Jak zařídit Vodafone student?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Flavicius 23. 7. 2010 14:49

Ahoj,

jsem student, v současnosti mám předplacenku od T-Mobile a chci si kvůli novému mobilu (HTC Desire) pořídit nějaký internet v mobilu.

Naprosto se v té nepřehledné směsi tarifů a „kdo ví čeho ještě“ nevyznám...

Mám tedy pár dotazů:

Co mně padlo do oka je Student online od Vodafonu za 89,75 Kč měsíčně. Budu tedy potřebovat přejít k jinému operátorovi a chci zachovat tel. číslo.

1) Dá se to zařídit nějak na dálku? Nemám poblíž žádnou oficiální pobočku vodafonu. Nebo stačí zajít do nějakého krámku, který prodává Vodafone simky a domluvit to tam?

2) Stačí když přejdu k Vodafonu jako by na předplacenku a ten tarif si pak mohu aktivovat v samoobsluze na internetu?

3) Když bych měl tedy tu Vodafone předplacenku, jak budu platit těch 89,75 Kč? To se bude strhávat z kreditu nebo musím mít povolené inkaso na BÚ či jak?

4) Předpokládám, že budu muset nějak dokázat, že jsem student, takže to v samoobsluze aktivovat nepůjde... lze to zase udělat nějak na dálku nebo přes distributora?

Jak říkám, vůbec se v tomhle neorientuji a nemám o ničem tucha, takže děkuji za každou radu a reakci...

Díky

// Fíla: přesunuto do správné sekce
Flavicius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 23. 7. 2010 15:33

ad1) Jde to. Na strankach Vodafonu pozadas o prevod, ten potvrdis po prihlaseni na t-zones a s operatorem Vodafonu domluvis, co chces za kartu/tarif. Projdi si vlakno o prevodech cisel, ssystem pro prevody funguje jen o vsednich dnech a jeste ne cely.

ad3) Pokud se nepletu, tak zvyhodneni pro studenty je jen pro Nabite tarify, takze musis mit minimalne starsi tarif Nabito 119 za 199kc/mesic + tech 90Kc za internet.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 7. 2010 17:15

119 za mesic, nikoliv 199 .. patrne preklep
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Flavicius 23. 7. 2010 18:14

Aha... já moc nevolám, takže paušál na hovory a sms nepotřebuji. Je možné mít třeba ten klasický internet v mobilu za 177 Kč na předplacence?
Flavicius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krevety 23. 7. 2010 18:23

je, ale tak to se snad klidne doctes na strankach vodafonu ne ? ;-)
Samsung NP730U
Xperia Z1 Compact
Krevety
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 23. 7. 2010 19:16

Vše bylo řečeno, o Studentovi tu máme téma, další věci jsou běžně dostupné na webu operátora.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel