Twist Přátele Extra - podmínky

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ziki 7. 2. 2012 17:00

Zdravím, dnes jsem si koupil T-Mobil předplacenku "Twist Přátele Extra" s voláním za 3,50 Kč/min a sms za 1,50 Kč. Samozřejmě, že ty ceny jsou při pravidelném dobíjení min. 300 Kč. Schválně jsem si na prodejně ještě ujasnil podmínky, tj. když dobiji 300 Kč, tak volám za 3,50 Kč po následujících 30 dní. Když nedobiji, tak volám dráž, ale při opětovném dobití min. 300 Kč, bych měl volat opět za 3,50 Kč.
Doma jsem si řekl, že si jen tak přečtu podmínky a u bodu 5.4 píší
"V případě, že si Účastník ve stanoveném období 30 dnů od posledního dobití nedobije požadovanou částku, o výhodu bez možnosti jejího znovuobnovení přichází."

Jak to tedy je? Když např. dva měsíce nedobiji a pak dobiji třemi stovkami, budu volat za 3,50 Kč nebo se z karty automaticky stane drahá a nevýhodná předplacenka (ostatně jako jsou i ostatní Twist tarify od T-Mobilu)?
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 2. 2012 17:06

Musíš dobíjet každý měsíc. Jak jednou nedobiješ, natrvalo o výhodu přijdeš.
To je akce výhodná pro Tmobile na tahání peněz od zákazníků. V tom spočívá výhoda této akční předplacenky :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 7. 2. 2012 17:09

Tuším, že na MM psali, že je nutné pravidelné dobíjení. A je to i v těch podmínkách,jak sám píšeš, že do 30 dnů musíš dobit a nesmíš přejít na jiný tarif. Myslím, že ta nutnost dobití je i u těch Vodafone a O2 SIM karet

-- 7. 2. 2012 17:11 --

Reku : výhoda to je jen pro ty, kteří nechtějí paušál a častěji volají a nebo umí přebytečný kredit využit jinak. Jinak to asi vážně žádný pořádný vyznám pro většinu lidí nemá.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 7. 2. 2012 17:24

Tak to je výhoda této předplacenky extra na houno. A to jsem se slečny na prodejně schválně na tuto situaci (kdy např. jednou nedobiji kredit) ptal :-\. Tak to je mi ta karta celkem na nic, zítra se ji pokusím vrátit, bo mi na prodejně vlastně lhali!
V recenzích tady na mobilmánii o této předplacence psali (ostatně jako i o Kartě na míru od Vodafonu a "nejvíhodnější" předplacené kartě od O2), že je třeba pravidelné dobíjení. Ale nikde jsem se tu nedočetl, že by po vynechání dobití karta ztratila nadobro levnější sazbu za volání.
Mimochodem, jak je to u předplacenek Vodafone a O2? Také při vynechání dobíjení tyto karty ztratí to levnější volání?
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 2. 2012 17:38

Taky, taky.
Ale u O2 stačí dobíjet měsíčně 200 korun.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ziki 7. 2. 2012 17:52

Ale nikde na stánkách Vodafonu nebo O2 nemůžu najít nic o tom, co se stane, když nebudu pravidelně dobíjet. Na stránce T-Mobilu jsem tu podmínku dobíjení našel.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 2. 2012 17:59

Mají tu samou posmínku. Hledat to nemusíš.
Na http://www.simzdarma.cz získáš až tři O2 sim s touto akcí a u nich to máš napsané.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michalreznar 7. 2. 2012 18:01

Jen dodám, že u Vodafonu je nutné pravidelně dobíjet až od 1.dubna...
michalreznar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 7. 2. 2012 18:02

Tak jsem se díval na simzdarma.cz a už tam je jiná akce.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michalreznar 7. 2. 2012 18:04

JJ, v této nové akci navíc lze pravidelné dobíjení vynechat a o výhodu poté nepřijdete...
michalreznar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 7. 2. 2012 18:31

Jasně, jak u Vodafonu i O2 je nutné pravidelné dobíjení pro udržení výhody levnějšího volání (u Vodafonu až od 1. dubna). Ale už tam nikde nepíší, že při jednom vynechání přijdete natrvalo o tu výhodu.
Nebyl by nějaký odkaz na podmínky, kde by O2 nebo Vodafon psali, že při jednom vynechání dobití přijdete nadobro o levnější volaní, jako je tomu u T-Mobilu?
Až do dneška, kdy jsem si přečetl podmínky T-Mobilu, jsem myslel, že u nových předplacenek Vodafonu, O2 a T-Mobilu slouží pravidelné dobíjení ke snížení ceny za volání a že vynechání dobíjení neovlivní v budoucnu levnější volání při opětovném dobití. Tohle není psané ani v žádné recenzi na nové tarify předplacenek na mobilmanii.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 2. 2012 19:21

Mám kartu ze simzdarma.cz od O2 a v letáku k ní přiloženému je mimo jiné napsáno:
Jak to funguje:
- stačí dobít kredit jakoukoliv částkou každý měsíc.
- za zvýhodněné ceny voláte a posíláte sms od dobití do konce následujícího měsíce.
- výhodné ceny platí napořád pouze při pravidelném měsíčním dobíjení.
- při nesplnění podmínky pravidelného dobíjení výhoda zaniká a platí základní ceny tarifu O2 Nahlas ( volání 5,50 korun za minutu a sms 2,60 korun za minutu).

Jedná se o sim s 3,50 korun za minutu a sms s 1,50 korun za sms do všech sítí ...

Tak si to přelož, co ti z toho vyjde.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milanBrno 7. 2. 2012 19:22

ziki:
Přímo na stránkách operátorů se píše o podmínce pravidelného dobíjení každý měsíc.
Čímž je řečeno, že když nedobiješ, tak o výhodu přicházíš.
Je to to samé, jen jinými slovy...chápeš!?
Takže to co hledáš tam je.
A přímo u simkaret je to napsáno více polopaticky (což tu již také bylo řečeno)...
Tak v tom nehledej žádné složitosti ;)
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ziki 7. 2. 2012 20:09

milanBrno:
Já jsem si myslel, že to volání za 3,50 Kč a SMS za 1,50 Kč u nových edic předplacenek je jako trvalý bonus za dobití jisté minimální částky. Tj. dobiješ 200 Kč (300 Kč), tak měsíc voláš levněji, když ne, tak do dalšího dobíjení voláš dráž. Ale tím, že jednou nedobiješ přece nepřijdeš trvale o bonus, na kterém jsou postavené reklamy na tyto předplacenky.
Na stránkách operátorů (O2, Vodafon) je sice psáno o pravidelném dobíjení, ale nepíše se tam, že když jednou nedobiješ, tak už trvale budeš platit vyšší sazbi i kdybys dobil kredit třeba 1000 Kč.
Nevím jak u simkaret O2 a Vodafonu, ale u simky T-Mobilu je to napsáno polopatisticky jak v přibalených podmínkách, ale také přímo na webu http://www.t-mobile.cz/dcpublic/OP-Limi ... _Extra.pdf bod 5.4. U Vodafonu nebo O2, jsem něco podobného nenašel, takže předpokládám, že u nich bych o bonus v případě jednoho nedobití nepřišel. I když mi dnes slečna u T-Mobilu, také řekla, že když jednou nedobiji a dobiji jindy, tak bych o bonus také neměl přijít (i když podmínky říkají něco jiného).
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 7. 2. 2012 20:55

To sis myslel špatně...
Proto musíš číst přímo na stránkách operátorů, co je k těmto simkartám (nabídkám) napsáno a ne si jenom myslet ;)
PODMÍNKOU těchto cen za volání a sms je PRAVIDELNÉ dobíjení KAŽDÝ měsíc!
Nikde se nepíše, že za dobítí kreditu voláš měsíc za 3,50kč, jak ty si stále myslíš a dokola píšeš...
Už chápeš ten rozdíl!? :)
A to platí pro všechny 3 operátory (s rozdílem výše dobíjené částky, jak už tu také bylo řečeno)
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
VIP uživatel

Další stránka