DATAMÁNIE aneb 100 GB dat od O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snoop69 11. 8. 2020 23:23

hauzz
Zde Tmobile ani Vodafone nebyli ochotni něco poskytnout. Slevu na prvních 6 měsíců jsem chtěl využít pro rodiče, protože platili za ADSL 2Mb 345Kč a z O2 mi nabídli migraci na LTE 20Mb. Když jsem se zeptal na akci 6 měsíců odpověděli, že je to pouze pro nové zákazníky. Chtěl jsem tedy ADSL místo migrace zrušit a objednat LTE, ale na to mi odpověděli to o 3 měsících. Nakonec jsme se dohodli na samotné simce, když mám vlastní modem. O ukončení požádám po 3 měsících, abych se vyhnul poplatkům a pokud nenabídnou lepší cenu dám do modemu 100GB.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod XLADI 12. 8. 2020 06:18

mdop píše:Viděl jsem tu zmínky o doporučení aktivovat kartu do 1 roka, ale na FB O2 Guru zmiňuje jen půl rok kvůli kreditu:
SIM kartu doporučujeme aktivovat do několika měsíců od doručení a to z důvodu, že platnost přednabitého kreditu, který je určen pro aktivaci balíčku dat má platnost 6 měsíců.
Petr, O2 Guru

https://www.facebook.com/o2cz/posts/331 ... 7808451792

To tedy nevím každý tvrdí něco jiného. Karta mi přišla a není na ní ani na tom letáku co k ní dali nic o platnosti žádný datum ani na kartě se simkou. Zato v obchodních podmínkách jsem našel bod 1.6 kde se píše toto
Na balíčku se SIM kartou může být stanovena lhůta, dokdy je nutné
provést první přihlášení SIM karty do Sítě. Po uplynutí této lhůty není O2 povinna Službu zřídit.

tedy nic tam není, tak karta by měla platit snad po dobu záruky tj 24 měsíců. I když ten prodej je takový divoký. Od kurýra nic, v zásilce ani účtenka a na mail mi taky nic nepřišlo.
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod radmik 12. 8. 2020 07:52

Renča_O2Guru píše:
leonardo1976 píše:
Nick Cave píše:není někde informace, v jakém časovém horizontu se musí simka nejpozději aktivovat?

Ví už prosím někdo, kdy se musí nejpozději aktivovat?

Hezký den,
SIM z Datamanie mají nastavenou platnost do konce roku 2021, do té doby by měla být vložena do zařízení a aktivována.

No tak v tom pak mají chaos i tzv. O2Guru a každý tvrdí něco jiného :-)
radmik
Junior

Odeslat příspěvekod radim 12. 8. 2020 08:46

Taky tady na vás bliká reklama T-Mobile 10 GB za 500 Kč měsíčně? :-D To je až komické. (Kdyby to nebyla tragédie.) Chvilku jsem musel zaostřit, jestli tam není 50 Kč. Ale ne. Fakt 500.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumík930 12. 8. 2020 08:49

A to je takový problém během 6ti měsíců aktivovat? Pak po necelých 6ti měsících dobít 300korun, atd.... Takže náklady 600 korun ročně (včetně 2x100GB za rok) a možnost kdykoli dále využívat.... Pro někoho to může být dost peněz, ale ta služba za to stojí.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek.P 12. 8. 2020 08:55

Nyní jsem se ptal na chatu přímo na stránkách datamanie a zde je odpověď ohledně aktivace:

SIM je třeba aktivovat co nejdříve, ale je možné ji aktivovat do 12 měsíců od vyskladnění (data objednávky).

Mužem si vybrat odpověď každý sám.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 12. 8. 2020 08:56

radim píše:Taky tady na vás bliká reklama T-Mobile 10 GB za 500 Kč měsíčně? :-D To je až komické. (Kdyby to nebyla tragédie.) Chvilku jsem musel zaostřit, jestli tam není 50 Kč. Ale ne. Fakt 500.

No jo, u T-mobile nějak usnuli, ani se nesnaží přebít tuhle nabídku, asi jim je jedno, že lidi budou od nich odcházet.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2020 09:00

já myslím, že ostatní 2 operátoři už něco chystají...
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirek.P 12. 8. 2020 09:04

Ano, videl bych to na Social Pass na dva mesice zdarma :-)
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Trčka 12. 8. 2020 09:17

Aby v tom nevznikaly zmatky - karta nemá předplacený kredit, dorazí s nulovou hodnotou kreditu a už nachystaným datovým balíčkem pro čerpání (tzn. v okamžiku vložení SIM karty třeba do telefonu už nedochází k žádnému čerpání kreditu). Kredit proto nemůže propadnout. Každá předplacená karta má platnost jeden rok. V této edici mám od kolegů potvrzené, že lze kartu vložit a začít používat nejpozději do konce roku 2021.
V rámci online týmu jsme si to raději taky vysvětlili, ať jsou informace jednotné :)
Miroslav Trčka, Guru pro Social Media, O2
Miroslav Trčka
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 8. 2020 09:25

no a když dobiju např. 500kč tak se strhne 300kč za internet a 200Kč zůstane, tento kredit by platil jak dlouho, kdyby se nedobilo?
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radmik 12. 8. 2020 09:29

Pokud si vzpomínám,tak už tu někdo psal,že rok od posledního dobití,ale jistě to někdo potvrdí oficiálně,pokud už v rámci online týmu mají jednotné informace :-)
radmik
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 12. 8. 2020 09:36

Nick Cave píše:já myslím, že ostatní 2 operátoři už něco chystají...

No co se týče T-mobilu tak si to nemyslím, tam zatím trvají na těch svých předražených tarifech a ani na slavným retenčním, tedy pokud se tam vůbec podaří dostat, tak na argument 100GB dat od O2 nereflektují, rovnou posílají OKU. Takže asi mají přebytky zákazníků, kterých se potřebují zbavit. Kdyby nabídli ideálně 100GB + 100 min + 100sms tak do 450, tak to by bylo super, ale toho se asi jen tak nedočkáme... :-(
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Trčka 12. 8. 2020 09:44

Nick Cave píše:no a když dobiju např. 500kč tak se strhne 300kč za internet a 200Kč zůstane, tento kredit by platil jak dlouho, kdyby se nedobilo?

Platnost se odvíjí od výše dobití, tzn. dobijete 500 Kč, zbývající hodnota 200 Kč bude platit na 12 měsíců.
Miroslav Trčka, Guru pro Social Media, O2
Miroslav Trčka
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod Skytecone 12. 8. 2020 11:18

petr311 píše:
Nick Cave píše:já myslím, že ostatní 2 operátoři už něco chystají...

No co se týče T-mobilu tak si to nemyslím, tam zatím trvají na těch svých předražených tarifech a ani na slavným retenčním, tedy pokud se tam vůbec podaří dostat, tak na argument 100GB dat od O2 nereflektují, rovnou posílají OKU. Takže asi mají přebytky zákazníků, kterých se potřebují zbavit. Kdyby nabídli ideálně 100GB + 100 min + 100sms tak do 450, tak to by bylo super, ale toho se asi jen tak nedočkáme... :-(

Mam podobnou zkusenost. Je jim to uplne jedno. Asi spolehaji, ze je to jen omezena nabidka a bez vyhodneho volani. Ja osobne jsem skupina, ktera chce jen data.
Skytecone
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka