Zlodějské úćtování operátorů linkám pomoci 800 xxx xxx

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 8. 2011 13:47

jeden podnikatel mi rikal ze za zelenou linku mu uctuje operator 12 tisic mesicne za pronajem .
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 9. 8. 2011 18:57

Možná by stálo za to se na celou záležitost podívat i z trošku jiného důvodu. Rozhodně nepopírám, že část linek 800, které provozují organizace vzpomínané v reportáži, je potřebných pro určitou úzkou skupinu lidí, kteří se na ni obrací s žádostí o pomoc.

Podstatou takovýchto linek ale není to, že jsou zdarma, ale skutečnost, že poskytují úzce specializovanou pomoc při řesení kritický životních situací. A skutečně je třeba, aby například klient takovéto linky, který se nachází v těžké psychické situaci, využíval linku bezplatnou? Nemůže si takovýto člověk za službu zaplatit?
Zdeněk L.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 19:16

no to právě často nemůže - může být bez prostředků, v šoku a podobně. Tady se nebavíme o radách finančních, zdravotních a podobně. Bavíme se o linkách pro krizové situace - něco jako hasiči či policie - zjednodušeně řečeno. Navíc takových linek je pár, takže pokud by přežraní operátoři jen trochu chtěli, něco by s tím šlo... Ale podle reportáže evidentně nechtějí....

-- 9. 8. 2011 19:22 --

navíc je podle mě evidentní a jednoznačná zlodějina od operátorů účtovat i za ostatní linky 800 tři a více korun - když na ostatní pevné linky je volání ve špičce max padesát haléřů za minutu - a není to ztrátové. Čili vývar pro operátory ve stovkách procent zisku za minutu.
Tak jak obecně nemám moc rád regulaci a evropskou unii, tak doufám, že v tomto případě komise tuto lichvu s tichou podporou ČTU operátorům zatrhne. Tak tolik za mě - zisk ano - zlodějina a lichva ne ! :-D

Takové zlodějiny si málokde operátoři dovolí... Jó lež zvaná specifický trh na mě neplatí. Lžou bezostyšně a drze..
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 9. 8. 2011 19:40

Reku : myslím, že tady je zbytečné se rozčilovat. Kdo chce, ten to chápe, že by pár linek mohli operátoři „sponzorovat“ a nic za ně neúčtovat, zbytek si najde plno argumentu, proč se musí platit všechno. Ne každé dítě má v dnešní době mobil, a myslím si, že právě ho nemají ty, které převážně volají nebo by chtěly využít služby organizací zaměřené na tuto činnost. A i ta výše ceny hovorů, které majitelé čísel 800 xxx xxx platí je pěkná zlodějina. Jasně jsou velké firmy, co si odečtou z dani náklady na provoz těchto linek, ale jsou i malé firmy a skupinky lidí, kteří pro své podnikání potřebují v dnešní době číslo 800 xxx xxx aby měli vůbec šanci se uživit a shánět zákazníky a pro ně to jsou hrozně velké náklady. Vím co mluvím, sám jsem 6 roku patřil do skupiny, kde jsme potřebovali toto číslo. Vysoké ceny, naschvály konkurence (úmyslné volání na toto číslo, abychom měli vysoké účty), hry dětí (měli radost, že si z automatu zadarmo zavolají a s někým pokecají) a další hovorý, ze kterých člověk neměl žádný zisk, jen ztrátu za hovor. Účty byli hodně vysoké, ale bez toho čísla by nebyly ani zakázky, takže to bylo nutné zlo …
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 20:06

No mým úmyslem v tomto tématu je, že si ho někteří přečtou a podívají se případně na pořad. A ZŮSTANE TO UŽ V PODVĚDOMÍ. Čili se bude vědět o další špatnosti operátorů. A to zatím stačí.
Takže se nerozčiluju jen tak :-)
Úmysl je o těchto praktikách informovat a dostat je do podvědomí..... Já vím, že to nevyřeším..... :-D

-- 9. 8. 2011 20:09 --

Ale ví se o další zlodějině.... Lidé musí stejně i u firem zaplatit volání na linky 800 v ceně služeb a výrobků u firem, které tyto linky používají....
Takže v konečném důsledku tyto nehorázné mnohosetprocentní zisky operátorům zaplatí zákaznici firem s čísly 800 ... ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 9. 8. 2011 23:08

Ono záleží, jak u které firmy. Třeba na taxislužbě to zákaznici nezaplatí vůbec, naopak díky volání zdarma si objednají více taxíku a jedou s tím, který přijede nejdříve … takže ostatní zavolaní 1.zaplatí drahé volání 2.projezdi zbytečně pohonné hmoty 3.příjdou o další zakázku,protože zrovna jedou zbytečně někde jinde …. Určitě by se podobných příkladu našlo více, tohle je jen moje zkušenost. A 90% lidí si vůbec neuvědomuje, že za to jejích volání zdarma musí taxislužby zaplatit a to hezky velkou pálku, oproti běžnému volání.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 23:36

Všude se to promítne do nákladů firmy. Ale nejvíce je to vidět právě u neziskovek, které přes 800 pomáhají. A pak u malých firem, u kterých je to podstatná položka.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 8. 2011 23:53

Reku, kapitalista možná není člověk, ale ty taky nebuď takovej naivka. Neziskovka se tomu říká, ale ti lidé, co v ní pracují, jsou za to často velmi dobře placeni. Často je to spíš ziskovka než neziskovka.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Reku 10. 8. 2011 07:09

Nejsem naivka. To co píšeš vím. Ale neplatí to všude.
RALITA NEROVNÁ SE PŘEDPOKLÁDAT VŠUDE ŠPATNÉ A NEROVNÁ SE ANI PŘEDPOKLÁDAT VŠUDE DOBRÉ.
Souhlasím však, že se vše zhoršuje.
Takže tvůj názor beru jen z části. Ale setkal jsem se s tím už v praxi... ;-)
Toto téma je ale o mnohosetprocentním zisku operátorů z linek 800.... A není o podvodnících a zlatokopech v neziskovkách a charitě.
Nic to nemění na zlodějském účtování 800

-- 10. 8. 2011 08:06 --

Dokonce je spousta „vyučÉnYch invalÝdnIch dUchÓdců”. I takové jsem poznal - dělají se mnohem více nemocní, než jsou - aby měli slušné živobití bez práce z důchodu a příspěvků v nemohoucnosti....
I charitu, která není charita, ale džob pro zaměstnné znám - tam mají na daný region óbr platy za nic - charita je přece o pomoci jiným grátis nebo skoro grátis - a všude to beze strachu o nich řeknu, jací jsou to lumpi ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 8. 2011 14:35

Co na to říct .. regulovano to není a hosp. soutěž to nenarusuje
wit.cz
Mírně pokročilý

Předchozí stránka