O2 - Slabý GSM signál a jeho potencionální nápráva

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sabelt 19. 7. 2010 12:02

Ohledně krizových balíčků, tak ty se už dávno zrušily. Ještě za dob Eurotelu byly balíčky se Siemensem ME45 (kvůli jeho odolnosti) a byly to opravdu krizové telefonní čísla, ale od doby co je to O2 jsou to jen normální paušální smlouvy, které jsou v krizovém registru.

V místě mého bydliště byla situace si signálem O2 úplně stejná. Mapa pokrytí ukazovala, že signál v obci je, ale ve skutečnosti to bylo úplně jinak. Volání na infolinku nic nevyřešilo, ujišťovali mě, že to nějak vyřeší a technici zavolají zpět. Nikdo nevolal. Absolutní nezájem a to jsem byl firemní zákazník. Je ale pravdou, že po roce se situace změnila a ve vedlejší obci byl postaven vysílač, takže signál je tu teď všude. Mimochodem ve všeobecných podmínkách všech tří operátorů je napsáno tohle: Nepokrytí některých částí území České republiky signálem nezakládá právo Účastníka odstoupit od Účastnické smlouvy.

Já teď spíš řeším jinou věc. T-Mobile u nás měl vždy velmi dobrý signál, do doby než nedaleko jeho BTSky postavily dvě větrné elektrárny. Tyto elektrárny ruší signál vysílače. Když jsem volal na infolinku T-Mobile bylo mě řečeno, že danou věc předají technikům. Druhý den zvonil telefon a bylo mi řečeno, že signál byl přeměřen a mám pravdu a že na místech, kde je přímá viditelnost na vysílač jsou v signálu obrovské ztráty. Řešení je prý jiný vysílač z druhé strany, který by ztráty vykryl, ale ten prý do dvou let neplánují. Aspoň že je vidět ta snaha.
sabelt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 26. 7. 2010 09:04

mam dojem ze by to spise spravil mozna vysilac uplne na druhe strane, prestehovat stavajici :D jinak OP´s jsou v dokryti mist s pruserovym signalem velmi ale velmi nepruzni...XX mesicu vi o problemu a furt se odkazuji na dobu vesmes 1-2 let...to je sila toto :-! V takovem pripade by se asi osobe po signalu touzici popr. podnikajici vyplatil GSM Repeater, doba kdy staly desetitisice je fuc,dneska je to otazka cca. 5-8 tisic kc...

Nevim jake jsi mesto-mestecko ale TM se hodne sackuje na TV prevadece CRA, je li nejaky u vas je podivne, ze tam neni...osobne bydlim u mesta s 10 000 lidmi a na vezi CRA TM je + dalsi vysilac na mestske budove v centru mesta a pokryti super
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 26. 7. 2010 09:56

Kdybys viděl jaké nájmy si říkají Radiokomunikace za ty jejich prorezlé stožárky, tak by ses tam taky nesáčkoval :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 1. 8. 2010 15:48

Asi takhle, co se týče signálu ve vesnici, tak o to u daného operátora žádá nějaká firma, kvůli pár jednotlivcům s tím nikdo nebude nic dělat u žádného operátora. Pokud je potřeba umístit vysílač na místě, které patří obci tak se jde za starostou, logicky se při takové investiční akci nepokrývá jen lokalita dané firmy, ale co možná největší území, proto se nehledá místo co nejblíže dané firmě, ale místo ze kterého lze pokrýt co největší území. Pokud dá starosta souhlas, tak v tom poté problém není. Nicméně mám zkušenost, kdy starosta/ka jedné obce dělá přes půl roku problémy, i když by obec dostávala peníze za vysílač a měla kvalitnější signál tak nechce.

Další věcí jsou finance, budgety jsou dány na rok a pokud se po vyčerpání budgetu objeví další požadavek tak má smůlu, dá se řešit dočasně mobilní BTS pokud je.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 8. 2010 18:55

tedka se vsecko investuje do 3g, takze posilovani gsm je utopie
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 1. 8. 2010 19:13

posilovani gsm tusim ze tu bude vzdy...ale jesi cpó love do 3G at udelaj 3G aspon i tam, kde teda serou na GSM pokryti...signal jako signal,aspon neco :D
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 1. 8. 2010 20:13

No jo, ale to ti neudělají, protože 3G neumí tolik mobilů a navíc se současně používanou frekvencí 2100MHz nepokryjí takové území jako s frekvencí 900MHz.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 1. 8. 2010 20:26

no vidis to, 3G je "levne a IN" ale dosahne malo, GSM je drahe a par stovek lidi ze nema signal operatora nesere...me fascinuje drzost, ze i tam kde signal neni na mape zakreslen je...to je to predpokladane pokryti... tady je asi bitva s OPeratorem marna a lepe jit ke konkurenci,co signal proste v onom miste ma...

taky jsem se hadal s O2 o mistech, kde proste bylo hlucho ale uz jsem to vzdal, hlavne proto, ze kolega co O2 mel od nich odchazi, vitezstvi 8-D
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 8. 2010 21:21

No oni maji velice presne mapy pokryti, jen ta , co je na internetu je takova s vetsim rozptylem :)
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 2. 8. 2010 09:46

Ale investice do GSM jsou, jen se resi budgetem vzdy na rok dopredu a kdo se ozve ten se ozve. Respektive jsou vzdy pozadavky, ktere jsou tak na 2 roky dopredu.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 2. 8. 2010 09:59

ok ale ja chci volat dnes a denne , ne za 2 roky...mel by probehnout aspon nejaky zkraceny pruzkum a nasazeni mobilni BTS. Osobne jsem velmi blizko me lokalite šil do TM pres pul roku cca., nez nekdo zvedl zadeq, zjistil ze je to tam fakt pruser a aspon tu mobilni bts dovalil,pustil a bylo uspokojive reseno, nez se postavil 30m stozar s resenim natrvalo. Tehdy toho vyuzil i VDF a solidne dokryto. Je to tady samy kopec,udoli,mame proste pech ale OP by se mel proste prizpusobit a nebo pouzivat sakra mozeq, kdyz planuje postaveni BTS,misty je to tragedie s umistenim...

Sam jsem lapal signal z BTS asi 4km vzdalene a zadna slava to nebyla, ale volat se dalo...to se psal rok cca. 2003 a jsem ony 4km od mesta s 10K obyvateli.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 2. 8. 2010 12:11

Mobilni BTS nejsou, respektive je jich nedostatek, takze jejich nasazeni je take zdlouhave a davaji se vetsinou jen do lokalit, kde hrozi odchod korporatniho zakaznika, pripadne kde je lokalita s vetsim poctem mensich firem.

Bohuzel u zadneho operatora to neni hned ted. Budgety jsou dany a pokud se vycerpaji v kvetnu tak proste do konce roku zakladovku nikdo nepostavi.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 8. 2010 19:13

Pav Lucistnik píše:Ano, starosta může tlačit na Telefóniku skrzevá Integrovaný Záchranný Systém (IZS), jiná možnost, jak jednotlivec může motivovat operátora k pokrytí své lokality není. Pokud tedy nemáte měsíční útratu v desetitisísích korun.

Do dvou tří měsíců dostanete někam na obecní budovu nízkonákladovou BTS typu LCS:

http://www.gsmweb.cz/blog/2009/05/13/lc ... mi-setrit/


K čemu je pro krizovku nonUPS BTSka? Ty DSL jsou alespoň synchronní (SDSL)? Bohuzel linky na vyse uvedenem webu jdou dead.

Co se tyka signalu, v nouzi to lze resit omni antenou na komine (to jeste telefony mely konektory pro antenu), pred 15 lety jsem to tak resil :-) To byste se divili, jak roste signal s kazdym metrem nad zemi...

Mnohdy staci vedet, kde BTS je a natocit se timto smerem s antenou v mobilu, pokud mate celltrack, fieldtest, tak si to odsledujte.

Na druhou stranu, jsem rad, ze nemam vysilac mobilu bliz jak par kilometru (a ze to nejaky starosta bojkotuje, se ani nedivim, tvrdit, ze to neni skodlive je ...)...
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 8. 8. 2010 19:28

vpe píše:K čemu je pro krizovku nonUPS BTSka?

A při povodních první co vypadne jsou pevný linky (zatopení ústředny).. Začínáš to chápat 8-)
vpe píše:Ty DSL jsou alespoň synchronní (SDSL)?

Typicky nejsou, ale 256 kbps upload stačí komfortně na dvousektorový sajt, nebo na OMNI s EDGEm.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 8. 2010 19:37

s jakym kodekem? :-) No je pravda je O2 deklaruje pro 768kBit 8 par. hovorovych kanalu (na O2 neomezene lince) a to tam je jeste znacny overhead Tcp, Ip, Sip a kdovi ceho jeste.

Da se zjistit, kolik tak na konkretni BTS muze byt paralelnich hovor. kanalu (a jak je to s EFR ci s shozenim na horsi kodeky)?
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků