SMS lákající na placené seznamovací služby

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pedrysek7 8. 8. 2020 17:58

Včera mě přišla na mé telefonní číslo SMS zpráva s následujícím textem: Čau, tady Martina, mám tvoje císlo, ani nevím odkud? Jsem teď sama, jsem na seznamce: http://www.dateplus.cz pod nickem zklamana_21 Napiš mi tam.

Je to samozřejmě SMS zpráva lákající na registraci na placenou část seznamky dateplus.cz. Jedná se o společnost CB Media Limited se sídlem Spaces Business Center Elstow Road, Suite #A3, Bedford, MK42 8PL, United Kingdom.

Chci se zeptat, zda někdo neví bližší info, jak toto funguje.
To provozovatel stránek najme někoho, kdo rozesílá SMS zprávy lákající k placené registraci?
Kde vezme číslo a jak ví, že číslo patří muži?
Nešlo by číslo odesílatele ze strany operátora zablokovat?

Ideální je samozřejmně nereagovat a předem díky za odpovědi.
pedrysek7
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 8. 2020 18:14

Únik nebo prodej dat z nějaké databáze, třeba z nějakého eshopu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedrysek7 8. 8. 2020 19:03

Asi ano, je zajímavé, že toto číslo je v zařízení ALARM a mě to přeposlala na mobil. Číslo je u virtuálního operátora ODORIK, kde bych unik dat nečekal.
Problém je, že dříve bylo v síti Vodafone, tak jestli tam. Těžko řící.
pedrysek7
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 8. 8. 2020 21:01

Únik to nebude, buď to mají koupené v rámci přeprodeje dat, nebo se zasílá SMS na čistě náhodné řady čísel karet.
Mě zase na soukromé číslo čím dál častěji prozvání skryté číslo hledající aktivní SIM, vždy jednu sekundu.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Lutzi 8. 8. 2020 21:43

Mě tato SMS dnes také přišla a to jsem žena. Jinak mě to přišlo na číslo které nikdo by neměl mít, protože já ho nikde neuváděla a je to předplacená karta. Samozřejmě kontakt jsem blokovala aby mě takové SMS nerušili a SMS jsem smazala.
Lutzi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2020 21:53

@Lutzi
jestli máš Sazkamobil tak jsi určitě dobíjela přes terminál Sazky ne?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adam.jacques 8. 8. 2020 22:13

Tato SMS mi dorazila dnes ve tři ráno z čísla 775 247 401. Manželce před chvílí. Předpokládám, že je odesílána na náhodná telefonní čísla. Jen nechápu, proč to Vodafone nezablokuje. Na 100% se jedná o strojové odesílání SMS, což je v rozporu s jejich podmínkami neomezených SMS.
adam.jacques
Junior

Odeslat příspěvekod Lutzi 8. 8. 2020 22:16

@Nick Cave: Ano, jedná se o simku od SazkaMobil. Ale číslo asi někdo předemnou musel mít protože mě už minulý rok prišla SMS od jednoho kluka, což nebyla teda seznamka. Jen si spletl číslo. No ale ano dobíjela jsem, ale jen 100Kč a přes samoobsluhu.
Lutzi
Junior

Odeslat příspěvekod suram 9. 8. 2020 07:35

Normální spam, zbytečné řešit, hlupáci budou samozřejmě reagovat a přijdou o peníze, na lidské hlouposti se vydělává nejvíc.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 9. 8. 2020 12:47

- spam jsem do smsky ještě nedostal
- co když je ta Martina krásná? Já to teda risknu. V nejhorším přijdu o peníze, no.

@pedrysek7: promiň že ti jí vyfouknu, ale neměl jsi sem psát její nick
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 9. 8. 2020 14:58

:-D
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod suram 9. 8. 2020 17:38

Počkej pár dnů, a také ti ta SMS přijde. Mně přišla dnes.
:D
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 9. 8. 2020 17:51

Dostal už někdo v minulosti podobný spam na sms? Já teda ne.

Pokud je to nový fenomén, znamená to, že autorovi tohoto spamu se podařilo překonat nějakou technickou překážku.
Sehnat mobilní čísla asi problém není. Spam je třeba posílat zdarma, tedy jako e-mail nebo přes sms brány. Zatím žádná překážka pro spamera.

Jako jediná možná překážka mi přijde anti spamový filtr operátora. Pokud operátor zaregistruje 100 stejných sms za krátký časový úsek, může snadno další sms stopnout. (Je to ale jenom moje spekulace, že operátoři spamy takhle hlídají.)
A teď proč se tomuhle spamerovi podařilo svůj spam protlačit?
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod vokial 20. 8. 2020 13:24

Mně přišly zatím 2 takové sms. První mi psal kozisek007 1.1.2020 :D a druhá byla zklamana_21 7.8.2020
vokial
Junior