Dotaz: O2 zpoplatní papírové faktury?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MrPierc 28. 6. 2012 18:41

Dnes mi paní operátorka nabídla aktivaci elektronického účtu a zprávu na www.mojeo2.cz. Sice jsem ho měl již v minulosti ale tentokrát je na všechno = kompletní přehled internet doma, internet do mobilu a volání.

Nedalo mi to a volal jsem zpět, zda by šlo přesto zasílat poštou. Paní mi řekla, že O2 do 2 měsíců přejde na elektronickou zprávu a zasílání poštou bude zpoplatněno kvůli ekologii, výdajům atd. Chtěl jsem se zeptat, zda nevyšla nějaká oficiální zpráva od O2 nebo zda Vám to již operátorky neřekly. Popřípadě kolik bude stát papírové vyúčtování?
MrPierc
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 14:58

vzhledem k tomu, že za elektronické vyúčtování nabízejí prozatím jen drobné vyloženě ubohé výhody, tak jim na elektronické zatím kašlu.

at přestanou s tou ubohostí (10 minut gratis navíc k tarifu). jsem schopen akceptovat třeba IVMstart zdarma za elektronické vyúčtování nebo 10x vyšší FUP.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 7. 2012 18:09

Papírové faktury mi nechodí cca 7 let, k čemu je to dobré? :-D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LadislavM 1. 7. 2012 18:26

Třeba starší generece to potřebuje. Nemají internet, zato mají např. pevnou linku, pozůstatek dob dávno minulých a platí 350Kč paušál jen za přípojku. Nebo mají předražené Neony a nikdy nepoznali elektronické bankovnictví. Potřebují složenku aby na poště za 30Kč zaplatili. K tomu to je. Pro plno lidí je těžké vysvětlovat výhody např. FIO banky.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 7. 2012 19:29

Předpokládám, že většina lidí ze starší generace (důchodci) mají pravděpodobně předplacenku....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 21:14

LadislavM píše:Třeba starší generece to potřebuje. Nemají internet, zato mají např. pevnou linku, pozůstatek dob dávno minulých a platí 350Kč paušál jen za přípojku. Nebo mají předražené Neony a nikdy nepoznali elektronické bankovnictví. Potřebují složenku aby na poště za 30Kč zaplatili. K tomu to je. Pro plno lidí je těžké vysvětlovat výhody např. FIO banky.

to jistě ano. Mnoho..., mno otázka kolik. Dejv bude mít dle mě mnohem přesnější odhad než ty.

Muj případ tvuj popis není. Mám všechno to, co popisuješ jako pozitivum. A faktury potřebují třeba podnikatelé.

Já se na to dívám tak, že když jsou naší OP vydřiduši, tak já se také nedám zadarmo.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 1. 7. 2012 21:37

Je nějaký problém si fakturu v PDF stáhnout z meilu a vytisknout ? Pošťák přinese nějakou lepší ?
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 7. 2012 22:40

pohodlnější.
audis
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 7. 2012 20:27

LadislavM píše:Je nějaký problém si fakturu v PDF stáhnout z meilu a vytisknout ? Pošťák přinese nějakou lepší ?

Není to problém, navíc v samošce mám online k dispozici faktury několik let zpětně.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 8. 7. 2012 07:38

Podnikatel papírové faktury nepotřebuje. Jsem plátce DPH a mám vše v počítači (PDF/PNG/GIF). I mé příjmové faktury (s DPH) jsou "jen" HTML soubory, které taky rozhodně netisknu.

Samozřejmě pro důchodce jsou faktury důležité. Ale jak už tu někdo psal, pokud chce O2 zavést el. faktury (což je správné, kvůli ekologii), měli by zlevnit o těch 20 - 30 Kč službu...
jaromir
Kolemjdoucí