O2 mění předplacené tarify bez vědomí zákazníka

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pc-mravenec 17. 6. 2011 23:47

Felicia je pořád nejlepší předplacenka a hned tak se rušit nebude ,vodafone má sice účtování 60+1 ,ale ty ceny jsou jinde než 3,80 za minutu sice s 60+30 ,to je rozdíl proti 6,50 u vodníka ,jinak paušál s inkartou to může vycházet ještě mnohem levněji než felda.
pc-mravenec
Junior

Odeslat příspěvekod Myčoken 30. 1. 2012 21:21

Kamarádka dostala od O2 následující SMS: Za 31 dní dojde ke změně podmínek Vašeho tarifu O2 Special na podmínky tarifu O2 NA!HLAS (5,50 Kč / min. 2,60 Kč / SMS) s výhodami za dobití. Více na www.O2.cz/zmena

SMS přišla z čísla 999 105 292 83

Ona však o žádné výhody za dobití nestojí, může změnu odmítnout?
Myčoken
Junior

Odeslat příspěvekod milanBrno 30. 1. 2012 23:34

Podstatou je, že se jedná o změnu tarifu (tedy i cen za volání atd.).
A muze bud zmenu akceptovat nebo zrusit cislo, popr. prejit ke konkurenci (pausal). Jine reseni neexistuje.
Podrobne je to reseno v jinem vlaknu: Vrácení nevyčerpaného (propadlého) kreditu
Telekomunikace: Mobilni internet 20GB za 500kc/mes. + volani za 1kc/min. (neomezene za 200kc)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Richee, Twisto, ING, Curve)
milanBrno
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod glock69 31. 1. 2012 05:29

Zrušit číslo? Operátor zase tvrdí, že změny jsou jen k lepšímu. Že pro něho to již nedodává.. Takže druhé kolo výpovědi.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod Myčoken 31. 1. 2012 08:29

Ta hlavní změna k lepšímu spočívá ve zlodějském účtování hovorů po celých minutách.
Myčoken
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 31. 1. 2012 09:33

No tak pro O2 je to přece skutečně a pravdivě změna k lepšímu :D Přece se díky výhodnějšímu účtování více na zákazníkovi napakují :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zivan 1. 3. 2012 16:16

Stejna SMS o zmene tarifu O2 Special na O2 Nahlas prisla i v rodine. Poslal jsem dotaz na zakaznickou linku O2 a samozrejme je vse OK, doslo k zlepseni podminek, tak neni na nic narok. Takze nasledovala stiznost k CTU a dneska prisla odpoved.

S vynechanim nedulezitych casti:
ČTU píše:...společnost Telefónica Czech Republic (dále TCR) změnila tarify předplacených služeb, aniž by splnila povinnost podle § 63 ..., který stanoví podnikateli poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací povinnost nejméně 1 měsíc před nabytím účinnosti změny smlouvy informovat o této změně účastníka a pokud se jedná o změnu podstatných náležitostí smlouvy, které vedou ke zhoršení postavení účastníka, je podnikatel povinen prokazatelně informovat účastníka rovněž o jeho právu ukončit smlouvu ke dni nabytí účinností této změny, a to bez sankce, jestliže nové podmínky nebude účastník akceptovat. Dne 24. 2. 2012 proto Úřad zaslal společnosti TCR rozhodnutí o uložení pokuty za správní delikt podle 118 odst. 14 písm. u) zákona o elektronických komunikacích za to, že společnost TCR nesplnila povinnost podle § 63 odst. 6 písm. b) tohoto zákona. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí dosud není pravomocné, neboť společnost TCR má právo se proti tomuto rozhodnutí odvolat, nemůžeme Vám sdělit výši uložené pokuty.

V průběhu řízení se společnost TCR vyjádřila v tom smyslu, že cenové podmínky některých služeb jsou pro účastníky výhodnější, a tudíž není prokazatelné, že došlo ke zhoršení cenových podmínek. Společnost TCR rovněž nepovažuje za sankci to, že účastníkovi není vrácen nevyčerpaný kredit, neboť nevratnost kreditu je podmínkou předplacených služeb.

Úřad obě tato tvrzení odmítl s tím, že nelze předem předpokládat jaké služby a po jakou dobu budou účastníkem využívány, a proto může dojít kdykoli a u kteréhokoli účastníka ke zhoršení cenových podmínek. Úřad rovněž považuje nevrácení kreditu u předplacených služeb v případě, kdy má účastník zákonné právo od smlouvy odstoupit, za způsob uplatnění sankce...

Dale je popis reklamace přes CTU - http://www.ctu.cz/ctu-informuje/jak-pos ... ikaci.html
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2012 19:55

Dnes mi přišla totožná odpověď cca 14:22, že to bylo od

Ing. Miroslav Charbuský v. r.
z p. ředitel odboru státní kontroly elektronických komunikací

Za správnost vyhotovení: Ing. Aleš Zoulek ?

Zvláštní je, že nedávno mi přišllo písemné vyjádření z ČTU ohledně stejné věci s opačným stanoviskem, totiž že na základě vyjádření Telefóniky (marketingové žvásty, že k žádnému zhoršení dojít nemůže) neshledal ČTÚ důvod k zahájení správního řízení. Tak teď fakt nevím ...

Jinak jak už jsem psal dřív, peníze mi tak trochu neoficiálně vrátili, neexistuje žádný písemný důkaz ve formě emailu nebo smlouvy.

Jinak se to řešilo i např. v tomto fóru - viewtopic.php?f=1&t=1048533&p=8643994#p8643994

Kontakt na pí Kropíková Mária, která se mnou nakonec vše dořešila a slíbila, že kdokoliv jiný by se tak jako já ve stejné věci na ně obrátil, bude mu samozřejmě vyhověno.
tel. 271481870
maria.kropikova@o2.com

Když to šlo u jednoho, musí to jít u všech. Protest je ale třeba doručit PŘED provedením změny.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 4. 3. 2012 08:32

Nemyslim si, ze je realne ubranit se nasilne zmene tarifu, ale verim, ze se s trochou usili da nechat vratit kredit, ktery je aktualne nabity na sim karte.
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod glock69 4. 3. 2012 08:52

Ale jedině přes stížnost někde jinde než u O2. Stále mi píší, že tarif byl změněn v můj prospěch a kredit si mám provolat, protože mi nic nevrátí ani nepřevedou.
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 10. 3. 2012 22:51

Škoda, že ty tarify nesloučí do jednoho... O2 Univerzal SMS do všech sítí 1,70 a volání do všech sítí 3,40. :-) Fascinuje mě nabídka xy tarifů a podmínky přiblblého dobíjení (předplacenka, tak svobodné dobíjení). Jinak koukal jsem do ceníků, platného od 1.3.2012 a jsou tam oba.

http://www.o2.cz/_pub/8f/c4/9a/17773_64 ... 032012.pdf

Ale máte pravdu, nikde žádné info. Njn, O2 Nahlas je pro ně lepší, smsky za skvělých 2,60 :D
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod speedy 11. 3. 2012 09:53

Nezmizel, jen se trochu schoval. Je v sekci Předplacená karta a potom rozkliknout v Podrobných informacích - Ceny
speedy
Mírně pokročilý

Předchozí stránka