O2 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KubbY 25. 8. 2010 07:36

O2 EDGE: Dobřany, Lhota u Plzně, Líně, Vstiš a Chotěšov.

Swap Plzeň - jih pomalu finišuje a Klatovy se osazují 3G
Ou tů - ken dů
KubbY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinsem 25. 8. 2010 07:55

Ještě bych měl poznatek k mapě pokrytí. U nás ve středočeské placce je přesah signálu 3G mnohem větší, než udávají mapy operátora. Ještě před spuštěním 3G v Mělníku se mi telefon v jedoucím autě odpojoval uprostřed mezi Novou Vsí a Spomyšlí, kde by už dávno neměl být (rozdíl cca 10km) a v pohodě jsem "chytal signál" v jižní části Neratovic - BTS někde od Klecan. Takže mapy pokrytí berte spíše s větší rezervou.
martinsem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 25. 8. 2010 08:57

Někde od Klecan že prej :) Pálijó tam dvě BTS - Odolená Voda a Panenské Břežany. Souvislé pokrytí v autě Praha->Mělník až za most přes Labe, pak v lese výpadek, krátce se chytne nemocnice z Mělníka a pak to jde zase na Březany až po Kelské Vinice, kde to lehne podruhé. Pak už seš v Mělníce...
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod X_men 26. 8. 2010 13:58

Hlásím 3G v Domažlicích!!! Down 2,8M, up 1 M. :)))))
Dvě, tři čela, spíš jak včela:)))
X_men
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod legomaniak 26. 8. 2010 17:54

Nove o2 EDGE ve Meste: Kraslice!

75-80% Mesta nemohlo pri upgradu asi 40 Minut volat ani datovat! Pozdej se este restartovali po jednom ze 7 Sektoru! Takze kolisal trochu signal tam kam ten Sektor byl namirenej! Jinak vsechno supr! ;)

// Tech 75-80% maj o2 v kraslicich a 25-20% maj podyl VF a T-M! Mesto ma cca. 10000 obyvatel tak kolem 7,5 - 8 tisic lidi ma o2 ;)
legomaniak
O2 fanatik

Odeslat příspěvekod martinsem 26. 8. 2010 20:41

Pav Lucistnik píše:Někde od Klecan že prej :) Pálijó tam dvě BTS - Odolená Voda a Panenské Břežany. Souvislé pokrytí v autě Praha->Mělník až za most přes Labe, pak v lese výpadek, krátce se chytne nemocnice z Mělníka a pak to jde zase na Březany až po Kelské Vinice, kde to lehne podruhé. Pak už seš v Mělníce...

Sice to bylo o něčem jiném a jiné cestě,ale budiž. Ty výpadky potvrzuju, je to v místech, kde se mi přeruší i hovor,první je Na Štěpáně za mostem a druhé v K.Vinicích před zatáčkou.

Mám ale jiný problém, včera jsem měl třikrát obsazeno, přestože telefon ležel na stole a prokazatelně nic nedělal. Je to HTC Kaiser. To se mi jeví jako dost vážný problém,vím, že něčím podobným trpí Nokia, ale o HTC jsem neslyšel.
martinsem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal250 30. 8. 2010 14:17

Přerov je už částečně swaplej-ještě není ani na mapě pokrytí,a na některých místech jsou už i 3G antény od O2-konkrétně co jsem viděl tak na náměstí T.G.M a panelák tř.17.listopadu x Čechova.

Fotky:
http://www.edisk.cz/adresar/f28a5913f3b ... 5c162fda8a
http://www.edisk.cz/adresar/ad0d1adf49f ... 1b090bd103
http://www.edisk.cz/adresar/b7c84895ef0 ... 62ee6462c1
michal250
Junior

Odeslat příspěvekod renny7046 30. 8. 2010 15:15

Ty jo tak super ale to byla doba :grr:
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod koulou 2. 9. 2010 13:57

Tak dnes jsem v Petřvaldě (okres Karviná) poprvé zaznamenal EDGE ! ! ! Haleluja :-) konečně v roce 2010 něco lepšího než GPRS. Do 30.9. tady máme mít podle plánu O2 také 3G, tak uvidíme, kdy se ho dočkáme :-)
@Frantakoulou: Please follow me on Twitter

HTC Touch HD (Blackstone)
Nikon D60 + Nikkor 18-55 f/3.5-5.6GII AF-S DX
koulou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-Brace 2. 9. 2010 14:08

Já dnes v Novém Městě nad Metují stabilně chytám EDGE. Konečně
@peroutka
X-Brace
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 2. 9. 2010 19:20

Tak se tak dívám na mapu pokrytí O2 a v moři EDGE jsou ostrůvky GPRS v Rokytnici nad Jizerou a Špindlerově Mlýně.Tak že by přeci jen do konce roku bylo v těchto místech 3G jak tu někdo psal že O2 pokryje do konce roku významná zimní střediska signálem 3G. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S10 +Samsung Evo Select 256GB
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod lojza_ 2. 9. 2010 21:00

V Opavě je od 1.9.2010 odd cca poledne taky 3G. Už předtím jsme tu měli několik týdnů EDGE, asi jako příprava.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leoš27 4. 9. 2010 01:35

Trutnov pokryt 3G prakticky celý. Download zatím jen kolem 370kbps, upload prakticky stejný, ping 156ms. Snad to bude lepší. Je to teprve první den.
Leoš27
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 9. 2010 09:16

To je dost divný. Máš hw, který umí vyšší rychlosti?
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Leoš27 4. 9. 2010 11:16

Měřil jsem to několikrát na notebooku s modemem Huawei a pak taky mobilem SE Xperia X10 mini na dvou různých místech v Trutnově (Zelená louka a Poříčí). Na obou místech rychlost zhruba stejná. Doma na WIFI jsem s tímtéž také shodně naměřil cca 5,9Mbit za sekundu (myslím download).
Leoš27
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka