Ponechání sim karty bez dobíjení kreditu

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dave84 19. 6. 2015 11:03

Dobrý den, na svojí současne sim kartě u Vodafone, mám kredit a do 3 měsíců mi chtějí zrušit číslo.Já ho, ale používám jen na příjem hovorů, mám jinak tarif a tak nechci kredit dobíjet.Číslo s kreditem chci zachovat(mám ho už skoro 15let) a je tedy možnost, že bych přešel k operátorovi, ale nedobíjel při přechodu číslo, když ani korunu z kreditu nevyužiji?Nebo mám se smířit s tím, že každý rok dobiju kredit za 200Kč, ale zbytečně.Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.Děkuji Dejv
Mpx 220(vau),SE D750i,LG Chocolate,Sharp GX29,N95 sand(vau),LG Shine,Nokia 8600 Luna,MDA Vario III,
dave84
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 19. 6. 2015 11:34

Kdyz uz dobijet zbytecne, tak padesatku rocne u Kaktusu.
Existuji i nulove pausaly (mj. VF a O2), ale nejsou aktivne nabizeny.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiskové oddělení Vod 19. 6. 2015 12:04

Dobrý den,

v tom případě mohu doporučit změnu na tzv. Nulový Tarif na míru, kde platíte jen to, co skutečně provoláte. Cena hovoru je 6,55 Kč s DPH za minutu a jedna SMS Vás bude stát 1,51 Kč s DPH. Pro změnu prosím kontaktujte operátora linky Péče o zákazníky na čísle *77 nebo navštivte jednu z našich prodejen - jejich seznam najdete na stránce http://www.vodafone.cz/prodejny/seznam-prodejen. Tomáš
Tiskové oddělení a péče o zákazníky Vodafonu
Pro řešení konkrétních požadavků nás můžete kontaktovat přes ikonku webu.
Tiskové oddělení Vod
Zástupce operátora

Odeslat příspěvekod Rechercheur 19. 6. 2015 12:32

Popřípadě můžete číslo přenést na nulový paušál od ČEZu za 2,20 Kč/min. a 1,20 Kč/SMS. Teoretickou podmínkou je aktivní využití služby jednou za 3 měsíce, takže de facto již od 5 Kč za rok. Nulový tarif Vodafonu je také řešení, ale když budete náhodou potřebovat volat, je cena za minutu absurdní.
Rechercheur
Junior

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 19. 6. 2015 13:33

Mobil od ČEZ je v tomto případě výhodnější. Já byl spokojený s tarifem Vodafone Odepiš, ale po zdražení jej zrušil. Zda někdo ví o lepší možnosti v sítích T-Mobile nebo Vodafone ať napíše.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod GuruJára 19. 6. 2015 16:50

Vyhoda zmeny na nulovy tarif Vodafonu je, ze mu prevedou z predplacenky Vodafonu nevycerpany kredit na volaci jistinu a po trech mesicich muze pozadat o jeji vyplaceni. Kdyz ted cislo prevede k jinemu operatorovi, tak mu nevycerpany kredit propadne.
GuruJára
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 19. 6. 2015 20:01

6,55 Kč! A s tímto sem přijde přímo zástupce operátora... Nestačím zírat! Že jich hanba nefa(c)kuje! :-D
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod GuruJára 19. 6. 2015 20:13

Je plno lidi, kteri za tuto cenu stale volaji. No a co? Za blbost se plati. Tazatel to chce stejne jen na prijem hovoru, takze mu to muze byt jedno.
GuruJára
Junior

Odeslat příspěvekod anonyni 19. 6. 2015 20:14

Nic jiného v nabídce DRSG nemají, tak, co má nabídnout :?: Určitě nedoporučí variantu Nulového tarifu s voláním přes callback za 1,18 Kč s účtováním 1+1 ;-)
anonyni

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 6. 2015 09:33

DRSG píše:6,55 Kč! A s tímto sem přijde přímo zástupce operátora... Nestačím zírat! Že jich hanba nefa(c)kuje! :-D

Tak něco za něco, tenhle tarif může ležet v šuplíku bez aktivity i roky, u ČEZu je potřeba placená služba jednou za půl roku, u Kaktusu dobití 50 Kč ročně.

A jak už tu padlo, nepřijde o nastřádaný kredit, nepíše kolik tam má.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 22. 6. 2015 10:43

Může potvrdit, že ČEZ ty SIMky opravdu při neaktivitě blokuje. Po nějakých 3 nebo 4 měsících bez používání mi SIMku přenesenou na zkoušku deaktivoval. Nepomohlo ani zaslání SMS dva dny před uvedeným datem deaktivace.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý