Jaký tarif do GSM brány bezpečnostního systému?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LadislavM 9. 3. 2013 16:55

Kolik měsíčně provoláte? Kolik dělá měsíční útrata za volání ? Na základě těchto údajů se dá ušít VPN zdarma.

Volně dostupné VPN zdarma v síti O2 a dnes aktuálně volně nabízený je toto https://www.ceskaspravni.cz/levne-volani/tarify/ tarif MINI za 90Kč.
Naposledy upravil LadislavM dne 9. 3. 2013 17:10, celkově upraveno 1
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 9. 3. 2013 17:09

Osobně bych pro začátek doporučil O2 předplacenku a na ni aktivovat sluzbu O2 Nejblizsi.
Jelikoz se uctuje tydne, tak kazdy tyden mate na rozmyslenou, zda v ni budete pokracovat.
Dobijeni kreditu muze probihat automaticky z Vaseho O2 tarifu a tak na to nemusite myslet.
A pripadne muzete prejit na Zero a na nej si opet aktivovat O2 Nejblizsi a pak jen mesicne hradit faktury (200kč).
Vyhodou te predplacenky je, ze za každé dobití máte šanci něco vyhrát (TV, mobil, privesek atp. viz. odmenyzadobiti) a dobijeci kupony se daji sehnat levneji nez nominalni hodnota.
Zasilani vyhernich kodu si nastavite na sve druhe cislo, takze netreba mit dobijene cislo v mobilu.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 9. 3. 2013 17:20

ja bych s toho nedělal bubáka..už cca deset let používam starej dobrej jablotron...při poplachu zavola i pošle sms...používam T-mobile a mám v něm obyčejnou twist..nikdy nedošlo k selhání.max to dovolá kredit ;-) ..náklady 200,-kč/rok (nutné k udržení twistu)
PS: takovej nápad..nešlo by tam dát svoji vlastní dablovanou? pokud dojde k napadení-volaním se sama aktivuje..něco jako druhá v autě...ale jak řikam.dal bych tam předplacenku.dneska bleskmobilu.to vyjde nejlevněji ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lol7 10. 3. 2013 09:53

LadislavM píše:Kolik měsíčně provoláte? Kolik dělá měsíční útrata za volání ? Na základě těchto údajů se dá ušít VPN zdarma.

Volně dostupné VPN zdarma v síti O2 a dnes aktuálně volně nabízený je toto https://www.ceskaspravni.cz/levne-volani/tarify/ tarif MINI za 90Kč.

Druhe cislo vlastni bezpecnostni agentura a volaji na nej i jine zabezpecovacky, takze ho tezko zaradite do sve vlastni VPN :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 10. 3. 2013 10:24

To nezařadíme, to je jasný. Nevíme co vlastně má druhá strana.
Mám zkušenosti jen s alarmy, které volají na můj mobil, a navíc také s tím ovládám především spotřebiče na dálku.
Alarm p.Lutonského pravděpodobně bude komunikovat jen s nějakou centralizovanou ochranou, nic svým mobilem ovládat nebude tak proč řeší neomezené volání ? Bleskmobil, Zero ideální. Snad mu jeho alarm nebude trpět falešnými poplachy, to by asi měli hoši na centrále radost.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 1. 2015 23:17

Ahoj. Zkusím oživit diskusi. Jsem teď před podobným problémem. Mám doma EZS Jablotron a dokoupil jsem GSM modul. Na Jablotron se obracet nebudu.
1. jsem si vše instaloval sám (studoval jsem v oboru a nadále v oboru pracuji)
2. Nebudu se napojovat na PCO
Stačí mi jen SMS a hovory. Případně uvažuji o využití ovládání přes WEB, resp pomocí aplikace v Androidu (takže data)
Podmínkou je tarif (aby nedošel kredit) a aby operátor nevyužíval sítě Vodafone (ten má v místě instalace velmi mizerný signál)
Anonymni


Odeslat příspěvekod Anonymni 2. 1. 2015 23:36

No Data být nemusí. Dokážu se bez nich obejít. Nabídka T-Mobile je dost hrozná. Super paušál, ale cena za hovor je katastrofa... O2 už to má zajímavější ;)
Kdyby ještě někoho napadl nějaký virtuál, tak klidně napište. Zatím díky
Anonymni

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 3. 1. 2015 00:51

Mám doma také EZS Jablotron a mě všichni z Jablotronu tvrdí, že ta aplikace na Android a přes webové rozhraní je právě podmíněna tím mít a platit jejich simku...čili jeden z těch třech tarifů.
Proto to zatím měsíčně platím, chci si teď do toho pořídit ovládání a sledování teploty, abych z práce přijel domu do tepla :)

K tarifům:
M2M jsou extrémně nevýhodné, nevim, prostě to O2 a T-M asi nepochopili k čemu je člověk potřebuje.
Pokud máte elektřinu od ČEZ, tak by bylo možno uvažovat nad jejich nulovým tarifem , kde máte SMSky zdarma. ČEZ Mobile je v síti O2
Dále mě napadlo Tesco Mobile (O2), jelikož mám od nich simku, tak měsíc po dobití volání a sms zdarma.
No a pokud by šla i bez sim od Jablotronu používat ta appka, tak jsem přemýšlel o Mobil.cz (T-Mobile) ...to kvůli datům 32kb/s trvale zdarma.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 1. 2015 07:38

Tesco mobil a Mobil.cz jsou předplacenky.
Záleží na tom jak často bude ten alarm posílat SMS a volat, jestli to volání bude opravdu volání nebo jen prozvonění.
Chce to prostě říct potrebuji měsíčně třeba 30 - 90 SMS a 5 - 20 minut volání do jedné nebo více síti. Každý alarm může být úplně jinak nastavený.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LadislavM 3. 1. 2015 08:28

Tube, na tohle se výborně hodí ČEZ v kombinaci dualsim mobilem. Jestli jsi odběratel ČEZu tak teď jede akce.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Andrew_007 3. 1. 2015 09:17

"Žádný učený z nebe nespadl"
Andrew_007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ikre 3. 1. 2015 09:26

Doporučuju se podívat na Kaktus,

platnost kreditu za 12 měsíců
stačí dobít 50Kč
účtování dat po kB (tyhle věci přenesou minimální objem, ale často)

ikre
ikre
Junior

Odeslat příspěvekod smajlik2 3. 1. 2015 09:41

Škoda, že nepůjde Vodafone, ale třeba se to hodí někomu jinému - Vodafone ČD tarif malý nebo velký - na SMS a volání nejlevnější co existuje, když se nepřekročí přiděleny kredit a navíc se nespotřebovaný kredit převádí do další období :-) SMS vychází v ideálním případě na 30 haléřů.
Z ostatních asi Tesco Mobile a nastavit si Dynamo - automatické dobíjení. Nebo Kaktus a dobíjet ručně, když dávají dvojnásobek kreditu.
smajlik2
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 3. 1. 2015 15:48

Pokud by ten alarm komunikoval pouze přes data, hodí se od T-mobilu Mobilcz, jsou tam pomalá data pořád a zadara. GPRS alarmu pomalá data nevadí. Např. http://www.selax.cz/selax/eshop/15-1-GS ... s-Internet
LadislavM
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků