DATAMÁNIE aneb 100 GB dat od O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod opasino 29. 7. 2020 20:07

Neboj, ona se akce dle úspěchu určitě zopakuje, nebo s něčím přispěchají konkurenti.
Jinak 2 SIM objednány, bez problémů, teď jen sehnat nějaký šikovný SIM router.
opasino
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod odlisny 30. 7. 2020 01:46

HUAWEI E3372H, používám na kaktus sim do notebooku a šlape dobře. LTE
odlisny
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 30. 7. 2020 03:04

HUAWEI E3372H je router?
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 30. 7. 2020 05:09

Ano, LTE USB modem slot na SIM, microSD slot, rychlost až 150 Mbps.
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod suram 30. 7. 2020 05:25

Už byla ta SIM skutečně někomu doručena?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 30. 7. 2020 05:41

peta809 píše:Ano, LTE USB modem slot na SIM, microSD slot, rychlost až 150 Mbps.

To jsou vlastnosti modemu.
Ale je to router? Lze k němu připojit počítače v místní síti? Třeba aspoň pomocí wi-fi?
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek.P 30. 7. 2020 06:33

Nemáš Google? ;-)
Ne není to router. Je to usb mdm https://modemy.heureka.cz/huawei-usb-lte-e3372/
Já mám už tři roky tenhle Wi-Fi lte modem a je bez problému https://www.vodafone.cz/modemy/vodafone ... -fi-r218h/ .
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Trčka 30. 7. 2020 08:07

suram píše:Rozumím tomu správně, že se po dobití 300 Kč obnoví balíček ihned a automaticky? Není třeba na nic čekat a nic dalšího dělat?

Ano, není třeba nic dalšího dělat. Balíček se obnoví automaticky.

-- 30. 7. 2020 08:08 --

brňák73 píše:Chtel bych se zeptat jak je to s esim. Nikde jsem nenasel moznost volby ze chci sim zaslat formou esim. Nebo sim karta neni mozna v esim variante? Dekuji

Přímo objednat nejde. Dorazí balíček se standardní SIM kartou. V případě zájmu se ale stačí zastavit na kterékoliv z prodejen, kde kartu za 99 Kč vyměníme za eSIM variantu.
Miroslav Trčka, Guru pro Social Media, O2
Miroslav Trčka
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod O2 Guru 30. 7. 2020 08:22

Nick Cave píše:Data se automaticky neobnovují... ale pokud ta data za měsíc nevyčerpám, což je velmi pravděpodobné, tak po uplynutí měsíční lhůty a dostatečném kreditu se mi těch 100GB obnoví automaticky, je to tak?

Hezký den,
data se automaticky obnovují každý 30 dní nebo při vyčerpání 100 GB. To vše za předpokladu dostatečného kreditu.
Patrik, O2 Guru
O2 Guru
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 7. 2020 09:38

Když nemám kredit a balíček je kvůlitomu off, tak pak když dobiju 300+ tak se to zapne hned samo od sebe nebo to musím nějak zapnout já až budu chtít až se mi to bude hodit ?
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ

Odeslat příspěvekod radim 30. 7. 2020 09:41

Podle předchozích odpovědí se to zapne automaticky, tj. hned. Což je dost nevýhoda, ale určitě to půjde dobít z mobilu z nějaké aplikace nebo webu, tj. v okamžiku potřeby. Jenže k tomu je zas potřeba datové připojení... :-))

Izibia píše:
peta809 píše:Ano, LTE USB modem slot na SIM, microSD slot, rychlost až 150 Mbps.

To jsou vlastnosti modemu.
Ale je to router? Lze k němu připojit počítače v místní síti? Třeba aspoň pomocí wi-fi?

Každý novější notebook nebo smartphone ti udělá hotspot, tedy jakousi lokální wi-fi. Ale asi to bude mít menší dosah, neznám přesné parametry.
radim
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 30. 7. 2020 09:55

I když si momentálně nedokážu představit, že bych vyčerpal 100 GB dat, tak to, že se tento samo-obnovovací balíček může obnovit za stejných podmínek ihned po vyčerpání dat a nejen až po 30 dnech mi přijde dobré. Narozdíl od jednoho nejmenovaného virtuála, který umí takto obnovovat pouze minutové a SMS balíčky, kdežto u datových samo-obnovovacích balíčků vám oficiálně nabídne pouze dokup dat (malé a drahé), přechod na vyšší balíček (na nic, když už platíte nejvyšší) a nebo musíte balíček složitě rušit a znovu aktivovat, ale přijdete o nasyslená data pro sociální sítě.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 30. 7. 2020 10:22

Poznatek k nedoručeným potvrzovacím e-mailům: Ve schránce na Seznamu spadne zpráva v případě zapnutého filtru reklamních sdělení do složky "Hromadné".
a.b.a.c.u.s
Junior

Odeslat příspěvekod mj03tsa 30. 7. 2020 10:25

Já objednával - první mail mi nepřišel, včera v 17h mi přišla omluvná sms, že potvrzovací mail zašlou co nejdříve a furt nic :D takže jsem rád, že jsem vytvořil objednávku znovu.
mj03tsa
Junior

Odeslat příspěvekod retron 30. 7. 2020 10:56

Mě přišel potvrzovací mail dnes po osmé, cca po 12ti hodinách po objednání
retron
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka