Retenční nabídky Vodafone (vše kromě Tarifomatu)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mikosuo 22. 5. 2017 08:36

Podaval sem vypoved z datoveho pausalu..10gb 499; vypoved zaslana z duvody ze nebudu moct vyuzit data v zahranici. Dnes hovor a bylo mi nabidnuto neomezeno volani a sms + 8gb dat za 749; to sem odmitnul pro mne zbytecny pausal. Nakonec sme zustali na 10gb s tim ze to nastavi i pro pouziti v zahranici po 11.6.(pred 11.6. budu mit roaming na den zdarma) takze ja sem spokojen.
Philips Fishio 120-Nokia 3510-Nokia 3100-Sony Ericsson D750i-Nokia 5500sport-LG KP500-Nokia C6-01-Thl W200-LG G2-LG G3-Honor 8 Pro
mikosuo
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 22. 5. 2017 10:26

Teď jsem z toho trochu zmaten. Byl jsem 15 dní v Egyptě a situaci moc nesledoval, proto omluvte, možná, hloupé dotazy.
Mám u Vodafone Flat + 1,5GB dat. To znamená, že po 15.6. budu moci tato data volně využívat i v rámci EU? Prostě si zajedu do Itálie a budu moci být stále na mobilních datech, aniž bych cokoliv platil?
Díky
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod karlovarak 22. 5. 2017 10:48

mikosuo píše:Podaval sem vypoved z datoveho pausalu..10gb 499; vypoved zaslana z duvody ze nebudu moct vyuzit data v zahranici. Dnes hovor a bylo mi nabidnuto neomezeno volani a sms + 8gb dat za 749; to sem odmitnul pro mne zbytecny pausal. Nakonec sme zustali na 10gb s tim ze to nastavi i pro pouziti v zahranici po 11.6.(pred 11.6. budu mit roaming na den zdarma) takze ja sem spokojen.

Můžeš podat výpověď pro změnu podmínek ?? Nebo jsi chtěl odstoupit od smlouvy ?
Nikde jsem nenašel tuto variantu. Mě končí smlouva v září - toto bych také přivítal.
karlovarak
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 5. 2017 12:27

karlovarak: k datu nabytí účinnosti změny (v tomto případě k horšímu) můžeš zaslat nesouhlas s touto změnou (výpověď pro zhoršení podmínek) a operátor Ti musí umožniot ukončit smlouvu bez sankce.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 22. 5. 2017 18:50

Vaso00 píše:Teď jsem z toho trochu zmaten. Byl jsem 15 dní v Egyptě a situaci moc nesledoval, proto omluvte, možná, hloupé dotazy.
Mám u Vodafone Flat + 1,5GB dat. To znamená, že po 15.6. budu moci tato data volně využívat i v rámci EU? Prostě si zajedu do Itálie a budu moci být stále na mobilních datech, aniž bych cokoliv platil?
Díky

Ano. Data, volné minuty a SMS poskytnuté v rámci tarifu bude možné využít i v EU zóně ( = romaing za ceny jako doma). Zatím to vypadá, že ze zahraničí bude možné i dokupovat a používat balíčky - ty samé, jaké platí doma.

Výjimky:
- "čistě datové" SIM karty od Vodafone - nebudou v EU fungovat.
- Vodafone a tarify s volnými minutami/SMS nebo odlišným účtováním ceny do vlastní sítě - hovory a SMS z EU roamingu se budou účtovat jako do cizí sítě.

Dá se ale tak trochu očekávat, že operátoři postupně přijdou s různými háčky, jak omezit (zejména velké datové balíčky) v roamingu. Cestu naznačil Orange - dá tarif se 100 MB dat platnými i v EU a k tomu dá několik GB "bonusových" dat platných jen doma. Vodafone se svými novými "Red Naplno" tarify má vlastně také tak trochu nakročeno.
5uch
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 22. 5. 2017 19:07

Díky za odpověď. To mne docela potěšilo, čekal jsem v tom zase nějakou kulišárnu, přece jen, specifický trh má specifické operátory :-)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 22. 5. 2017 19:47

Kulišárny ohledně roamingu a volání do zahraničí nejspíš ještě přijdou. ;-)

Možná se dočkáme nějakých nových tarifů, kde se bude výrazně rozlišovat cena a počet volných jednotek do vlastní a cizí sítě (a roamingové hovory se budou počítat samozřejmě jako ty do cizí sítě). Konkrétně pro mne nový roaming na tarifu Odepiš znamená zdražení některých služeb:
Dříve volání z EU 6,21 Kč, nově 12,10 Kč.
Data dříve podle potřeby 1.63 Kč za MB, účtováno po kB, nově jen balíčky (nejnižší 25 Kč za 25 MB na den)
Příchozí hovory ale budou konečně zadarmo. ;)

Zajímavé pohledy "zevnitř" na cenovou politiku roamingu v diskusi zde:

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=32814#p32814
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=32823#p32823

Autorem příspěvků je pan majitel a provozovatel VoIP a virtuálního GSM operátora Odorik, pan Soukup (kterému tleskám za jeho otevřenost a odporu k "balíčkování" služeb)
5uch
Junior

Odeslat příspěvekod karlovarak 24. 5. 2017 07:39

to TrustNo1:
tak jsem včera absolvoval hovory s vodafenem a ukončit smlouvu pro znevýhodnění po 11.6. nejde neb i nyní jsme musel datový roaming platit. Nu což přežiji do září kdy my končí tarif a hurá pryč od zhoršujícího se vodafonu. Pokud má někdo nabídku na datový tarif tak pls do sz.
karlovarak
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 24. 5. 2017 09:31

Ty mas jen datovou SIMku? Nebo tarif s hovory a k tomu datovy balicek? Pokud jen datovou, na ktere vypnou roaming (a nepujde zapnout?), tak mi laicky prijde, ze vypnuti roamingu je zmena, diky ktere by sla smlouva vypovedet bez ohledu na to, jestli jsi to i doted musel platit. Zkus to poradne popsat a poslat dotaz treba i na CTU.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TrustNo1 24. 5. 2017 10:45

karlovarak: Přesně tak, jak píše "zivan", nejde o to, že jsi doposud musel za roaming platit či nikoliv, ale jde o to, že Ti úplně zruší službu roamingu (tudíž se jedná o zhoršení postavení účastníka). Ruší to tedy jen u čistě datových SIM karet, to je také podstatná informace. Doporučuji se s nima vůbec nebavit telefonicky a poslat jim rovnou písemnou výpověď. Nám to oznámili 10.5. ve faktuře a 12.5. už měli na stole výpověď. Následně volali a smlouva nám končí 9.6., samozřejmě bez sankce.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod karlovarak 24. 5. 2017 14:08

Ano mám čistě datovou službu, konkrétně 259,- Kč/4GB, blbé je to že za to není pořádně žádná náhrada a ni na firemním tarifu. Takže problém čím nahradit a pokud možno získat to i v roamingu.
karlovarak
Junior

Odeslat příspěvekod notdot 24. 5. 2017 15:36

Po 16 letech a 9 měsících mě Vodafone nechal odejít bez jediného slova o tom, co by mohli udělat, abych zůstal. Faktury hradím max. do druhého dne, problém na mé straně nikde. Mám původní flat tarif za 524. Nemám slov! :-o
notdot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hipocrates 24. 5. 2017 16:00

Mám to samé, flat s 1,5 GB za 524 Kč. Jsem u nich tuším 13 let. Bez mrknutí oka raději zaslali ČVOP.
hipocrates
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vaso00 24. 5. 2017 16:03

Zjistil někdo, jestli se tedy dá ukončit smlouva kvůli změně podmínek s tím roamingem?
Případně, jaké má Vodafone sankce za předčasné ukončení smlouvy? (už jsem vyhledal, 20% zbývající částky)
Osobně mám flat s 1,5 GB za nějakých 450, ale flat je pro mne zbytečný a raději si někde najdu lepší data :-)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Gheneral 24. 5. 2017 16:47

hipocrates píše:Mám to samé, flat s 1,5 GB za 524 Kč. Jsem u nich tuším 13 let. Bez mrknutí oka raději zaslali ČVOP.

Ten flat ale normálně stál 700 Kč přece. Tzn. už tak jste ho měli se slevou. Tak asi nechtěli poskytovat ještě slevu, když to bylo už i tak zlevněné. Jasně, že ten flat uměji i levněji, ale holt jste měli asi počkat až vám vyprší současná sleva.
Gheneral
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka