O2 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_2 17. 4. 2009 13:59

Davide větší část ? ;-) Podle počtu sajtů je to tak 5-10 %.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 18. 4. 2009 11:03

Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod Jirka_2 18. 4. 2009 21:25

Tak po první obhlídce v OV jsme s Davidem objevili asi 60 :-D plně funkčních 3G nódů převážně v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Něco nového je i ve Slezské Ostravě a předpokládám i v Mariánských Horách.
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 19. 4. 2009 12:21

Mi přijde, že ofiko spuštění OV by mohlo přijít 1.5., protože do 30.4. propagujou ještě Plzeň, tak by pak mohli jít na Ostravu. Po ní asi pravděpodobně ČB, jak to tak vypadá podle info o tom, že už je tam taky něco postaveno.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_2 24. 4. 2009 07:39

OV: Vypadá to, že tradičně v pátek Kyslíci zapnuli další sajty tentokrát v jižní a východní části města. Při cestě do práce se ikona 3G objevila už v Bartovicích, buď ze stožáru u I/11 nebo ze Šenova, aktivní jsou nódy na budově ředitelství ArcelorMittal. Od kolegů vím, že 3G jede v Hrabůvce a Hrabové. :-D

Jinak sever je rozestavěný, ale zajímala by mě západní část města, kde se často nedostanu. (Poruba ?, Svinov ?) a úplný jih (Polanka, Nová Bělá ?), kde to vypadalo celkem připravené.
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 25. 4. 2009 12:46

Potvrzuji dnes Ostrava.
Fifejdy, cela Marianskohorska, kus Opavske od vodarny, pravdepodobne i velka cast Marianskych hor.
Vsude HSDPA, na rychlost.cz namereno 320kbit (mam datanonstop 384)

zajímala by mě západní část města, kde se často nedostanu. (Poruba ?, Svinov ?) a úplný jih (Polanka, Nová Bělá ?), kde to vypadalo celkem připravené.

Poruba jenom G, taktez Svinov.
Zabreh, Dubina, Vyskovice totez, avsak mezi nima kousek EDGEho.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 4. 2009 12:52

Crazy Ivan píše:Potvrzuji dnes Ostrava.
Fifejdy, cela Marianskohorska, kus Opavske od vodarny, pravdepodobne i velka cast Marianskych hor.
Vsude HSDPA, na rychlost.cz namereno 320kbit (mam datanonstop 384)

Jasně, tam je to omezené jen na UMTS, proto máš jen 320. Tak snad někdo zkusí měření i s HSDPA, třeba s "Internetem v mobilu"
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_2 25. 4. 2009 13:55

Internet v mobilu jede jako všude jinde pro normální zákazníky 1024 download. 384 upload. J.
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 4. 2009 15:17

A já řekl snad něco jiného? :-)
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_2 25. 4. 2009 19:19

To byla reakce na "Bláznivého Ivana", ne na tebe. :-) Jinak jsem se trochu ukvapil v předešlém příspěvku, Bartovice jsou ještě bez signálu. Takže ještě jednou. Pokryta je Moravská Ostrava, Přívoz, Kunčice, Kunčičky, Hrabová, Hrabůvka, Výškovice a pravděpodobně Vítkovice a Zábřeh. UMTS nódy v různém stavu montáže jsem viděl ve Slezské Ostravě,v Porubě, Nové Bělé, Polance nad Odrou, v Radvanicích a Svinově. Nebyl jsem v Krásném Poli, Plesné, Martinově a Třebovicích . Takže když to shrneme, spuštěn je střed, jih a východ až na okrajové obvody, ale UMTS je vidět v celém okrese Ostrava-město.
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 26. 4. 2009 10:19

Tak jsem dorazil domu a potvrzuji Dubinu, Jih a okoli.
HSDPA bohuzel nevyzkousim, jsem ve VPN cez, mame bohuzel jenom ty datanonstop.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pucicek 27. 4. 2009 16:42

Chci se zeptat slyšel jsem že O2 má někde v Liberci už 3G sít, lze se už do 3G u O2 přihlásit v Liberci? Děkuji
Vodafone CZ (Ze zahraničních karet Vodafone Deutschland > CallYa) A telefon Nokia Lumia 820.
pucicek
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 4. 2009 19:34

Kde jsi to slyšel? Dneska v centru a u stadionu nic (tedy tam jsem dnes byl).
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Tonda512 27. 4. 2009 19:56

Byla..na MS v lyžování :-) Pak si zase tu mobilní BTS odvezli..
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sandokan 27. 4. 2009 20:47

K tomu HSDPA,mám datanonstop a na displeji mi taky svítí 3,5G pokud začnu sosat N6120c.Pokud provedu test tak download 380-410 a upload 390kbit.Nevím kde je problém a co mám za omezení na downloadu,myslím že kolem megabitu bych měl ale mít.
Nokia 6120classic,2GB micro SD Kingston,Nokia LD-3W,AnyData,Router_wl500gx
sandokan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka