Nejde mi M-Platba

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod freekarol 29. 7. 2018 12:15

Mám T-Mobile, Android Oreo, dual sim, předplacená karta a nefunguje mi M-Platba. Tato možnost se v Google Play vůbec neukáže, nejde to ani nastavit v Google Play. V čem je problém?
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 7. 2018 13:07

V Google Play nejde přidat, jen platební karta jde, pokud tedy máš M-platby aktivní, a to si ověř u operátora, tak dej volbu koupit, až se objeví okno, tak vyber možnost platbu z kreditu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 30. 7. 2018 10:37

T-Mobile mi odpověděl, že u nich je vše správně nastavené a že mám kontaktovat Google. Koukám, že bude rychlejší, si radši pořídit jinou SIM. :D
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 7. 2018 10:44

Google neodpoví
Když platbu nedokážeš provést na této Sim, tak u nové to bude pravděpodobně stejné..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 30. 7. 2018 10:56

Když se mi tam T-Mobile neukáže, ale O2 ano, tak to je sotva o tom, že to neumím, že? ;-) :D

On sice Google neodpoví, ale na hlášení chyb reaguje viz oprava aplikace Fotky či Zprávy.
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 7. 2018 11:04

M-platby musí fungovat se všemi Sim které to podporují
Loni se mi stalo to samé, Kaktus předtím fungoval, pak jsem ho delší dobu na M-platbu nepoužil a najednou ta platba nešla provést, hodil jsem tam simku O2 a fungovala, asi za měsíc jsem vyzkoušel znovu Kaktus a fungoval také :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 30. 7. 2018 12:36

Inspiroval jsem se tady: viewtopic.php?f=12&t=1277221

Pokus-omyl a našel jsem způsob, jak to zprovoznitT-Mobile:

1.vypnout tesco sim
2.zavřít Google Play
3.vymazat data aplikace Google Play
4.restartovat telefon
5."zaplatit" na Google Play: kliknout na placenou aplikaci, abych si ověřil, že opravdu můžu platit přes T-Mobile.
6.Zapnout Tesco Mobile a nastavit výchozí nastavení pro obě SIM(bylo vynulováno).

Šlo to to pak změnit i na druhou SIM( u mě Tesco Mobile). Ale po několikátém pokusu mi mobil nenašel žádnou SIM, vypnutí mobilu nepomohlo, zamrzl na spuštění Androida. Pomohlo až vytáhnutí obou SIM a restartování mobilu. Asi se mobilním operátorům nelíbí, když se SIM furt zapíná a vypíná. Takže lepší řešení bude SIM, kterou nechceme platit přes Google Play, rovnou vytáhnout.

Mimochodem, myslel jsem si, že jen zaplatím a T-Mobile strhne částku z kreditu, ale ono to po mě chce fakturační údaje(jméno, adresa atd.), takže už nebudu anonymní. :-D

Očividně, Google Play nezvládá dual sim.
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 7. 2018 12:39

osobně nechápu, proč Google nedá možnost přidat simku stejným způsobem jako platební kartu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 30. 7. 2018 12:59

Budto málo lidí tohle žádalo po Googlu a nebo na to Google kašle. Schválně zkusím založit téma na oficiálním foru Googlu.
freekarol
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slukynesar 26. 1. 2019 12:55

Zdravím mám stejný problém s placením přes t-mobile na obchodu play a to mi to normálně fungovalo , zkoušel jsem všechny možnosti co jste tady vypsaly ,ale jde přidat pouze jen karta
Slukynesar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klen11 1. 3. 2019 20:17

Broblém může v použití dual SIM telefonu se dvěma SIM kartami. Podle podpory Google je možné m-platbu přidat pouze, pokud je v telefonu jen jedna SIM karta a je ve slotu 1. Sám jsem si ověřil, že to tak je.
Klen11
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků