Roaming u T-mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Key 18. 7. 2009 18:53

Byl jsem týden na konci června v Chorvatsku. Před odjezdem jsem si s jistými obtížemi aktivoval Happy roming přes internet (nejprve mi to aktivovalo Happy Holiday rooming) a byl si vědom, že se v Chorvatsku jedná o zónu 2 (mimo EU), takže mi měl mobil posloužit pouze pro odeslání sms rodině. Nyní při vyúčtování měsičního období jsem zjistil, že jsem v den příjezdu do Chorvatska měl přijatý hovor v délce 18 min za 270 Kč. Ten den mi volal omylem kolega z práce a po upozornění, že volá do Chorvatska okamžitě zavěsil. Doba 3 sec. Při kontrole telefonu tam skutečně oba hovory jsou uloženy v protokolu, ale já vím na 100% že jsem žádný hovor kromě toho třísekundového nepřijal a nikomu jsem nevolal. Jak je to možné, že mám v protokolu o hovorech tento záznam je mi záhadou a číslo se kterým jsem měl hovořit vůbec neznám a nevím čí je. Po hovoru s operátorem TM o této záhadě mi řekl, že neví o žádné fintě, kterou by bylo možno aktivovat příjem na mém telefonu bez mého vědomí, ale že mi dobropisem odečte těch 270 Kč. Nestalo se někomu to co mně? Telefon mám Nokii 6131. Taky bych se chtěl zeptat, jak je možno zjistit kdo je majitelem účtu volajícího. Je nějaký telefonní seznam mobilů?
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 19. 7. 2009 09:21

Jestli ten hovor v protokolu opravdu máš, tak ten hovor na Tvém telefonu někdo přjmul, žádné mysterium bych v tom nehledal. Spíše jen zjistit, jestli ho nepřijal někdo jiný než ty...
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Key 19. 7. 2009 16:22

Ten hovor nemohl přijmout nikdo jiný, protože jsme byli na pokoji sami s manželkou a telefon jsem měl na stolku vedle postele. Kdyby existovala sebemenší možnost, že by někdo jiný ten telefon použil - přijmul ten hovor a žvanil 18 minut, tak bych to sem nikdy nenapsal. Všimněte si co jsem napsal - operátor T-mobile mi bez větší diskuse nabídl odepsat tu částku 270 Kč dobropisem, přestože říkal, že nezná žádnou možnost jak by někdo aktivoval můj telefon bez mého vědomí nějakou software fintou. Pro upřesnění to číslo se kterým ten hovor měl proběhnot je +420 725 150 224. Třeba se někdo ozve.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ProdavacMobilu 19. 7. 2009 16:28

Zkus tam zavolat a zeptat se kdo je na druhe strane?? Treba to prinese vysvetleni.
Dal sem se na on-line poker
ProdavacMobilu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Key 19. 7. 2009 16:42

zkoušel jsem to a ozval se záznamník. Zkusím to v pondělí a uvidím. Je to číslo O2 a tak mi není jasné, co by z toho kdo měl. Ptal jsem se u O2, ale operátorka mi řekla, že když o informaci o hovoru nežádá to uvedné číslo, nemůže nahlížet do záznamů toho čísla.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 19. 7. 2009 20:36

Key píše:Ten hovor nemohl přijmout nikdo jiný, protože jsme byli na pokoji sami s manželkou a telefon jsem měl na stolku vedle postele.

To si fakt měsíc zpětně pamatuješ, kde si v ten den, hodinu a minutu měl položenej telefon? Věř, nejjednodušší vysvětlení v těchto případech byývá to správné. Jestlis ten hovor nepřijal ty, byl to někdo jiný. Žádné spiknutí v tom nehledej....
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Key 19. 7. 2009 21:13

Můžu Tě ujistit, že si právě tento den přesně pamatuji, neboť tento den jsem dorazil po 950 km do místa své dovolené a dobře si pamatuji v kolik hodin jsem se ubytoval, co jsem dělal potom a v kolik jsem zalezl do postele, protože po té jízdě jsem toho měl dost. Vedle mne ležela manželka ještě více unavená než já a nikdo jiný tam nebyl. Ale jak jsem uvedl výše, zítra to číslo prozvoním a uvidím co z toho vyleze. Tak si počkej na pokračování.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Key 20. 7. 2009 19:25

Tak jsem dnes několikrát vytáčel to číslo a vždy jenom záznamník, který nehlásí žádné jméno, pouze volané číslo, což zajišťuje O2. Zjistit majitele toho čísla přes O2 nelze. Zajímavá situace. Prakticky to vypadá, že by mi mohl takhle někdo natočit hovory bez mého vědomí a jak bych to potom dokazoval. Chápu, že to vypadá jako fantasmagorie, ale možná, že se ještě dočkáme v rámci boje o zákazníka zajímavých jevů.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Key 29. 7. 2009 16:53

Tak jsem zjistil, kdo je majitelem mobilu se kterým jsem měl 18 min žvanit. Dnes se mi přihlásila operátorka pojištění přes internet http://povineruceni.cz/. Ta mě překvapila informací o délce roomingového hovoru, který se i podle ní neuskutečnil. Takže zřejmě má na mobilu uloženou stejnou informaci o hovoru jako já. Je samozřejmě nesmysl, že by pracovnice pojišťovací agentury sjednávala povinné ručení v roomingovém spojení. Pokud by moje číslo vytočila, dostala by ode mne ihned informaci, že volá do Chorvatska a určitě by ihned zavěsila. Takže technická záhada na kterou mi nikdo nedokáže podat vysvětlení. Čili, platí co jsem napsal výše. Není možné se již spolehnout na nic.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zidekadam 3. 8. 2009 06:15

a proc by operatorka mela okamzite zavesit, po tom co by se dovedela ze vola do Chorvatska???

ji to muze byt uplne jedno jestli jste v cesku nebo autralii ;o)

videl bych to na to ze jste hovor prijal "v kapse" a ani o tom nevite, zaroven se mi nechce verit ze Vam reklamaci TM uzna
první je jen jeden!
mTX770>mD520>n5110>sMT50>sST55>...n6230i>n6233>tmCompact IV>mDefy>...>Huawei G500
zidekadam
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 8. 2009 06:20

Asi proto že jako profesionál ví, že v roamingu je hovor pro klienta dražší.
A taky vidím hodně nepravděpodobné, že by pokud by se dovolala do "kapsy" nechala běžet takový hovor 18 minut.

Jestli nedošlo k něčemu podobnému jako popisuje tento článek http://mobil.idnes.cz/t-mobile-vyresil-chaos-v-siti-lide-se-nemohli-dovolat-pcl-/mob_operatori.asp?c=A090714_113603_mob_operatori_apo
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Key 3. 8. 2009 18:14

Ta operátorka mi řekla to co jsem uvedl v předchozím vstupu a nabádala mně, abych tento tzv. přijatý hovor reklamoval. V kapse jsem nic nemohl přijmout, protože po jízdě 950 km a následném průzkumu okolí jsem v 19:58 ležel na posteli a mobil ležel na nočním stolku. zatím ještě jsem svéprávný a vcelku dobře si pamatuji co jsem ten den dělal a s kým jsem hovořil. Taky jsem zvědav zda skutečně T-mobile mi dobropisem odmaže tu částku, tj. pošle na účet. Zatím si strhnul a tentokrát se značřným zpožděním celou vyúčtovanou sumu vč. toho roomingu. Pokud je to nějaká technická závada u poskytovatele, tak se asi nikdy nedovím jaká. Nebudou přeci zveřejňovat svá slabá místa. Tady jsem to ventiloval jenom ze zvědavosti, zda tu není nějaký odborník, který to dokáže vysvětlit.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Key 10. 8. 2009 17:07

Takže situace okolo roomingového hovoru, který se nemohl uskutečnit a potvrdila mi to i majitelka telefonu, se kterým jsem měl údajně komunikovat je ještě zajímavější. Dnes jsem chtěl písemně kontaktovat T-mobile s reklamací a když jsem si kontroloval přijaté hovory, tak již tam ten roomingový hovor nebyl. To znamená, že T-mobile má možnost softwarově vstupovat do mého telefonu a prakticky mi tam natočit co chce. V žádném případě jsem tento záznam nevymazal sám z logického důvodu. Má na to někdo nějaké vysvětlení? Je to jako když Vám nějaký hacker vleze do PC, kde se ale dá použít ochrana aby se tam nedostal. Jak zabezpečit telefon nevím.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 10. 8. 2009 23:10

Není to tím, že hovory z protokolu po měsíci zmizí?
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Key 11. 8. 2009 04:22

Háček je v tom, že hovory z 5 měsíce tam stále jsou, na simce jsou 3.1 Mb volné a zmizel právě jenom tento hovor. Přijatý roomingový hovor v délce 17 sec. téhož dne - 27.6. tam zůstal a ten skutečně byl, Konec konců simka je majetkem operátora a když se telefon spojí se sítí tak můžou zřejmě proudit data a tím pádem i programové příkazy oběma směry.
Key
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků