Konec Vodafone Park ke dni 30.4. 2017 - náhrada?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 25. 3. 2017 11:00

SMSky? Ty píšu ze svého MacBooku Pro, kdekoliv na světě ... ani u sebe mít telefon nemusím, stačí jen přístup k internetu ze strany telefonu a ze strany počítače. Stejně tak hovory. ... taková běžná a základní věc, ale chápu, že to jiný ekosystém, než ten od Applu (a už snad i od MS?) neumí.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 3. 2017 11:37

my se ale bavime o ponekud jine zalezitosti..telefon u sebe nemusis mit ani ted a to ani telefon s androidem a sms pochopitelne poslu. celkem hodne jablickaru, si plete - nevim s neumi.Steve to trefil spravne, protoze takova je znacna cast populace a jeho produkt byl ji usit namiru
Jen pro zajimavost sms pochopitelne poslu i z meho raspberry pi3 v cene ani ne 100 dolaru, takze rekneme ze toto fakt neni killer vlastnost
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 25. 3. 2017 12:20

oooooooooo píše:re :5uch
protoze mozna je spousta lidi co xlet pisou sms pohodlne na pc pomoci myphoneexploreru, archiv atd maji taky.Navic rekneme ze myphone umi dalsich x veci kolem kalendare, synchra, hovoru, ovladani smartu.Takze bych rek ze je mozna nacase objevit poned schopnejsi alternativy..


Posílá ten tvůj program SMSky do Vodafonu zdarma z tvého čísla? Ne
Dále je tu nutnost mít ten program nainstalovaný na každém počítači, který používáš, Vodafonepark jsi mohl používat na jakémkoliv PC s prohlížečem bez nutnosti cokoliv instalovat.
Umí ten program pracovat s DualSIMem? Vím totiž, že tento typ programů s tím měl vždycky problém. Neuměl poslat SMS z druhé Sim karty, pouze z první.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 3. 2017 12:26

Ano posila.Jenze mnohem dulezitejsi je ze pisu do o2 a tmobile za uplny minimum, stejne tak volam,podotykam nejsem student co resi kdo je v jake siti,priorita je v tomto jinde,sms z notasu,za den jich neposlu stovky,malokdy desitky,nemuzu resit jestli Franta z Horni Dolni ma operatora x,y,z,je mi to sumafuk.Dualsim jsem mel s hodne vysokou pravdepodobnosti kdyz 99 procent zdejsich prispevatelu netusilo ze dualsim existuje.Pred celkem hodne lety, takze nektere funkcionality jsem si celkem hlidal.Navic existuje jednoduchy vtip jak donutim cokoli i blbe napsany aby pracovalo s dualsim kterou bere jako slot2, neumi s ni umi jen se slot 1.Na chvili tomu reknes ze slot 2 je slot 1.U x telefonu jsem s doplkama pro servisni mod nebo primo v servisnim modu se simkama blbnul
Program jde mit za A portable :-) , za B existuji alternativy kdy netreba ani portable, jenze vyzaduji registraci, stejne otravnou jako vyzaduje vodafone park.Konec vodafone parku - cas zjistit ze to nebyl zadnej zazrak.
Veci typu sit - sit, no rekneme ze povazuji za standart volame si zadarmo..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 25. 3. 2017 13:32

Dobře tedy, přesvědčil jsi mě, zkusím to tedy nainstalovat a dám echo :-)
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 3. 2017 13:49

Myphone je jasnej, ma malej hacek..portable si musis umet udelat..how to create portable from..
Pokud ovsem chces cokoliv do vsech siti za hooodne malo, plus archiv, plus volani, plus milion blbinek budes si muset nabehat alternativu s voip.Mne osobne trvalo nastaveni cca deset minut a proste je pro mne klicove at kamkoliv tak je levnejsi, vcetne ciziny, solo stejny poskytovatel mne absolutne nezajima, beru jako samozrejmost ze bez kejklu volam zadara s virtualem.
Dulezity je pisu z pc a mam milion moznosti nastaveni
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 25. 3. 2017 19:50

oooooooooo píše:my se ale bavime o ponekud jine zalezitosti..telefon u sebe nemusis mit ani ted a to ani telefon s androidem a sms pochopitelne poslu. celkem hodne jablickaru, si plete - nevim s neumi.Steve to trefil spravne, protoze takova je znacna cast populace a jeho produkt byl ji usit namiru
Jen pro zajimavost sms pochopitelne poslu i z meho raspberry pi3 v cene ani ne 100 dolaru, takze rekneme ze toto fakt neni killer vlastnost


Asi se nechápeme, ale Vodafone Park měl vždy jistou prodlevu, než se přijatá zpráva v něm zobrazila. To u Apple Messages nehrozí.

A co se tyče nevědění - nesnaž se ze mě dělat blbce, kterým jsi sám. Android v základním stavu nic takového neumí. Bez externí aplikace (jak v telefonu, tak případně i na kompu, pokud samotná appka nemá třeba webové rozhraní) nic takového nelze. Stejně tak hovory. Takže si doplň očividné mezery ;-) a přestaň lhát.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 26. 3. 2017 12:35

polda píše:SMS z brány operátora, to ještě dnes funguje?

Kazdy hold nema neomezeny tarif. Existuji totiz lide kteri umi pocitat a vi ze by se jim nevyplatil.
Dale pak existuje program pro android napr Oskarek ktery umi odesilat sms z webu zdarma a to v komfortu jako kdyz odesilas beznou smsku.
O voip volani ani nemluvim.
Bohuzel vetsina lidi je lina a nez si zjistit a pouzivat neco takoveho tak radeji rocne plati tisice operatorum. Pak se nedivme ze maji ceny jake maji.
Takze kdyz to zhrnu tak mesicne platim za tel. 180kc kde mam 400 minut v siti, 1,5G dat, sms v siti zdarma (to se bohuzel ted zmeni diky zruseni vodafoneparku), do ostatnich siti hovory 60hal/min s uctovanim 1+1.
Ano,kdybych denne provolal 60 minut tak si neomezeny tarif samozrejme poridim. Ale plno lidi provola 5 minut denne poslou dve sms a plati 750kc. Jejich volba.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod lordweb24 26. 3. 2017 13:23

patapuf007 píše:Vánoční SMSky jsem v pohodě napsal pár dní předem a navolil datum a hodinu odesílání. Potom už jenom chodily reakce příjemců. Všechno v klidu a pohodě.


Jako sorry jako, ale plánování posílání SMS už umí většina telefonů (Xiaomi, Samsung, LG a další) ;-)
lordweb24
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 26. 3. 2017 17:17

2Mirek.P: souhlasím, ale dá se domluvit i tarif, kdy máte pár minut (třeba 100, pokud nevoláte), neomezené SMS do všech sítí (pokud je tolik posíláte) a data...
Já přesně podle tohoto směru šel - 120 minut do všech sítí, v síti neomezeně, SMS do všech sítí neomezeně, 12GB dat... Ano, platím 550, ale to mi nevadí. Po 2 letech požádám o retenci / slevu :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek.P 26. 3. 2017 17:32

Jasny ale ja tech sms moc neposlu tak proc za ne platit cast pausalu. A prave proto se me hodila sluzba Vodafonepark.
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod LaNov 28. 3. 2017 00:00

Mně osobně štve, že napíší "Kvůli klesajícímu zájmu". Přitom je to obráceně: portál je dost využívaný, utíkají jim tržby z SMSek, tak to potřebují krouhnout ...
LaNov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 3. 2017 00:33

oooooooooo píše:re :5uch
protoze mozna je spousta lidi co xlet pisou sms pohodlne na pc pomoci myphoneexploreru, archiv atd maji taky.Navic rekneme ze myphone umi dalsich x veci kolem kalendare, synchra, hovoru, ovladani smartu.Takze bych rek ze je mozna nacase objevit poned schopnejsi alternativy..


MyPhoneExplorer neznám a nepoužívám (a asi nejsem sám).
Znám a občas používám různé PC Suite pro telefony (od výrobce), resp. kdysi jsem i zakoupil SiMoCo pro správu Siemensů (oblíbená značka). Hlavně na správu kontaktů. SMS jsem přes to odeslal jen párkrát, víceméně na zkoušku. Do určité míry to může být náhrada za VF park... ale ne plnohodnotná.

Jak už tu někdo podotkl, ne vždy je nainstalovaná aplikace po ruce (případně ji není možné / vhodné instalovat).
Za druhé, ty PC suite aplikace dokázaly zobrazit SMS a kontakty v paměti telefonu, případně je archivovat lokálně na PC. Někdy dávaly k použití i synchronizaci kontaktů a kalendáře (nikoli SMS) na vlastním serveru... ale nikdy to nebylo 100% spolehlivé a hlavně to i firmy jako Nokia a Sony Ericsson zařízly. VF park dával přístup ke všem odeslaným a přijatým zprávám, ke všem kontaktům - bez ohledu na to, zda mám momentálně telefon u sebe, bez ohledu na to, jestli sedím na svém nebo cizím PC, bez ohledu na to, kolik různých telefonů jsem při odesílání SMS ze svého čísla vystřídal.

Možná má MyPhoneExplorer schopnost kontakty i SMS navíc ukládat ještě někam do cloudu? Možná funguje i s některými "hloupými telefony"? Nevím, zatím jsem nezkoumal. Ale po negativních zkušenostech se službami třetích stran (ZYB) operátorů (VF park) i výrobců telefonů (Nokia/Sony Ericsson Suite) se smiřuji s tím, že nemá cenu se začít sžívat s nějakou další podobnou službou , která může být zítra zrušena.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 3. 2017 01:09

myphone byl puvodne pro ericssony a s hloupymi telefony funguje i ted.do cloudu ukladat umi, mimo jine do cloudu umi ukladat cokoliv kde tomu muzu a umim nastavit cestu, vubec neresim jestli autor tam dal ikonku, klikni a mozna tam bude uloziste co pouzivas..synxhro vede na muj nas,jedinej cloud kterymu stopro verim , v tomto konkretnim pripade
Pokud neni pc po ruce nema nema cenu se bavit o psani sms na pc..Pokud je po ruce ma cenu se o tom bavit a portable verze je porrtable od toho aby clovek nekoncil na tom ze nema opravneni.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 28. 3. 2017 07:52

LaNov píše:Mně osobně štve, že napíší "Kvůli klesajícímu zájmu". Přitom je to obráceně: portál je dost využívaný, utíkají jim tržby z SMSek, tak to potřebují krouhnout ...

Dobré ráno,
napsali jsme to, protože jde o pravdivý důvod. I když jsme se snažili provoz Parku pro jeho věrné uživatele zachovat co nejdéle, dál už to bohužel možné nebylo. Jen od roku 2013, kdy začali všichni operátoři nabízet neomezené tarify, klesla návštěvnost Vodafone parku 80x. A to opravdu není málo. Ondra
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků