O2 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_2 1. 5. 2009 21:51

No je vidět, že chlapci ještě maj problémy. Já byl dneska odpoledne shodou okolností v Porubě v okolí Alšova náměstí. Hovory i SMSky mi chodily, ale zajímavé bylo, že každý odchozí hovor se povedl až napodruhé, první skončil na displaji hláškou "Chyba spojení". A těch hovorů během hodiny bylo asi pět.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 1. 5. 2009 21:59

Hmmm...nepsal jsi na smartmanii taky? Oni novejsi HTC kde je chipset od Qualcommu maji problemy s 3G modulem. Zkus prehrat Radio, melo by to pomoci.
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_2 1. 5. 2009 22:04

Tahle rada může být dobrá pro Ivana, já mám E65 a v Brně či Praze jsem tento problém nikdy neměl.
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 1. 5. 2009 22:14

Tak to bude tim, ze 3G je v Ostrave v testovacim provozu. Ja ze zacatku v Plzni mel taky problemy. Dokud nedojde k ostremu zpusteni, tak je potreba pocitat s vypadky apod.
Prece jenom v Praze a v Brne je sit dlouho, taj je vyladena. V Ostrave jeste nedoslo ani ke spusteni ostremu provozu, tak se nemuzete divit.
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 1. 5. 2009 22:19

Testováno na lidech :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod Tonda512 1. 5. 2009 22:23

Jinak to nejde(narozdil od testovani FW apod.)...tezko muzou testovat zatizei site pouze na svych zamestnancich, kdyz jich trba v Plzni maji tak 200. Proto existuje zkusebni provoz. Od ostreho zpusteni v Plzni zadnej problem.
Jinak ja cekal, ze dneska dojde k ostremu zpusteni 3G v Ostave. Cekal jsem mesicni zpousteni po vetsich mestech...
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CoolPoker 1. 5. 2009 22:37

Já myslím, že s tím přijdou v pondělí nebo nejdříve zítra.. Přeci je jen státní svátek... Ale měli by zrychlit tempo se spouštěním.. Jinak ty krajský města do konce roku nestihnou.. Nevíte někdo jak jsou na tom Pardubice s výstavbou???
CoolPoker
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 5. 2009 22:42

já myslím, že stihnout, on ten rozjezd je pomalejší, ale pak když už třeba mezitím to jede i jinde (zřejmě), tak to jde pak jako po másle a může to být i víc spuštěných měst měsíčně.. Nevím, osobně si myslím, že třeba během května spustí nejen Ostravu, ale třeba i Budějky
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 1. 5. 2009 23:38

V Pardubicích se zuřivě staví .. :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod Tonda512 2. 5. 2009 00:06

A co Hradec kralove? Celkem rad bych odelilal foto ze SoL rovnou z akce...
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_2 2. 5. 2009 06:21

2 Tonda512: Do dnešního dne jsme v Ostravě objevili 150 aktivních sektorů po celém okrese (viz http://www.gsmweb.cz ) a to se některé přede mnou ještě schovávají :-)) a v některých městských obvodech jsem ještě nebyl. Takže oficiální spuštění čeká asi už jenom na odstranění drobných chyb, které se vyskytují.
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 2. 5. 2009 09:32

Dneska sem to nezkousel zatim, kazdopadne se nejedna jenom o problem HTC. Podobny problem vcera hlasili kolegove s Nokii i SE.
Takze pokud BFU momentalne neumi vypnout 3G na svem telefonu, tak se mu muze klidne stat ze se proste endovola a telefon se tvari naprosto korektne.
Tohle neni idealni pristup.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_2 2. 5. 2009 10:07

Já se teda pohybuju většinou v oblasti, která byla spuštěna po centru v 2. vlně a která frčí zhruba 2 týdny. Těch pracovních hovorů bylo celkem dost a žádné problémy jsem nezaznamenal. Ty problémy jsou jenom v Porubě nebo si je měl i jinde ? Vypadá to, že chce někdo za každou cenu dodržet termíny...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 2. 5. 2009 10:51

Zatim jsem tohle zaznamenal jenom na Jihu. Poruba, centrum, vitkovice, fifejdy vse OK
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka_2 2. 5. 2009 15:38

Provádím kontrolu při návratu z túry. Olomouc, před hlavním nádražím, 3G ve vzduchu. (bez možnosti přihlášení ) :-)
Jirka_2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka