DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mdop 5. 8. 2020 22:28

Podle ceníku se 15 Kč tarif "Den Základ" v případě volání aktivuje "započetím prvního volání". Neaktivuje to tedy volání na bezplatné linky či např. prozvonění běžného mobilního čísla? Když pošlu 1 SMS, odečte se mi 2 nebo 17 Kč? V ceníku je cena SMS na jednom řádku v tarifu Den Základ, který má denní paušál 15 Kč.
mdop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido 5. 8. 2020 22:34

radim píše:
markus-131 píše:asi tak trh se nasiti a konkurence se přida a da do placu dalši trhak a bude 100gb v zapoměni. a za rok par sim karet bude v košu.poredte jaky routr na tu kartu.dikec

-- 5. 8. 2020 10:35 --

nebo sim dat do stařšiho telefonu a hospot misto wifi routeru.


Možností je několik, otázka taky je, co chceš signálem pokrýt. Kapesní (bateriové) modemy mají zřejmě krátký dosah (má někdo praktické zkušenosti?), anténové do zásuvky jsou jako klasický wi-fi router s kabelovým internetem (nejdražší ale nejlepší řešení). Telefon je samozřejmě taky možný, ale otázka je opět dosah signálu a hlavně rychlost - pokud je to starší kousek bez LTE, tak bude rychlost omezená (20 Mb/s?). Případně USB modem s LTE do notebooku a opět udělat hotspot - nejlevnější řešení, z druhé ruky tak 300-400 Kč (ale zřejmě budou brzo fuč, jako na jaře tiskárny a webkamery).

Není to vždycky ta jednoznačné. Mám malý kapesní bateriový Alcatel a jeho signál je použitelný i venku na ulici před domem zatímco klasický Cisco do zásuvky má signál slabý i v rámci bytu a venku není zachytitelný vůbec.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 5. 8. 2020 23:44

mdop píše:Podle ceníku se 15 Kč tarif "Den Základ" v případě volání aktivuje "započetím prvního volání". Neaktivuje to tedy volání na bezplatné linky či např. prozvonění běžného mobilního čísla? Když pošlu 1 SMS, odečte se mi 2 nebo 17 Kč? V ceníku je cena SMS na jednom řádku v tarifu Den Základ, který má denní paušál 15 Kč.


- u 15 Kč není žádná zmínka o smskách, 15 Kč je aktivováno pouze pouze voláním a internetem
- volání na bezplatné číslo se nepovažuje za "volání", viz citace níže
- podle mne prozvonění není volání, ale třeba se pletu

Viz první strana této diskuze:
suram píše:V ceníku k tomu také něco je:
https://www.o2.cz/file_conver/17773

▪ Voláním v ČR se rozumí volání na koncová telefonní čísla se standardní tarifikací, tj. mobilní sítě a pevné linky v ČR. Nevztahujese na volání na čísla se zvláštní tarifikací.

Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod XLADI 6. 8. 2020 05:52

XLADI píše:mám kapesní wifi modem a ten je taky v pohodě. V provozu vydrží celý den a dosah dostatečný.


Dosah kde dostatečný - v bytě (jak velký), v domě?

Tak po baráku nestačí ani router ale přes zeď do vedlejší místnosti je to v pohodě. Někde v paneláku který má zdi jako z papíru by to mohlo jet v pohodě po celým. V práci to přes celý dům cca 20 metrů a 4 zdi dělá na WC jednu tečku. Tzn. je to tam ale e to už slabé a je to starý barák s pěkně tlustými zdmi. Teď to zkouším a 15m řes roh to v pohodě dá půlku sugnálu.
Mám toto: https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-m7350/?gclid=CjwKCAjwsan5BRAOEiwALzomX626ojYraXp5967Yg1q8Syh14xgN6y45io8alUo7o98OdmwdGnEEZxoCKcUQAvD_BwE
Koupil jsem to na Aukru asi za800

-- 6. 8. 2020 07:05 --

Ohledně toho dobíjení, to s tím má tedy dost lidí problémy co by kdyby. Dobít se dá mnoha způsoby a aby to byl problém museli byste být někde na konci světa kde stejně ani nebude signál. V civilizaci stačí znát telefonní číslo datové karty. A když se mi končí platnost tak to nebudu držet do limitu a dobiju si s předstihem. Stejně si myslím že 99% lidi těch 100Gb nespotřebje do konce 30 dní.
Jinak objednáno 31.7. odpověď s potvrzením hned a od té doby nic. Těm co nechodí potvrzení, může to být i mailem. Třeba s Centrum.cz jsem měl problémy s některými službami. A Atlas.cz který je taky vlastně převlečené Centrum v pohodě. Dokonce jsem i psal a potvrdili mi že mají nějaké nastavení takže to nejde.(S PPL byl problém mail přišel ale byl prázdný, takže nešlo nic nastavit)
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 6. 8. 2020 06:31

A když se mi končí platnost tak to nebudu držet do limitu a dobiju si s předstihem.

S nabíjením s předstihem bych byl vážně opatrný. Tarif pak může sežrat 300 Kč navíc:

Dejme tomu, že mám přednabito 300 Kč.
Pokud spotřebuju celých 100 GB, je skoro jisté, že budu potřebovat minimálně pár bajtů přes 100 GB. Tak jak chápu ceník (viz první strana diskuze), aktivuje se tím "pomalý internet" za 15 Kč na den a kredit klesne na 285 Kč. Chápu ceník správně?
Mohl by se prosím vyjádřit zástupce O2? Už tu tento dotaz padl několikrát, ale zatím bez odpovědi.

Co bude následovat:
Pokud zjistím, že jsem v režimu pomalého internetu (oznámí to smska), dobiju dalších 300 Kč, ale nadbytečný kredit 285 Kč je pro lidi co s kartou netelefonují nanic. Pro většinu lidí to tedy bude znamenat, že prostě přišli o 300 Kč.
(Pokud přehlédnu, že jsem v režimu pomalého internetu, mobil si pravděpodobně každý den sáhne na data a sežere pokaždé 15 Kč.)
Naposledy upravil Izibia dne 6. 8. 2020 06:46, celkově upraveno 1
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenek73 6. 8. 2020 06:40

Pokud se zvládne prodatovat 100 GB dříve než za 30 dní, tak si myslím, že se na režim pomalého internetu přijde velice rychle, ne až za několik dní :)
Zdenek73
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 6. 8. 2020 06:50

Izibia: Je vidět, že nevíš, co mají za vymoženosti v samoobsluze, stačí nastavit a nic takového se nestane! Přestaň pořád čumět na Akta X, plašíš tady lidi. Raději se koukni do sámošky a neplaš!
Přílohy
Snímání-1.jpg
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenek73 6. 8. 2020 06:57

Proč by přišli o 300 Kč? Kredit jim nikdo nesebere. A co bych udělal já, kdyby si to strhlo 15 Kč? Tak bych dobil 315 Kč a další měsíc nenabíjel. Není to takhle jednodušší? Není nikde napsáno, že se musí dobíjet přesně 300 Kč. Jen, že tam musí být kredit aspoň 300 Kč na obnovení balíčku.
Zdenek73
Junior

Odeslat příspěvekod Renča_O2Guru 6. 8. 2020 07:08

kočkodan009 píše:Zvláštní..karta objednána 29. 7. odpoledne a stále nic! Přitom potvrzovací email k objednávce dorazil-"100 GB dat už je na cestě". :/

Hezký den,
první objednavatelé již mají svou SIM doma, určitě se tak také dočkáte, jen vás poprosím o trpělivost.
Renča_O2Guru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kočkodan009 6. 8. 2020 07:24

Dobrý den,Renato,

no to doufám. ;-) Dnes opět nepřišlo žádné info, že by kartu PPL převzalo do přepravy... :-| Týden uplynul již včera..tak uvidíme.
Děkuji vám za reakci a přeji pěkný den. :-)
kočkodan009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davsopl 6. 8. 2020 07:26

Také už mě to pomalu přestává bavit. Za chvíli to bude 14 dní od objednání, potvrzovací maily došly prakticky od objednání ihned a po kartě se slehla zem. Dávám tomu čas do pátku. Poté objednávám znova.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod sirThommas 6. 8. 2020 07:35

Další den uběhl a zase nic od PPL... Už mě to nebaví... Nechal jsem si ji poslat do práce, a co se teď stane až budu mít dovolenou? Vrátí se O2 s budu muset objednávat znovu... Holt komedie pokračuje
sirThommas
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 6. 8. 2020 07:35

@KrylP:
Nerozumím. Vysvětli prosím, jak nastavení v samoobluze využiju v mém modelovém příkladě.
To jako mám každou hodinu kontrolovat spotřebovaná data, a v okamžiku kdy dosáhnu 99 GB si mám v samoobsluze vypnout internet? A co mám dělat, když potřebuju internet dál?

Odbočka: Bylo by ale hezké, pokud by vypnutí internetu v samoobsluze způsobilo to, že po 30 ti dnech nebude automaticky strženo 300 Kč. Zatím tu všichni předpokládali, že jediný způsob jak tarif "přerušit" je mít kredit 0 Kč.
(Toto je další otázka na zástupce O2)

---------------------------------------------------------------------------------------------
Zdenek73 píše:Proč by přišli o 300 Kč? Kredit jim nikdo nesebere. A co bych udělal já, kdyby si to strhlo 15 Kč? Tak bych dobil 315 Kč a další měsíc nenabíjel. Není to takhle jednodušší? Není nikde napsáno, že se musí dobíjet přesně 300 Kč. Jen, že tam musí být kredit aspoň 300 Kč na obnovení balíčku.

Máš částečně pravdu. Lidi přijdou většinou jenom o 15 Kč
Ale mluvilo se tady o tom, že lidi na chatě budou dobíjet kupónem. Pak tu není možnost dobít 315 Kč.
V podstatě to znamená mít přednabito 315 Kč, abych se vyhnul komplikacím, a přišel jenom o 15 Kč. Ale na druhou stranu není žádoucí přednabíjet příliš brzy, protože pravděpodobně jediný způsob jak si dát "pauzu" je mít kredit 0 Kč.
Je to prostě komplikované. Přitom by stačilo dát do samoobsluhy možnost deaktivovat automatické stržení 300 Kč po 30ti dnech, a naopak možnost aktivovat okamžité stržení 300 Kč dříve než za 30ti dnů.

Minulý odstavec platí za předpokladu, že ke stržení 15 Kč opravdu dojde okamžitě na hranici 100 GB: O2 zřejmě zatím sama neví, jak to s těmi 15 Kč přesně bude. :-)
Naposledy upravil Izibia dne 6. 8. 2020 08:42, celkově upraveno 2
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod psmikum2 6. 8. 2020 07:36

Já objednával 29.7. dopoledne a také zatím nic. :-/
psmikum2
Junior

Odeslat příspěvekod kočkodan009 6. 8. 2020 07:40

davsopl píše:Také už mě to pomalu přestává bavit. Za chvíli to bude 14 dní od objednání, potvrzovací maily došly prakticky od objednání ihned a po kartě se slehla zem. Dávám tomu čas do pátku. Poté objednávám znova.


Také už pomalu začínám uvažovat, že objednám znovu. Jelikož PPL posílá info, že doručí balíček a dnes ráno nic, tedy je vysoce pravděpodobné, že dnes opět karta nedorazí. :/

-- 6. 8. 2020 08:42 --

psmikum2 píše:Já objednával 29.7. dopoledne a také zatím nic. :-/


..koukám, že nás je více..tak snad se také dočkáme. ;-)
kočkodan009
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků