Dostal jsem používané číslo

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod therage 28. 11. 2014 12:54

Dobrý den,

k dnešnímu dni mi došla trpělivost a rád bych se tak touto cestou dozvěděl, jak mám postupovat a zda-li bylo jednání operátora Vodafone v souladu se zákonem.

Teď k věci. V srpnu jsem si pořídil tarif u společnosti Vodafone, jednalo se o tarif s telefonem na splátky. Už od prvních dnů jsem objevoval problém, že jsem dostával zprávy s vyučtováním od cizích lidí. Zašel jsem tedy na pobočku a tento problém reklamoval, slečna mě ujistila, že tento problém našla a nechává ho tedy vyřešit a o průběhu mě budou informovat SMS zprávami.

Stalo se tak. Ale i přesto dostávám nadále zprávy o vyučtování od nejméně 2 dalších lidí. To by se dalo přetrpět. Co mě však zaráží nejvíce je, že jsem dostal číslo, které bylo v minulosti již používáno a to pravděpodobně nějakým dlužníkem. Nyní mi volají cizí lidé, zejména advokatní kanceláře a hledají jistého pana Ondřeje.

Je tedy správné, že mi Vodafone poskytl číslo někoho cizího a co bych měl v této situaci dělat? Je to opravdu otravné.

Děkuji
therage
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 28. 11. 2014 13:04

Tohle se stalo více lidem, řešení je u Vodafone, nějak pohrozit odstoupením od smlouvy, nebo ať ti změní číslo...
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod therage 28. 11. 2014 13:07

Otázkou je, zda-li je tento problém natolik závažný, že bych díky němu mohl odstoupit od smlouvy.
therage
Junior

Odeslat příspěvekod anonyni 28. 11. 2014 13:13

Recyklace telefonních čísel je naprosto běžná záležitost. Proto když už nové číslo, tak s předvolbou, která nebyla ještě používána. U Vodafone jsou používané všecky, takže je třeba počítat i s tím, že je číslo recyklované několikrát. Takže, když nové číslo, tak nejlíp od virtuála a přenést číslo. :-) Možnost je změna čísla, která je zdarma a vzít, např. 778, ta ještě není tak profláknutá jako ostatní předvolby.
anonyni

Odeslat příspěvekod R.a.l.f 28. 11. 2014 13:15

Jak pise pm81, je to standartni vec bezna u vsech opu. Odstup od smlouvy bez sankce z tohoto duvodu je nerealnej.
R.a.l.f
Junior

Odeslat příspěvekod smajlik2 28. 11. 2014 14:08

To bych byl pěkně nas... naštvaný, kdyby se mi to stalo.
Proč to dělají, opravdu mají málo čísel?
Mohli by mít alespoň trochou rozumu a z dříve používanych čísel dělat datové sim karty.
Nechávají to recyklované číslo alespoň rok vypnutý?
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 28. 11. 2014 15:00

ano, nejaků dobu to číslo mosí byt mimo provoz, zkus to zjistit u operátora, ináč doporučuju rači klidné jednání, dohodu, fčíl co jim ti ***** schválili ten nový "bič" na zákazníků, operátoři sa budů cítit pevní v kramflíkoch a takové to zastrašování, že odejdeš nebo podobně, si asi nenechajů líbit a možů ti to pjekně osolit, při najbliší možnéj vhodnéj příležitosti nohy na ramena, jak ti tu negdo doporučoval, tož tak, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 11. 2014 16:30

Já mám taky jedno recyklované číslo po nějakém právníkovi, volá mi na něj pravidelně 77A 77B 77C kde ABC jsou čísla jdoucí po sobě. Občas mi přijde i SMS ve stylu "Vážený pane doktore...".
Taky na jedno číslo mi chodily informace o zůstatku nějakého účtu u spořitelny.
Naštěstí jsou to čísla které téměř nepoužívám, tak mi to nevadi.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 28. 11. 2014 16:50

Tak info o účtu lze zrušit - taky jsem to na recyklovaném čísle měl.
A je ale zcela něco jiného mít mobil po někom, komu lidi píšou slušně a naopak po jiném, komu vyhrožují exekucí a otravují ho jako darebu :D - teď mi na jednu simku volá a píše FÚ - předchozí majitel má dluh na FÚ..... Takže i když je to hezké číslo, provolám kredit a vyhodím.
Dále raději použiju nové číslo z nové číselné řady, i když nebude to nejnejnejzlatější :-D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nighthawk 28. 11. 2014 17:20

já jsem si loni v červnu pořídil datovou simku u t-mobile a během prvního půlroku mi přišly 2 výzvy, abych zaplatil koncesionářské poplatky českému rozhlasu. Třetí přišla letos v září:-D

Z důvodu zjištění nedoplatku u rozhlasového poplatníka, VS 8761154523, prosíme, kontaktujte Český rozhlas na tel. +420221553606 v PO-PA mezi 8 a 16 h. Děkujeme.

A zase v září zpráva pro nějakého Vaška.
Naposledy upravil Nighthawk dne 28. 11. 2014 17:29, celkově upraveno 1
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod Klient ps 28. 11. 2014 17:25

Zažil jsem to samé, číslo po dlužnikovi. Když jsem se zbavil vymahačských telefonátů České spořitelny a Profi Creditu, začali mi volat MBA finance a další. Číslo jsem vyhodil. Nejde nic jiného dělat.
Klient ps
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 11. 2014 17:40

Ono je pravděpodobnější dostat číslo po nějakém problémovém člověku, bezproblémoví lidé nemají takovou potřebu rušit čísla.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 11. 2014 17:57

pustil jsem klasicke gold cislo,fakt jsem nechtel resit nejake aukce atd ...celkem jiste slo bleskove do obehu,no a majitel urcite minimalne 3 mesice resil hovory od neznamych lidi,nekteri mne rikali ze pres info o zmene proste neulozili novy,zapomneli,odlozili .recyklace je standart u vsech operatoru.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod smajlik2 28. 11. 2014 18:35

Škoda, že nějakého poslance nebo někoho na ČTÚ nenapadlo, aby ta lhůta po které se může číslo recyklovat byla dost dlouhá.
Sranda by byla dostat číslo po nějakém dealerovi drog, pizzerii nebo po eskortu :-)
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 11. 2014 18:44

Po tom dealerovi by to mohlo být třeba i s odposlechem a pak třeba se zásahem policejní jednotky. :D
myšpulín
VIP uživatel

Další stránka