Vodafone a ukonceni smlouvy

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chatumbabub 13. 8. 2013 09:12

Prenasim cislo od Vodafone (k o2) a "zaujala" me jedna svinarna operatora.

Mam zauctovaci obdobi od 20., coz znamena, ze cislo se pravdepodobne nestihne prenest. Tj budu jeste par dni u Vodafone v novem zauctovacim obdobi.

Problem je, ze Vodafone neumi(ci nechce) nauctovat pomernou cast tarifu, ale nauctuje si jej v plne vysi i kdyz bude aktivni pouhy den. Ve snaze o zmirneni dopadu jsem se zeptal, jestli lze alespon zmenit tarif na nizsi. To taky nejde, protoze od zadani pozadavku na prenos nelze zadavat zmeny.

Setkal jste se tim nekdo? Jak se co nejefektivneji branit?
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dwxx 13. 8. 2013 09:44

jsou to zlodějský parchanti...
to samé se mi stalo před měsícem.. tarif na míru 50 minut, 50 sms, celkem 310 kč. přenos 4.7, začátek zúčtovacího období 4.7. v samoobsluze jsem 30.6. změnil ty balíčky na nulové, přišlo celkem 6 potvrzovacích sms že balíčky se 3.7. ukončí a ejhle... 4.7. číslo přeneseno.. přišlo standardní vyúčtování a mysleli jsem si, že je konec... chyba lávky, 5.8. přišlo další vyúčtování na 331 Kč. volám infolinku, na tu se nedostanu páč číslo není aktivní u vodníka, volám linku pro nové zákazníky a tam mi dost arogantní baba zdělila, že jsem byl upozorněn že po potvrzení přenosu nemůžu dělat žádné změny.. přenášel jsem zároveň 3 čísla a ani jednou mi nikdo nic takového neřekl. NAOPAK vždy přišla sms, že než bude číslo přeneseno můžu služby využívat bez omezení... šel jsem na prodejnu, kde mi slečna po tom co jsem jí vysvětlil, že jsem to zrušil atd řekla že přijde dobropis s opravným vyúčtováním...

akorát nevím jestli už přišel nebo nepřišel, nebo jestli vůbec přijde (číslo není přímo moje)...
protože jsem argumentoval tím, že mají v podmínkách pro přenos uvedeno, že se změny tarifu nesmí dělat 2 pracovní dny před přenosem.. jenže teď jsem se na to díval znovu a to jsou podmínky po 1.9. ty které platí do září mají že se změny dělat nesmějí.. předtím jsem to hledal v mobilu tak jsem si toho nevšiml.. takže počítám že ten paušál stejně budeme muset zaplatit...

takže i když člověk od vodníka čeká prasárnu v tom, že si naúčtuje měsíční tarif za cca 2 hodiny po půlnoci než začne přenos a chce tomu zabránit tak vodník mu stejně nakonec řekne vyl*ž si prd*l a plať...

omlouvám se jestli je to napsáno chaoticky ale otvírá se mi kudla v kapse...
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 13. 8. 2013 10:45

Stacilo trochu pohledat tady na foru a zjistis, ze nejucinejsi je zmena na nulovy tarif. Tech par dni s drahym volanim pak vydrzis...
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chatumbabub 13. 8. 2013 10:52

no jasne. Ale to je potreba udelat pred vygenerovanim prenosoveho kodu..
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 13. 8. 2013 11:10

Ano, proto pisu Stacilo (=minuly cas). Dvakrat mer, jednou rez!
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chatumbabub 13. 8. 2013 11:13

no jo no, holt ponauceni pro priste. U operatoru je nutno ve vsem hledat nejakej podraz.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 13. 8. 2013 11:15

ze.us píše:Stacilo trochu pohledat tady na foru a zjistis, ze nejucinejsi je zmena na nulovy tarif. Tech par dni s drahym volanim pak vydrzis...


přesně jak říkáš, ale hlavně si to člověk musí uvědomit, že má určitý měsíční tarif a při přechodu ho nejspíš celý nevyužije. Převod je tedy dobré naplánovat tak, aby vyšel ke konci účtovacího období nebo si změnit tarif na nulový - ve svém případě jsem volil nulový tarif.
Spoustu lidí tu machruje, jak s operátory vyj.be a nakonec plačou.

-- 13. 8. 2013 12:17 --

chatumbabub píše:no jo no, holt ponauceni pro priste. U operatoru je nutno ve vsem hledat nejakej podraz.


to není podraz, mají to v podmínkách. Musíš číst... :oboze
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod haNNs 13. 8. 2013 11:28

Cau,

nechci kvuli tomu zakladat novy tema, tak se zeptam tady, snad nevadi.

Co kdybych si prodlouzil smlouvu u Vodafonu o dalsi 2 roky a k tomu si vzal zvyhodneny mobil? Musim byt u nich cely 2 roky, nebo muzu odejit driv?
Pripadne kolik by se platilo, kdybych odesel napr. po pul roce/roce?

Dekuji za odpoved.
haNNs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chatumbabub 13. 8. 2013 11:30

zajimave je, ze treba O2 toto nedela. Normalne nauctuje pomernou cast.

-- 13. 8. 2013 12:36 --

tomikm píše:to není podraz, mají to v podmínkách. Musíš číst... :oboze


muzes me ktem podminkam navigovat? Protoze v VP to teda nevidim..
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mariacek 13. 8. 2013 11:37

Mam novou smlouvu od VF a tam je napsano, ze musis platit minimalni plneni az do konce smlouvy Kdyz odejdes driv, doplatis minimalni plneni do konce smlouvy.
Mariacek
Junior

Odeslat příspěvekod tomikm 13. 8. 2013 12:22

chatumbabub píše:muzes me ktem podminkam navigovat? Protoze v VP to teda nevidim..

http://www.vodafone.cz/podminky/podmink ... elefonni2/
odstavec 4.5.f)
a příště nebud línej si to najít sám, třeba i dodatečně :pozor

-- 13. 8. 2013 13:29 --

jináč je u VF běžné, že jakmile začne nové účtovací období, naúčtujou plnou taxu tarifu - máš v tom přece určité volné jednotky a jestli je využiješ za den nebo za měsíc, je tvoje věc - logicky
Naposledy upravil Fíla dne 13. 8. 2013 12:25, celkově upraveno 1
Důvod: necituj vlastní příspěvky
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 13. 8. 2013 12:33

aha, to sme se nepochopili. Toto jsem nasel, ale me slo o to, ze budou uctovat cely mesic. A ne pomernou castku.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 13. 8. 2013 13:04

je o tom psáno v sedmé části tabulky s názvem "Poměrné účtování"
http://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorag ... nadoc2.pdf
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 13. 8. 2013 13:50

tomikm píše:jináč je u VF běžné, že jakmile začne nové účtovací období, naúčtujou plnou taxu tarifu - máš v tom přece určité volné jednotky a jestli je využiješ za den nebo za měsíc, je tvoje věc - logicky


Když přecházíš na začátku zúčtovacího období z Fér tarifu na flat tak to vysloveně dává logiku.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 13. 8. 2013 14:10

petyo: smysl ti to da, kdyz si prectes v odkazovanem PDF prislusnou pasaz na prvni strane. Pak se pochlub vysledkem nebo si prijd pro vysvetleni.
ze.us
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků