Outlet T-Mobilu: nové telefony levně

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 9. 2010 11:42

Stejně jsem nikdy nepochopil, k čemu ty customizace jsou. Však akorát se s tím někdo musí patlat a zákazníky to pak povětšinou štve, tak proč to dělají?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miczk 6. 9. 2010 17:02

Sasakr - naprostý souhlas, navíc bych dodal že SW mobilu je ještě více nestabilní. Hold reklama, je reklama...
miczk
Junior

Odeslat příspěvekod goob 6. 9. 2010 17:55

miczk: Dnes brandování není nějak výrazné. Většinou je to pouze o tapetě, vyzvánění a přidání odkazů na svůj portál v rámci vestavěného webového prohlížeče.

P.S.: Na jednu stranu nadáváš na brandování a na druhou stranu vzdáváš reklamě hold. Ujasni si to :mrgreen:
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miczk 6. 9. 2010 18:12

goob - Jasně, brandování je podle mě prachsprostá sviňárna, která ti jak ty píšeš přidá do mobilu (v 90%) super odkazy na t-zones, VF live nebo O2 portál. Tento odkaz prakticky nevyužiješ, jen ti tam otravuje. Při spouštění uvidíš logo svého operátora, od kterého jsi mohl přejít a stále tě to otravuje, ostatně, není problém to změnit (aspoň já to zkoušel na SE SW a na androidu to jde taky fajně..). Prostě nejenže ti upraví SW, ale i ti tam strčí reklamu v podobě obrázku při spouštění, někdy v podobě dalších "výtečných odkazů", kterých se na (promiňte mi to označení) blbých telefonech zbavíš, jen přehráním SW, která zvládá tak 5 - 10 % mobilních uživatelů. Většině lidí, je to prakticky jedno, ale mě tyhle rádoby reklamy v mobile taky štvou, ostatně jako "vytetovaný" logo operátora na mobilu, prostě reklama je všude a já s tímhle nesouhlasím, ale na druhou stranu uznávám, že konkurenční boj musí být i na nejprimitivnější úrovní jako je tato.

Ostatně tohle je trošku mimo téma, ale reklamoval jsem mobil v jedné "partnerské" T-M a paní mi ho pomalu nechtěla reklamovat, když zjistila, že při uvitávání tam nebliká T-M logo, ale originální SE...
miczk
Junior

Odeslat příspěvekod goob 6. 9. 2010 20:58

No, já Tě naprosto chápu, člověka to spíše obtěžuje. Stejně tak jako cpou samotní výrobci do mobilů věci, které tam nechceš, protože mají pocit, že to pro Tebe bude více user-friendly.

OT: To se děje nejen u mobilů. Kamarád pomohl kolegyni vybrat přenosný HDD a když ho zkoušeli, tak zjistil, že se to hlásí jako CD-ROM a nutí Tě to nainstalovat nějaký SW, pomocí kterého přistupuješ k datům na disku. To si jen člověk řekne WTF?

Mně osobně brandování zase tolik nevadí. Když je přiměřené, tak je to OK. Otázka ovšem je, jak velkému procentu lidí to vadí. Mobilní telefon má u nás prakticky každý a dost možná to vadí jen mizivému procentu, kteří jsou více než běžní uživatelů.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 9. 2010 21:20

kdyý si vzpomenu na w300 (tmobile) a w380, kde brandování osekalo některé malé užitečné funkce (např. bočními tlačítky něco dělat s ukoly), tak u w380i od o2 se brandování dostalo do absurdní situace, že dvě nebo až tři tlačítka na klávesnici a u dvou to nešlo změnit otevíraly pouze wapový prohlížeč s wap O2zony. k smíchu fakt.

sumasumarum: branding + ceny jako na trhu volném = nekupovat + bonus neuvazovat se pro zákazníky s účty do 1000 kč /měsíc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 9. 2010 00:26

A ještě jedna věc mi vrtala hlavou. Nechápu, že to dopustí samotní výrobci, protože jim to dle mého dělá škodu, protože...

...vyjde nový mobil, dejme tomu SE a má klasicky zprasený první verzi fw. Mobil se restartuje, vytuhává atd. Nicméně telefon se octne v nabídce O2. Než ho nabídne, vezme onu první verzi fw, dá do ní pár svých opičáren a dává ji do telefonů, které nabízí. Telefon tak činí majiteli všechny zmíněné problémy. SE se chytne za nos a vydá novou verzi fw, takže telefon se místo 3x denně restartuje třeba jen 3x týdně. Ovšem vy už máte v telefonu verzi fw od O2 a tudíž tuto novou aktualizaci do telefonu legálně nedostanete. Další nový fw může závadu odstranit úplně, ale vy stále musíte mít onu první verzi nejzprasenějšího fw. No a protože to nevydržíte, odnesete telefon na reklamaci. V servisu vám opět nahrají onu první verzi zpraseného fw s logy O2. A tak se to stane ještě jednou a potřetí jdete do krámu pro peníze.

Sumasumárum: škodný je na tom SE.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 7. 9. 2010 06:07

Výrobci to dělají proto, že na tom vydělají. Přes operátory se prodá daleko víc telefonů jak v normálních krámech. Stále dost lidí kupuje telefony na smlouvu nebo jim dá operátor slevu za věrnost (body).
A jak už jsem psal, někdy je FW od operátora lepší jak od samotného výrobce.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 7. 9. 2010 20:19

Ja bych se te rocni zaruky nebal. Pokud se tomu neco stane, stane se to behem prvnich dvou mesicu. Pokud to vydrzi rok, vydrzi to bez problemu dal.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 8. 9. 2010 10:54

ale zase kolem těch 2 let se objevujou závady opotřebením, třeba u dřívějších SE jsem vždycky před koncem záruky nechával opravovat joystick
Naposledy upravil Fíla dne 8. 9. 2010 10:56, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje
.neo

Odeslat příspěvekod tom.faktor 8. 9. 2010 13:30

Tak mi dnes prisla HD2- vzhledove cca 95% noveho ,ale telefon NESTARUJE, sem na.ranej jako, fakt libove usetreny 2 litry.... Nikdy vice
tom.faktor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zekon 8. 9. 2010 15:51

Baterka nabitá? Co to dělá, když podržíš zapínací tlačítko? Správně by měl zavibrovat.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 9. 2010 16:20

Nebo přečíst návod o<:)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 8. 9. 2010 21:34

odpoledne tam bylo 11 iPhonů 3 za 6000,- a už jsou všechny fuč :D
.neo

Odeslat příspěvekod obluda zelená 9. 9. 2010 16:08

tom.faktor píše:Tak mi dnes prisla HD2- vzhledove cca 95% noveho ,ale telefon NESTARUJE, sem na.ranej jako, fakt libove usetreny 2 litry.... Nikdy vice

Na mobil máš rok záruku, tak ho vyreklamuj.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků