Mám utéct od Vodafone, když mám od T-mobile stejnou nabídku?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TakyPepa 5. 1. 2017 01:51

Tento měsíc přecházím od VF k T-M. Končí mi dvouletá smlouva (ale u VF jsem už od doby, kdy se ještě jmenoval Oskar). T-M mi nabídl sice jen lehce, ale přece jenom výhodnější podmínky. Bylo to někdy, tuším, v listopadu.
Tak jsem se chtěl pozeptat u VF, jestli by ten rozdíl aspoň vyrovnali. To jsem si ale zřejmě dovolil moc - mám přece ještě skoro dva měsíce platnou smlouvu! Bavit se o tom budou až ke konci smluvního období.
Po více než 13 letech poctivého placení nejsem na takové jednání zvědavý. Krátce jsem to zkonzultoval s kamarády, kteří jsou u T-M delší dobu a s VF se za pár dnů loučím.
TakyPepa
Junior

Odeslat příspěvekod sTebliczek 5. 1. 2017 10:54

5 telefonnich cisel u vodafonu pod jednim uctem (ICO), 4 z nich od dob Oskara. Pred 2 lety koncila smlouva (2 leta), chtel jsem se bavit o novych podminkach. Ze strany Vodafonu vubec zadna zajimava nabidka, jednou jsem zkusil zavolat ne na jejich business linku, ale primo na zakznickou linku zacinajici 800... a ejlhe... by chcete 5 telefonich cisel prenest k nam? Vyborne, nabidka xyz... rikam vyborne, tohle beru, chci to... dalsi den volali, ze netusili, ze jsem jiz jejich zakaznikem, ze to byla nabidka pro nove zakazniky a tudiz mi toto nejsou schopni nabidnout :) Presel jsem k T-mobilu se vsemi cisly krom jednoho. Jednak mam signal tam, kde jsem s Vodafonem mel jednu carku a mel problem telefonovat, druhak mam 4G internet tam, kde jsem s Vodafonem nikdy nemel a v neposledni rade nemam zadnou dalsi vytku a jsem plne spokojen. Vubec bych se toho nebal
sTebliczek
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 5. 1. 2017 14:38

Nikdy bych neměnil. Máme u T-Mobilu asi 60 čísel a nebýt cen, tak jdu hned k Vodafone.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 5. 1. 2017 15:25

Nejužitečnější a nejpřínosnější jsou ty rady "neupisuj se".
Takže buď to opakujete každému nebo by jste mohli napsat: kde a kdo a kdy sežene nějakou neceníkovou nabídku na neomezené volání (nebo vyšší volání s pořádnou porcí dat a minut) bez úpisu.
Hned tam běžím (doufám, že se nebavíme o Tesco Mobile či Kaktusu)! Hned mi tam rezervujte jednu bezzávazkovou žůžo nabídku....
Můj mobil: OnePlus 6T
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 5. 1. 2017 18:23

Prostřídal jsem v posledním roce všechny tři velké operátory a musím říct, že data má rozhodně nejlepší Vodafone, co se týče pokrytí i rychlosti. Naopak na hovory (2/3G) je na tom asi nejhůře (ale neříkám, že špatně).

T-Mobile (aktuálně mám Kaktus) je perfektní co se týče pokrytí GSM a výborné je i pokrytí LTE. Nejhorší je dle mého názoru a pozorování O2. Nejen technologicky (absence všech vymožeností - HD Voice, VoLTE, VoWifi, ...), ale i datově. Samotné GSM pokrytí je o trochu lepší, než u Vodafone.

Pokud Ti jde především o data, tak Vodafone nemá konkurenci. Pokud hodně cestuješ a telefonuješ, tak bych šel do T-Mobile. Pokud máš telefon s podporou VoLTE (i na straně operátora), tak klidně u Vodafone zůstaň :-)
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod renny7046 6. 1. 2017 10:56

Tak za mě Vodafone hrůza a děs. Střed města cca 50 tisíc obyvatel a mám věčně 2g sem tam 3g. Takže za mě zlatej tmobile.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 6. 1. 2017 11:16

ONO JE TO O LIDECH A O NÁZORECH.
Každopádně také bych zařadil Vodafone do horšího segmentu ve službách a v signálu. Na linku jsem volal kvůli posílení asi 16x v průběhu 1,5 roku. Až mě zlomili a vzdal to a přešel jinam.

Přehlídnul jsem to nebo si David Vlk vybírá "jen" mezi voláním za 524,- nebo 375,- nebo 475,- ? To mi příjde relativně jedno na nejvíce volajícím čísle za kolik to bude. Na plkání od babičky to můžete vyřešit nějakou akcí nebo zpětným voláním. Rozhodoval bych se podle signálu na nejvíce navštěvovaných místech. Stejně to budeš mít všude s úvazkem v těchto cenách.
Můj mobil: OnePlus 6T
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod kubisv 6. 1. 2017 12:56

v soucasnosti bych se k zadnemu operatorovi pokud mi neda ultra super vyhodne podminky typu neomezenka pod kilo neuvazoval. Duvod je prosty i na hot line Vodafonu mi potvrdili, ze bude vyhodnejsi pockat az na leto, protoze v souvislosti nejen s likvidaci EU roamingu budou muset operatori pritlacit na pilu a navysovat data pri ponechani ceny a upravovat roaming balicky i u nejnizsich tarifu, protoze jinak jim lidi budou utikat. Nekdy v dubnu by operatori meli zacit davat nabidky pod novyma podminkama. Takze pokud vam jde o volani mozna to muzete ignorovat ale pokud Vam jde o LTE a net tak ve vlastnim zajmu poseckejte. Zatim co se odhaduje, tak datovy balicky by se meli zdvojnasobovat (aspon podle tech co maji info od marketingovyho oddeleni vodafonu)
kubisv
Junior

Odeslat příspěvekod rejo1 1. 2. 2017 15:49

Já mám neomezený tarif od Vodafonu za 749 Kč měsíčně, a v rámci prodloužení smlouvy nový telefon a 2,5 Gb internetu každý měsíc. Já jsem zatím spokojen. Začínal jsem ještě u Eurotelu, pak přešel k T-mobile, a před pár lety k Vodafonu.
rejo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2017 18:45

A kvuli takovym lidem tu mame drahe tarify, jsou spokojeni, kdyz plati 749 Kc za to, za co se v zahranici neplati ani tretina takove ceny. A jeste si to jsou schopni spokojene prodlouzit na dalsi dva roky.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 2. 2. 2017 19:12

Nevíte jaký telefon za prodloužení dostal a za jakou cenu. Ve výsledku to nevýhodné být nemusí...
Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod iOvce_ 2. 2. 2017 21:15

Jelikož VDF se z prozákaznicky nejlepšího operátora stal suveréně nejhorším (zvlášť, jde-li o výpovědi nebo změny tarifů), má to smysl. T-M je sice jednookým králem mezi slepci, ale podmínky má přece jen volnější. Asi bych do toho šel...
Mimo jiné i proto, že díky sdílení sítí bude mít T-M lepší pokrytí LTE, než VDF.
iOvce_
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 2. 2017 13:22

Zatím má nejlepší datové pokrytí stále Vodafone, ale sám jsem přešel (dnes) na T-Mobile. Už jen z toho důvodu, že chci využívat VoLTE a VoWifi, což zatím Vodafone s iPhonem neumí.
Jinak je to v zásadě jedno, kde se člověk upíše. Určitě bych se vyvaroval O2čku, technologicky naprosto nejzaostalejší a nejméně investující...
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LadislavM 10. 2. 2017 15:02

Že O2 má nejhorší datovou síť mohu potvrdit. Mám mobilní data od Emtéčka a mimo města je to všude EDGE. Jak je to s LTE nevím, mů phone tohle neumí.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod lilleek 10. 2. 2017 16:05

Na chalupě Přerovsko O2 i T-mobile, LTE slabota. Vodafone paráda.
Olomoucko a Ostravsko jede LTE všech operátorů OK, bez větších problémů.

Záleží, kde v republice se bude mobil pohybovat.
lilleek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka