Retenční nabídky Vodafone (vše kromě Tarifomatu)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nicella 23. 9. 2011 13:47

Zajímalo by mě, jestli má smysl volat ještě jednou na zákaznickou linku nebo se na to vykašlat...

Jsem FO, měsíčně se mé účty pohybují mezi 2000 a 2500 Kč - a to se musím velmi kontrolovat. Převážná většina provolaných minut je do SR (cca 95 %), zbytek čeští operátoři, max. 15 sms za měsíc.

Volala jsem na T-Mobile a bylo mi nabídnuto, že na IČ mohu volat i do SR za stejnou cenu jako po ČR - nějaké nové tarify Podnikatel Plus. Což by při měsíčním paušálu 1320 Kč s DPH znamenalo 524 minut, které mohu provolat i do SR. Což je velmi výrazná úspora, minuta vychází na 2,52 s DPH. Znamenalo by to pouze zařízení ŽL (jeho cenu bych měla za měsíc zpět). Smlouva na dobu neurčitou s možností kdykoliv ukončit.

Dnes jsem volala na zákaznickou linku VF a slečna mi se mě nejdříve zeptala na podmínky, které mi byly nabídnuty a potom mi vítězoslavně sdělila, že za měsíční paušál 100 Kč mi může nabídnout minutu po EU za 4 Kč (momentálně platím 5,50). Je to nějaký balíček, našla jsem ho na webu. Lepší než drátem do oka, nicméně stále nevýhodné, o 1,50 dražší + 100 paušál. Jednala jsem s ní slušně, nechci vyhrožovat nebo něco podobného, takže teď nevím, jestli zkoušet znovu a doufat, že mě třeba někam přepojí a dají mi opravdu výhodnou nabídku a nebo je nechat, zřídit ŽL a budou měsíčně o 2500 lehčí...
nicella
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod revol 23. 9. 2011 14:43

Bez vyhrozovani neprepoji. Pokud je T-M vyhodny,tak bych k nemu zazadal prenos a az budete jednat s VF,prepoji Vas na retencni,kde vysvetlite ze 4kc je vic nez 2,5 a uvidite. Treba neco vymysli
revol
Junior

Odeslat příspěvekod chl3b4 23. 9. 2011 16:35

Dnes voláno na retenční oddělení s tím, že mi končí nabídka Sólo (20% sleva na paušál) a nechci využívat odměnu po 2 letech pro služby, ale že chci telefon.
Bylo mi nabídnuto: 250min + 250sms + 150MB FUP = 597,- Kč / měs. (50% sleva na volání + 10% sleva Po svém), zároveň s tím nabídka zvýhodněného telefonu (v rámci standardního měsíčního plnění).

S čím mě slečna překvapila byla skutečnost, že pokud platím 597,- Kč měsíčně, ale chci telefon za cenu při měsíčním plnění 777,- Kč, tak to stačí uvést, koupit jej za tuto cenu, 6 měsíců budu platit částku 777,- Kč a poté normální sumu 597,- Kč měsíc.

Slečna byla velice sympatická a ochotná.
Toshiba Satellite L505-111
--------------------------------------------
Samsung Nexus S
Nikon D70s
Vodafone - Na míru s retencí
chl3b4
Junior

Odeslat příspěvekod 0066 24. 9. 2011 10:45

To je jasne ze bude mila a ochotna, protoze na tom porad ryzujou velice slusne. Na mne ochotna a mila neni, protoze mam 570 min mesicne za 580kč a k tomu dotovany telefon na pausal ktery mam. Cili pausal 1150, ale z nej 50% ceny dolu a 50% kreditu navic. Jenze kdyz je clovek nezdima, tak to nedaji...
0066
Junior

Odeslat příspěvekod Prochaine 27. 9. 2011 12:30

Dostal jsem dnes neomezené volání, neomezené SMS a internet v mobilu za 1350 Kč s DPH. Maximální spokojenost.
Škoda Superb 2,0 TDI 140kW DSG (MR 2016)
Prochaine
Junior

Odeslat příspěvekod LucassX 29. 9. 2011 16:20

Dnes jsem zavolal na *077 s kódem pro převod k T-Mobile (kvůli té akci s internetem). Slečna okamžitě převod potvrdila. To jsem nečekal, 10 let u VF, měsíčně okolo 500 stabilně. :-(
LucassX
Junior

Odeslat příspěvekod revol 29. 9. 2011 18:33

Prvne me taky uz prevadela,ale kdyz jsem ji rekl jestli bych nemohl mit slevu, tak mi nabidla slevu
revol
Junior

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 29. 9. 2011 19:16

LucassX píše:Dnes jsem zavolal na *077 s kódem pro převod k T-Mobile (kvůli té akci s internetem). Slečna okamžitě převod potvrdila. To jsem nečekal, 10 let u VF, měsíčně okolo 500 stabilně. :-(

To je sviňárna... :shock:
nnnokiaE52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dasn 4. 10. 2011 16:41

Jak jsem vyjednával retenci

Podělím se se svými zkušenostmi. Jsem dlouholetý zákazník VF, nyní 2 paušály (já + manželka) + děti předplacenky (jsou ještě menší, využití minimum, zatím ;-), takže ty jsem neřešil) Za telefony tolik neutratím - základní nastavení jedno - 50 min, internet, druhé - 20 min, kamarádi, obě po svém. Měsíční útrata za obě čísla cca. kolem +- 600-700,- Kč. Rozsah služeb a volných minut vcelku dle našich potřeb, takže touto mojí snahou bylo snížit měsíční platbu, než získat navíc služky, či volné minuty, které stejně nevyužiji. Řídě se podle hesla - líná huba holé neštěstí, rozhodl jsem se, že i když žádnou změnu neplánuji, zkusím z operátora vyrazit nějakou tu slevičku.
Volám na infolinku (OT : v jiném topicu jsem narazil na stížnosti uživatelů, kteří mají problém se na ní dovolat, uvádějí i 50 minutové čekání :!:, nikdy jsem se s tímto nesetkal, dovolám se vždy prakticky hned - *77 - vstup do mobilní samoobsluhy, zadám schválně 3 x špatné heslo a kopne mě to na operátora) Takže po několika zazvoněních jsem u operátorky. Sdělím, že mám u VF několik čísel a že jsem dostal výhodnou nabídku od jiného OP a zvažuji přechod a chci se zeptat, jak že se to vlastně vůbec dělá :D. Slečna mě rovnou požádá abych vydržel, že mě přepojí na jiné oddělení. Po chvilce hudby se ozve jiná slečna s tím, že bychom se mohli na nabídku a mé tarify podívat.
Nejprve Vás vyzpovídá o podmínkách nabídky - za kolik, kolik minut, SMS a pod. Asi si pečlivě píše, protože pak s nabídkou při vyjednávání a licitování a požadavcích operuje "ale u nich tolik volných minut taky mít nebudete, SMS zdarma v balíčku také nemají atd." takže alternativní případnou výhodnou "nabídku" je nutno předem promyslet (samozřejmě v rámci nějaké reality). Během vyjednávání nahlíží i do vyúčtování, takže má přehled kolik provoláte a kam (aby Vám nenabízela zbytečně moc :-) než využijete) Z nabídek které jsem dostával, jsem měl pocit, že se slečna snaží, aby měsíční platba zůstala +- stejná, nebo byla i vyšší, sice za poskytnutí výhodnějších podmínek - navýšení balíčku volních minut + sleva + balíček SMS + sleva a pod. Prostě slevit na předražených službách, kterých dát sice více a které nás v základu tolik nestojí, ale udržet si výši měsíční platby, nebo jí i navýšit (např. dám Vám balíček s více volnými minutami se slevou + balíček SMS se slevou - výsledek pro mě - budu mít sice navíc volné minuty, které nepotřebuji a nevyužiji a SMS, ale budu platit ještě o něco více než teď) Současná výše volných minut mi ale stačí a více nepotřebuji a nevyužiji a tak bych sice získal lepší podmínky, ale jen platil pořád stejně, či o něco málo více, což nebylo mým cílem. Nakonec po cca. 1/2 hodinovém vyjednávání a probírání jsem si tedy "odchod" rozmyslel a přijal roční slevy - 50 % kamarádi, 50 % IVM, na jedné z karet jsem navýšil balíček volných minut z 20 (které někdy nepostačují) na 50 se slevou 50 % (tedy za stejnou současnou cenu bude 30 minut navíc)
Suma sumárum měsíčně ušetřím na paušálech cca. 200,- Kč + 30 minut (což je prakticky úspora cca. 150,- Kč) navíc.
Je mi jasné, že to není vůbec žádná velká super retence a dle příspěvků byly vyjednány i lepší nabídky, ale nijak jsem to nehrotil a jen zkusil na VF zavolat,jestli to k něčemu bude. Pro ušetřených cca. 4.000,- Kč za rok budu mít lepší využití o<:)
Neberte to za jeden telefonát, který byl zdarma :D
Dancall HP 2711->Ericsson GA628->Ericsson GF768->Nokia 5110->Nokia 3210->Nokia 3310->Nokia 6150->Nokia 8210->Samsung A800->Samsung X200->Nokia 6300->Nokia 6600s->Nokia C6-00->Samsung Galaxy S4mini
Dasn
Junior

Odeslat příspěvekod def86 4. 10. 2011 17:40

u VF mam retenci už druhý rok, ale vymýšlet jsem si ani jednou nemusel, nabídku jsem měl jinde vždy o hodně lepší (VPN Family u Českých drah atd).. jsem u nich 11 let a zatim mi vyšli vstříc tak, že jsem u VF zůstal... buď si mě za rok budou chtít udržet dál a zůstanu, nebo... nebo ne :-)
def86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 6. 10. 2011 22:28

tak já se též "pochlubím" s retenčním oddělením a nabídkou - 250 volných minut, neomezené sms, internet v mobilu a 77 mms za něco mále přes 700-,kč/měsíc (původní cena 1056-,/měsíc)
iPhone 7 256gb Jet Black
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod oliv1 7. 10. 2011 16:08

Tak potřebuji poradit.
Mám retenci Nabito 700 sleva 50% plus 20% zdarma. Volal jsem na infolinku, kde mi slečna pořád dokola mlela, že jsem měl zvýhodněnou nabídku, a že nelze prodloužit a že mi to loni nikdo nemohl slíbit... tak jsem to za chvíli zkusil znovu, vzala to jiná paní, která se mě hned, bez přepojování na retenci nabídla buď 250minut+100SMS za 500Kč, a nebo nabito 700 sleva 30% plus 50% navíc zdarma.

Myslíte,že mám šanci z nich dostat víc? Prý už větší slevu na nabito nedávají. Dostal ji někdo?

Paní byla milá, vtipně na mě zkoušela různé fígle, že když nebudu spokojený, že klidně můžu odejít :-D

Díky za radu
oliv1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 8. 10. 2011 11:14

tak myslím, že nabídka je to slušná a radši bych to bral, než si to rozmyslí ;-)
iPhone 7 256gb Jet Black
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod def86 8. 10. 2011 11:34

Ohraná písnička, že to loni nemohl nikdo slíbit a že nelze prodloužit :-D A samozřejmě kecají, větší slevu na tarify Nabito samozřejmě dávají. 50% rozhodně, 75% pro všechny, kdo mají in-kartu od ČD (Nabito 100 a 350) plus 75% dávají v retenci (u mě Nabito 350). Lžou si do kapsy, je samozřejmě na tobě, jestli jejich nabídku vezmeš :-) Můžou to jenom zkoušet, může to bejt poslední nabídka. Bitva nervů :-D
def86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 10. 2011 23:18

Odcházíme od vodafone, MP bych si na dva roky představoval tak 4000 měsíčně.10 čísel kam myslíte že se dá dostat?
mlaskac
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka