Má vodafone právo po mne žiadať pas?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blast3r 3. 8. 2016 19:30

Dnes ma vyhodili z Vodafone predajne s tým, že pokiaľ im sa nepreukážem pasom tak si u nich nemôžem zobrať tarif. Nerozumiem tomu, pretože ako občan EU nepotrebujem pas, a ani si ho kvôli nim nebudem vybavovať. Navyše žijem v ČR už pomaly 10 let a doteraz som nepotreboval pas a to ani keď som si vybavoval:

- hypotéku
- doklady na katastre nemovitostí
- v banke kreditnú kartu, etc...

Príde mi to veľmi komické nakoľko pri hypotéke pomaly na 2 mega banke stačil občiansky preukaz, ale Vodafone sa pri tarife za 3 stovky mesačne cíti veľmi dôležitý.

Ako bonus uvediem to, že som u Vodafonu už mal tarif v rokoch 2012-2014 a žiaden pas som vtedy nepotreboval. Chcel som si číslo opäť previesť k nim.

Nie je vôbec to protiprávne si pýtať od občana EU pas?

Vysvetlí mi to niekto? Prípadne na aký úrad sa môžem obrátiť?

Odkaz na obchodné podmienky:
https://www.vodafone.cz/podminky/podmin ... e-smlouvy/

Doklady a vše ostatní, co budete pro uzavření smlouvy potřebovat v naší prodejně:

Cizinci
Cestovní pas a další doklad s fotografií a osobními údaji zájemce (zejména s uvedeným datem narození), případně také Povolení k pobytu či Průkaz o povolení k pobytu pro státního příslušníka členského státu Evropských společenství.
blast3r
Junior

Odeslat příspěvekod webspider 3. 8. 2016 21:56

Dobry den sice je to hezke ze jste byl jejich klientem v letech 2012 az 2014. Ale sam jste si odpovedel citaci z obchodnich podminek. Takze nechapu na co se ptate, kdyz vlastne vite a veci jsou dane.

Zkuste jineho opa :)
webspider
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 4. 8. 2016 06:05

Mile deti a ted vam reknu pohadku o tom, jak se jeden slovak necitil byt v cesku cizincem...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 4. 8. 2016 08:21

Jak psal webspider, mají to zakotveno přímo v obchodních podmínkách, takže je patrně oproti letům 2012-2014 změnili. Jen nechápu, co je na tom divného. Pokud já jako našinec půjdu žádat operátora o tarif, také budu muset předložit OP. Takže u cizince z EU je to logicky pas.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 4. 8. 2016 08:34

No mě to teda vůbec logický nepřipadá, nežádá přece o vízum, ale o tarif :-) Co budou chtít příště? Očkovací průkaz??
.357
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod Mangalica 4. 8. 2016 08:40

Mně to taky teda moc logický nepřijde, když na cestování po EU pas potřeba není...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 6. 8. 2016 23:16

Maji pravo si urcit, za jakych podminek s tebou uzavrou smlouvu (pas je jedna z nich). Ty mas pravo podekovat za jejich cas a jit ke konkurenci :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 7. 8. 2016 04:59

žalovat, žalovat, žalovat, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 7. 8. 2016 05:08

me to divny neprijde.kdyz uzavres smlouvu tak zadny doklad nepredkladas? ja myslim že občanku kterou si skenuji.
u cizince bych logicky skenoval pas.
ma moznos jit jinam.nebo ne? ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 7. 8. 2016 05:53

Blast3r: v EU nepotřebuješ pas pouze na cestování. Vzhledem k tomu, že jsi cizinec a nemůžeš se prokázat platným českým občanským průkazem (nejspíš ani nemáš rodné cislo), je logické chtít po tobě další průkaz totožnosti (pas).

Absolutně nechápu proč se nad tímto pozastavujes, kdy je mi záhadou u které české (velke) banky jsi mohl bez něj získat i hypotéku.
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod xsys 7. 8. 2016 07:33

Po mě operátor občanku ani nic nechtěl, ani jméno. Co tě nutí zrovna k VF?
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 7. 8. 2016 07:50

co to tady trepete za ptákoviny? žádný občan eu nepotřebuje pas na žádný úkon v rámci eu, v rakůsku, dyž si beru půjčku, tož stačí op z čr, to samé v dánsku dyž si céra pořizovala tarif u dánského operátora, proto to má snáť parametry nařízené eu, jo a rč - tak dle zákona na moje rč nemá nárok žádný operátor, to sa uváďá enom ve styku ze státní správů, to že ho běžně dáváte k dispozici je enom vaša blbosť, potom sa divíte, že nejaké "bílé ovce" si berů na vašu totožnosť úvěry a půjčky, tož tak nejak , :oboze ,Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 7. 8. 2016 07:57

xsys: kdyz uzaviras smlouvu tak nechteli jmeno ani obcanku? :-D
jooo predplacenka jo ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 7. 8. 2016 08:37

Proc by mel potrebovat pas? Co jste se zblaznili? Od ceho pak jsou EU obcanske prukazy? Mel jsi jim rict, ze jdes od nich rovnou podat stiznost na CTU. A pak jeste existuje nejaky urad ktery hlida rovne podminky pro vsechny obcany EU.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 7. 8. 2016 08:58

Chtějí vědět ze tu žiješ v ČR
bennybull
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků