peníze prakticky jistý (proto je pro něj paušální zákazník nad zlato). Když chceš zrušit smlouvu na dobu určitou, tak taky musíš doplatit zbývající paušály. Já myslím, že operátoři tohle mezi sebou řešit nebudou. Buď ti končí smlouva nebo ji doplatíš, ale stopro to netvrdím, já paušál nemám.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 1. 2006 11:40

zamis píše:.....na minimalni plneni 1000kc, tak musi prvne zaplatit 12000kc a pak teprve muze prejit? to se mi nezda. spis bych to videl tak, ze operatori mezi sebou budou ty uvazky odkupovat (stejne jako treba leasingovi smlouvy, nebo tak neco).

Nesmysl, jedná se b][color=red]přenositelnost čísel a ne služeb
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 1. 2006 12:14

Tak bobříka mlčení už drží jen Oskar. Do přehledu sem doplnil dva odkazy.
dejv

Tisková zpráva společnosti T-Mobile - t-press.cz
Přenositelnost od A do Z - velmi povedený web od T-Mobile
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mobilman 11. 1. 2006 12:22

zamis píše:takze myslis, ze kdyz je treba nekdo upsanej jeste na rok na minimalni plneni 1000kc, tak musi prvne zaplatit 12000kc a pak teprve muze prejit? to se mi nezda. spis bych to videl tak, ze operatori mezi sebou budou ty uvazky odkupovat (stejne jako treba leasingovi smlouvy, nebo tak neco). vzdyt upsanej je skoro kazdej a nikomu by se to doplacet nechtelo


tak to neni, pri zavazku na dva roky mate zavazek na minimalni plneni vzdy jen na jeden prvni rok, takze pokud by zbyval rok do skonceni zavazku znamena to ze prvni rok s minimalnim plneni uz ubehl, cili pri predcasnem ukonceni by se doplacely jen pausaly (tzn. treba 12x 150 Kc za tarif Individual ap.)
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 11. 1. 2006 12:58

mobilman: to byl jen teoretickej priklad

dejvidek: o tom upisovani, drtiva vetsina lidi v mem okoli co vyuziva pausalnich tarifu si poridili od opreratora zvyhodnenej telefon, protoze to vyjde levneji. ja jsem se kvuli telefonu upsal uz temer pred dvema roky a nutno podotknout, ze od te doby se podminky pro vyuzivani mobil+ uz dvakrat zmenily a nikdo nemel o prenositelnosti cisel ani paru. ale dobre, slo me jen o to, jestli muzes prejit i kdyz ses upsanej.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlk 11. 1. 2006 13:02

Můžeš, ale musíš nejdřív vypořádat podmínky toho úpisu.
Vlk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 11. 1. 2006 15:25

mobilman píše: cili pri predcasnem ukonceni by se doplacely jen pausaly (tzn. treba 12x 150 Kc za tarif Individual ap.)


Žádné doplácení měsíčních paušálů se nekoná. Doplácí se rozdíl mezi zvýhodněnou a plnou cenou koupeného telefonu. Jenom u Max tarifů (dotovaný tarif) se doplácí podle počtu zbývajících měsíců. Pozn.: u Maxu nemůžeš mít zároveň zvýhodněný telefon.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mvp 11. 1. 2006 15:55

M@tezz : bohuzel se kona uplne vsechno , smlouvu mam v mesicnim plneni minimalne 6000,-Kc a to proste musim ustat - pripadne doplatit do konce smlouvy,zaroven pripadne uhradit rozdil mezi dotovanymi telefony a plnou cenou ....
mvp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 11. 1. 2006 16:36

mvp: Ty máš ale nejpíš rámcovou smlouvu, ne? To je pak samozřejmě jinak. Já jsem popsal podmínky standartního zákazníka.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 11. 1. 2006 16:44

Tak vzdyt je to pravda ne? Kdyz se clovek upise tak nemuze odejit...
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 11. 1. 2006 17:05

Odejít můžeš. Ale jde z tvé strany o porušení dohodnutých podmínek a to je spojené s určitou kompenzací ve prospěch druhé strany. Je to normální smluvní vztah. Jeden slíbí druhému, že mu dá nějaké výhody a logicky za to chce taky něco pro sebe.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 1. 2006 17:29

Pokud máte smlouvu u T-Mobile, tak před uplynutím 2 let odejít nemůžete! Eurotel je v tomto benevolentnější.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků