DATAMÁNIE aneb 100 GB dat od O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 8. 8. 2020 00:43

Smells píše:Nechápu moc význam těch modemů. Domá má snad každej jiný připojení a na cesty bohatě stačí starší telefon a nahodit hotspot. Mě to takhle loni naprosto v pohodě pokrylo pronajatou chatu na Vysočině při akci neomezené prázdniny u TM. Valilo na tom 5 mobilů a jeden noťas, na NTB bezproblémový YT, žádný záseky. Proč tedy kupovat modem? Navíc nevýhoda nemožnosti jakkoliv SIM ovládat a příjímat případná SMS oznámení od OP. Díky za objasnění. :-)

A co třeba, že nebudu chtít, aby na to číslo někdo volal. Myslím tím hlavně otravná marketingová volání. Přece jen jsme si koupili přes internet SIM. Do routeru se nikdo nedovolá. ;-)
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2020 00:52

na mobilu se dá pořešit apkou Nevolejte.cz
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 8. 8. 2020 09:17

Nemáte někdo tenhle modem od Vodafonu?
https://www.vodafone.cz/modemy/vodafone ... iant=r218t

Na prodejně mě tvrdili, že mě s 02 kartou chodit nebude, jen s jejich.

Díky
Project Polaris, Topping D50 S, Sennheiser HD 600, Hifiman He4xx
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc, Hifiman Edition S, Audio Technica ATH-MSR7, Sony WH CH700N, Koss Porta Pro, Porta Pro BT.
iceman27
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek.P 8. 8. 2020 09:32

Mám předešlou verzi https://www.vodafone.cz/modemy/vodafone ... -fi-r218h/ co nyní vodafone doprodava a funguje se všemi operátory. Kecali. Měl ses zeptat z jakého důvodu nebude fungovat. By mě zajímala odpověď.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod sumerian 8. 8. 2020 09:38

Taky mám ten bílej od VF. A funguje na T-mobile ok. Akorát jsem musel změnit APN v administraci. Na "internet".
sumerian
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenny__ 8. 8. 2020 09:41

To nemusí být tak úplně pravda. R218h je modem od Huawei a zamknutý není, R218t je ZTE a pokud to ve VF tvrdí, docela bych čekal, že už zamknutý je.

Aktuálně bych viděl jako ověřenou variantu koupit ten původní (bílý), o kterém se ví, že s ním není problém (taky ho mám).

Případně zkusit najít někoho, kdo tenhle modem má, aby ho vyzkoušel se SIM jiného operátora.
Lenny__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek.P 8. 8. 2020 09:55

Jako ze by v dnešní době operátor blokoval zařízení jen pro svoji síť? A navíc jen jedno jedine? To je dle mého názoru blbost.
Můžeš ho koupit na netu, kde mas možnost ho vrátit.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod antonsek 8. 8. 2020 10:06

No ono to nechodí s jinými operátory, pokud si nainstalujete jejich obslužný software. Ale ten není potřeba, pokud přes modem nechcete číst SMS.
antonsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman27 8. 8. 2020 10:07

Díky všem. Objednám těm bílý přes net.
iceman27
Junior

Odeslat příspěvekod Lenny__ 8. 8. 2020 10:12

antonsek píše:No ono to nechodí s jinými operátory, pokud si nainstalujete jejich obslužný software. Ale ten není potřeba, pokud přes modem nechcete číst SMS.

Aha, zajímavé. Naštěstí nemám podporovaný operační systém a tak jsem nad jejich softwarem ani nepřemýšlel.

SMS jdou číst přes web rozhraní, na to soft není potřeba, ten se asi hodí tak max na notifikace, že nějaká SMS přísla.
Lenny__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek.P 8. 8. 2020 10:14

Na notifikaci sms je na modemu ledka.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 8. 2020 11:11

tak jsem zvědav, s čím přijdou další dva naši operátoři... :-)
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod terzdek 8. 8. 2020 11:14

KrylP píše:Tohle je asi to nejlepší na tento internet...
https://www.o2.cz/telefony-a-zarizeni/p ... e5785-bila

30 připojení na WIFI a 2,4 a 5GHz síť, hlavně kde je přetíženo na 2,4 GHz pásmu!

Já bych spíše něco nepřenosného. Tedy, ne na baterii. Chci to provozovat 24/7.
terzdek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 8. 8. 2020 11:15

Jede to někomu v nějakém LTE modemu na větší rychlost než 20Mb/s download/upload?
A nezkoušel jste to někdo v Huawei B2338-168?
(Aktuálně mám v Huawei CPE B315s-22 od O2.)
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 8. 8. 2020 11:15

Používám Vodafone B3000 co mi zůstal po připojení na chalupu. U zamčený není.
imaster
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka