O2 3G: výstavba, zkušenosti

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_2 9. 7. 2009 20:32

Zralok: Nějakou novou výstavbu jsem nezaznamenal, ale prověřím CID. Do Václavovic a Šenova se občas přiloudí signál z Mittalu nebo z Vratimova, ale mimo otevřený prostor to je nepoužitelné.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Vladco 9. 7. 2009 20:55

I když to sem asi nepatří, tak jen pro info -po výpadku GPRS minulý čtvrtek ve velké části Ostravy - Zábřeh, Hrabůvka, Dubina, Poruba( asi upgrade sítě) jedou data nyní skoro všude i přes EDGE (dle ikony na displeji mobilu bez 3G).
OxidVodný
Vladco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zralok 9. 7. 2009 21:06

Jirka: Kdysi tady byl link na článek jak poznat vysílače s 3G. Jak jsem se dneska díval na vysílače na křižovatce a na podlesí na ZŠ tak pod samotným vysílačem jsou nově namontované zesilovače.. možná se mýlím, koukal jsem na to z laického pohledu. Nejsem odborník. Ale zase kdyby byl signál vyzařován, šlo by to chytit všude.
Apple iPhone 3G S 16GB Black
Zralok
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 9. 7. 2009 21:33

Na škole na Podlesí jsou BTSky TMobile. Na křižovatce v Šenově jsou BTS O2. Další jsou na Mlýnech. Pokud by byly jenom mamontované, včetně předzesilovačů, tak i to už je dobrá zpráva. Nemůžeš to vyfotit ? Na ten rodinný barák stačí i telefon. J.
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod mirek.email.cz 9. 7. 2009 22:06

Ahoj, po dovolene ve Spindl. Mlyne, kde je samozrejme dostupne pouze GPRS a internet tim padem temer nepouzitelny (nejen kvuli 700+ms odezvam) potvrzuji spustene EDGE v Ostrave-Dubine. Kez by to tak bylo vsude, kde neni 3G ...
Rychlost jsem jen orientacne zmeril:
Obrázek
mirek.email.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 9. 7. 2009 22:19

Zralok píše:Jirka: Kdysi tady byl link na článek jak poznat vysílače s 3G.



Pěkný článek od Páva...

http://www.gsmweb.cz/blog/2009/06/18/ro ... umts-u-o2/
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr73 10. 7. 2009 14:05

nestalo se nekomu, ze mu O2 odpojilo SIM kartu, kdyz za pomoci field testu pouzival jejich 3G sit v testovacim rezimu? Vcera jsem si zase surfoval a najednou se objevila "chyba registrace sim karty", coz se vetsinou deje, kdyz ji operator deaktivuje. Pravda, je, ze to jejich 3G pouzivam kazdy den s jinym telefonem (coz navic obnasi ziskani certifikatu, hack a instalaci field testu)

btw. tez se mi zdalo, ze kdyz jsem posilal sms pres umts, tak se jejich cena neodecita z kreditu...
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 10. 7. 2009 14:11

Pokud jsi neměl aktivovaný žádný datový tarif a dostal ses do hlubokého mínusu surfováním, tak tu simkartu odpojujou totálně.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KubbY 10. 7. 2009 16:26

Kapr73: je to z jiného důvodu, nebudu tu rozvádět proč, ale má to spojitost s testovacím režimem ;-)
Ou tů - ken dů
KubbY
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr73 10. 7. 2009 17:40

@snowboarder: to nikoliv, mam nabito dve kila a aktivoval jsem si IVM, navic s tremi mesici zdarma
@KubbY: dik za info, dulezite je, ze to zase funguje...

mensi OT: pouzivam tu simku hlavne jako modem pro tablet Nokia N810 Obrázek a data pretazena v rezimu modem nebylo potreba platit nad ramec datovych balicku IVM i drive Surf&Mail, i kdyz (pokud se domnivam spravne) by tomu tak byt nemelo....
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 10. 7. 2009 18:17

Tak ja nevim, SE telefony nemam, takze nemuzu to vyzkouset sam. Pokud najdes nejakou aplikaci, ktera ukazuje Cell ID,a spolehlive chodi, tak dej vedet. Lidi s SE telefony je hodne a chteli by taky smirovat sit :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka_2 10. 7. 2009 20:36

Zralok: Nic nového spuštěného není, dneska jsem trošku pozměnil cestu do práce se zapnutým celltrackem. (nebyl jsem ale osobně v Šenově na křižovatce).
Akorát stejně jako v Plzni, tam kde došlo k výměně za Huawei, jede EDGE. Plus pro ty, co nemají telefon s UMTS a pro hospody s hrubšími zdmi. ;-)

Jinak včera jsem aktivoval úplně novou SIMku s IVM, ale přes 1Mb/s jsem se nedostal ... :-|
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod KubbY 10. 7. 2009 21:09

Jirka_2: já od doby co je puštěné EDGE v Plzni už UMTS v telefonu nepoužívam. Rychlost EDGE je pro mobilní surfování "dostačující" a hlavně mi baterka vydrží den a půl a ne 4 hodiny jako na UMTSku :-)
Ou tů - ken dů
KubbY
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladco 11. 7. 2009 10:47

Těch míst, kde jede nově EDGE je už poměrně dost, taky by už mohli zaktualizovat mapu pokrytí na svém webu :oops:
OxidVodný
Vladco
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 11. 7. 2009 11:18

Na první stránce zmiňujete jako jedno z míst, kde se momentálně buduje O2 3G síť i Hradec Králové. Nevíte někdo jaká je nyní situace v tomto městě? Už někdo odchytil signál? Nějaký termín spuštění?
bodyczech
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků