Telefon původně od T-mobile s kartou O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 12. 2009 19:52

Mám telefon, který má na sobě logo T-mobile a grafické prostředí uvnitř je zaměřeno na T-mobile. CO když to něj dám kartu O2? Tedy tu jsem dal a jde volat a psát sms. Telefon se tváří jako že se registroval do O2.
Může toto použití toho telefonu způsobovat nějaké potíže? Když jsem se přihlásil do sítě O2, tak to už s T-mobile nemá nic společného, ne?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod audis 4. 12. 2009 20:00

bez problemu, plne funkci. jen mej spravne nastavene datove profily na mms a internet, pokud uzivas. a to bud rucni konfiguaci nebo pomoci instalacni sms.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 12. 2009 17:19

No tak bez problémů to není, protože mi nechodí sms ze sítě O2. SMS ze sítě T-Mobile ano. A taky kdo mi volá, tak mu to hlásí přesměřování a já to ani za boha nemůžu deaktivovat.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod havros 5. 12. 2009 17:36

Co to znamená, že hlásí přesměrování? Pokud je přesměrování aktivní, volající to nijak nepozná, prostě je spojen s číslem, na které je přesměrování nastaveno.
V nastavení SMS překontrolovat nastavení čísla SMS centra, musí být +420602909909.
Jinak není důvod proč by telefon měl dělat tebou popisované problémy
| iPhone 7 Plus | iPhone SE |
---
havros
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 5. 12. 2009 18:53

tony: nemáš náhodou siemens a nastavenu LINKA2? tohle sem pro někoho řešit před týdnem a on teda nemohl vubec nic.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 12. 2009 19:53

SMS centra, musí být +420602909909...
... to mám dobře
No když daná osoba volá na jiné čísla tak se mi nezobrazí nic. A když volá mi, tak se ještě během vytáčení zobrazí hláška na jeho mobilu "Podmínečné přesměřování". Dovolat se mi z O2 dovolá, ale SMS mi nepříjde žádná.

LINKA2:
To nemůžu nikde najít. Siemens mám.
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod havros 5. 12. 2009 20:08

Podmínečné přesměrování může klidně značit (a na 99% značí) přesměrování na číslo pro registr zmeškaných hovorů.
To s těmi SMSkami se mi nezdá, skutečně SMS odesílateli odchází? :-)
| iPhone 7 Plus | iPhone SE |
---
havros
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavproch 5. 12. 2009 21:32

kdysi jsem takle pořídil levně N3110 TM a strčil do ní SIM 02 - vše fungovalo (a dodnes funguje - drahé 1/2) korektně s vyjímkou doručování MMS - ale ty nás vůbec nebolí... ;-)
pavproch
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 12. 2009 21:59

Tam už jsem něco našel.
U nastavení SMS bylo todle číslo (ze kterého mi nechodí sms) v položce Blokované. Nevím jak se tam dostalo.
A taky u pásem bylo místo GMS dual 900 /1800 nastaveno Třípasmový.
Ale to nevím jestli to vysvětluje to hlášku co se zobrazí volajícímu "podmínečné přesměřování. :--
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 12. 2009 23:55

Podmínečné přesměrování mají všichni co mají jakoukoliv schránku, jak hlasovou tak registr změškaných hovorů. Prostě když jim chodí informace o tom že jim někdo volal když nebyli na signálu. Tohle má podle mě tak 90% čísel.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 12. 2009 08:26

Tak ten registr zmeškaných hovorů jsem zružil, ale i tak to tomu kdo mi volá hlásí přesměrování. A já když volám, tak to taky hlasí.
Nemůže to dělat ještě služba "Info Limit" u tarifu O2 ZERO?
http://www.cz.o2.com/osobni/3148-tarify ... limit.html

PS: Nevíte někdo jestli se dá v service nechat přehrát ten T-mobile firmware (software) nějakým obecným bez příslušnosti k operátorovi. Aby tam v menu nebyla položka T-zones a podobně?
S-Tony
Junior