Retenční nabídky T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 7. 2020 11:02

Koukám, že retence nejsou vždy stoprocentní, u mé přítelkyně, její ségry a mamky se neozvali. Samotný přenos jsme nezahájili, ale došlo k vyžádání OKU a stejně žádná vazba. Nakonec měli štěstí na solidního prodavače na prodejně, minule tam prý byla nějaká bloncka, která jim cpala ceníkové tarify.

Kolik to všechno stálo netuším, ale odcházeli spokojení (maminka vše neomezené + 2GB dat a sestry 100+100+7GB dat), předpokládám, že cena kolem 1 200, což zní v porovnání s místními retenčníky slabě, ale důležitá je spokojenost. Při druhé návštěvě už tam byl jejich prodavač a uklohnil tohle, kolegyně se vůbec nesnažila.

A nedávno tu psal Raziel, že už zobrazování OKU (a koneckonců i telefonická žádost o OKU) moc nezabírá. A výše zmíněný případ je toho důkazem. Nevím, jestli tatínek byl opravdu rozhodnutý odejít, každopádně prodavač na prodejně dokázal sestavit to, aby to vyhovovalo, což je asi nejpodstatnější.

Trošku mě mrzelo, že se nám nepodařilo vyjednat to, co mnohým z vás tady. Často to totiž vypadalo tak, že neomezenku + SD data dávají za 430 každému. Takže pozor! Nenechte se vždy opít retenčními úspěchy v tomto vláknu, občas to působí tak, že retence rozdávají jako rohlíky. Nejdřív stačilo zobrazit OKU, pak se o OKU muselo zavolat a dnes už v mnohých případech musíte zahájit skutečný přenos, aby z nich něco kloudného vypadlo.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 31. 7. 2020 12:35

Ono T-Mobile asi zjistil, ze vetsina lidi, kteri chteli retencecni nabidku a hrozili odchodem jinam meli konkurecni nabidku "vycucanou" z prstu, pripadne o ni slyseli, ale nemohli na ni dosahnout a pouzivali to pouze k ziskani retence. Tim padem, kdyz uz nekdo odchod zahaji, je to naznak toho, ze maji duvod jit jinam, jinak by to nedelali. To je alespon, jak to vidim ja.
PierreUSA87
Junior

Odeslat příspěvekod rudolfh 31. 7. 2020 20:45

Hlásím 2 prohrané bitvy s retenčním.Vzorný 21 let klient.2 roky jsem měl 100+100+10gb za 300 kč.Konec úvazku na jaře mi zdražil na 472 kč +2gb navíc abych nebrečel.1.bitva před 14.dny,paní jen přečetla klasiku z můj t-mobile.100+100+16 za 560 kč,nebo 100+100+neomezeně za 640 kč.Argument Vodafone 599 vše neomezeně+byl slabá munice.Včera kupodivu stačilo mrknout na OKU+stahnout smlouvy připojené a dnes telefon z retenčního.Na mé nové náboje byl mladík pancéřovaný,nabídl 50+50+ 10 gb 430 kč.02 nabídku 300 kč za 100gb věděl,ale litoval,že nemůže víc dát.Zákopová válka pokračuje
rudolfh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jezevcik8475 1. 8. 2020 11:34

Zdravím všechny. Nezáleží jak dlouho jste u daného operátora, xxx let, že ža jejich věrnost či slovo " významného zákazníka " dostanete lepší nabídku. Prostě v historii jste jim platil pravidelně , a za ty roky celkem určitě dost peněz, tudíž ani nemají důvod něco lepšího nabídnout ( dát slevu, apod.). Ve Vašem připadě bych zvážil přechod k jinému operátorovi - OKU a po pár měsících bych se k T-M vrátil " jako nový zákazník" , a dostanete na úvod lepší, než ceníkovou cenu, věřte tomu...
jezevcik8475
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 1. 8. 2020 12:14

Lepší cenu (50 %) dostanete ihned po odchodu. K jinému operátorovi můžete přejít třeba jen na 24 hodin. Po návratu na tři měsíce bude sleva 50 %, poté se dá vyjednat buď prodloužení, lepší cena, anebo celé kolečko opakovat.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 1. 8. 2020 19:26

Upřímně, chtěl jsem přejít od O2 Family k T-Mobile, ale zatím přecházet nebudu. U O2 Family nyní neomezené volání, sms a 30 GB za 599 Kč (33% sleva). Tarif stojí 899 Kč. U T-Mobile jsem chtěl Můj svobodný tarif M a neomezeně SD s 50% slevou na 3 měsíce. Možná bych ušetřil pár kaček, ale retence po 3 měsících nejistá. Za rok můžou být ceny poloviční. Navíc po 3 měs. opičárny sem a tam a investice do předplacených karet. U mě se asi nevyplatí. Co se týká dat, více jak 30 GB nespotřebuji i když teď jezdím na chatu.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod zidekadam 2. 8. 2020 20:52

Dnes na první zavolání bez problému 4x flat + inet sd za 430 a jeden flat s 10Gb za 370
Dodám že to je bez úvazku, s platností na 5 let
Kdybych se uvázal na 2 roky, tak 9 tisíc budget k tomu
zidekadam
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 2. 8. 2020 22:33

S takovým ziskem můžou dávat retence na potkání do haleluja. Už se ničemu nedivím!
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod suram 3. 8. 2020 06:10

Jo jo, lidé si tu chrochtají, jakou dostali retenční slevu, přitom si ani neuvědomují, že i po té slevě platí předražené ceny.
;-)
Naposledy upravil suram dne 3. 8. 2020 18:00, celkově upraveno 1
suram
Junior

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 8. 2020 06:29

Skoro všichni jsou spokojení. Zákazníci že si vyhádali velkou slevu, operátor že netratí a jediní kdo jsou na tom biti jsou ti co nemají povahu na to se na cenách dohadovat a platí ceníkovou cenu.
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod zidekadam 3. 8. 2020 06:51

i když to sem nepatří, a je mi jasné že je diskuze vyprovokována včerejší zprávou o dividendach .... tak daleko více než výše ceny mi vadí 'turecký bazar' který člověk musí podstoupit.
Dávno měly být jediné a povinné ceníkové ceny a šlus!
zidekadam
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 3. 8. 2020 07:36

Jo. Ale ty cenikové ceny by musely být max. 40% současných ceníkových cen. A basta.
hauzz
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 3. 8. 2020 07:47

vzpominam jak se tranformovalo UPC Direct na freeSAT. Do te doby stalo to nejlevnejsi tusim 687kc. S prechodem na jiny satelit spadla cena zakladu na 199kc. A komu o tom rekli, komu zmenily cenu ? nikomu kdo se neprihlasil, neozval ci nenasral ze nova ovecka uz plati daleko min nez ta letita. Operatori obecne proste nebudou sami od sebe snizovat cenu, proste kdo se neozve, je ten "blbej". To ale funguje u nas uz leta letouci, nevim proc se nekdo podivuje dneska tomu. Ja osobne platim TM minimialne 3 tacky mesicne za 4x FLAT, u kazdeho ruzna data, nejvic ale 12GB, 1x VDSL net, 1x Net do zasuvky. A to je to vse prohnane Magentou 25%. Bohuzel posledni mesice platim silne pozde, vesmes chybi tak tyden a nastoupila by blokace sluzeb, holt nepravidelny prijem. Hadam ze o me by se ted asi moc nepretahovali, ze by me nabidli nejake slevicky :lol:
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 7,5GB, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Octagon SF4008 2x DVB-S2, DigiTV
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod XLADI 3. 8. 2020 08:00

Někteří si ceny vyhádají, spousta lidí na to nemá žaludek dohadovat se jak na arabském trhu a věřím že drtivá většina klientů platí "poctivé" ceníkové ceny. Prostě jsou konzervy nebo se jim to nechce řešit. Podobné s povinným ručením i kdž každý rok nárok na bonus stejně cena stoupá a bonusy jsou nastaveny na nové klienty ne ty co roky platí beze škod.
Kamarádův švagr má údajně nějaký tarif kde platí 10 korun za miutu ne za hovor ale za minutu. S Kaktusem by platil 1/4 a to nepočítám dobíječku. Ale je konzervativní nic měnit nebude tak solí operátorovi
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 3. 8. 2020 08:22

hauzz píše:Jo. Ale ty cenikové ceny by musely být max. 40% současných ceníkových cen. A basta.

Utáhl by to t-mobile?

T-mobile má tržby přes 28 miliard, t.j. čistý zisk je cca 20% z obratu.
Vychází mně z toho, že ceny by nemohl v průměru snížit víc než o 20% (a to je extrém, těžko po t-mobilu chtít, aby měl nulový zisk).

Někdo tedy platí plnou ceníkovou cenu, někdo platí jenom 40% z ceny (např. internet neomezeně SD za 430,-), a podniková sféra zřejmě platí ještě míň než 40%.

Předpokládejme jednoduchý případ, že polovina lidí platí plnou cenu a polovina 40% ...
... aplikujme snížení cen o zisk t-mobilu (20%) a jejich sjednocení pro všechny zákazníky ...
...výsledkem je cena 56% současné plné ceny.
Ovšem vzhledem k tomu, že v zahraničí jsou ceny ještě nižší a tam operátoři stihnout vygenerovat zisk, bude těch kořenů co platí plné ceny asi o hodně méně než polovina, a tím pádem by se ceny mohly dostat i pod 56% současných plných cen
Naposledy upravil Izibia dne 3. 8. 2020 12:01, celkově upraveno 1
Izibia
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka