Porušuje T-Mobile práva? Jak na reklamaci?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod H0nzik1 23. 3. 2009 13:26

Dobrý den,
Operátor mi před 2 dny zavolal ohledně T-Mobile Combi, já objednávku potvrdil a nyní odstupuji od smlouvy, na základě zamlčení podstatných skutečností. Zde jsem našel podmínky T-Mobilu, které mají být dodrženy v případě odstoupení.


http://t-press.cz/MediaNavigator/2007/44/419.html
http://t-press.cz/MediaNavigator/2007/44/420.html

viz
pokud je smlouva uzavřena na dálku tj. přes e-shop, prostřednictvím dealera či Zákaznické centrum, má zákazník má možnost do 14 dnů od smlouvy odstoupit. Podmínkou je, že nesmí využívat žádné služby, tedy na daném telefonním čísle nesmí být žádný provoz

PODLE ZÁKONA:

podle §57(1) obcanskeho zakoniku muze spotrebitel odstoupit od smlouvy v pripade, ze je smlouva uzavrena mimo provozovnu dodavatele, a to do 14 dnu, pokud uz dodavatel zacal dodavat sluzby ci zbozi, nebo do 1 mesice, pokud dodavatel jeste nic nezacal dodavat.

Operátorka mi však sdělila, že mohu v klidu volat a smskovat i když už je T-Mobile Combi aktivované, kdo tedy lže? Operátorka nebo stránky T-Mobilu?
Porušuje T-Mobile občanská práva? Jak mám postupovat při reklamaci? Od jakého data se dá počítat 14 dní?
Děkuji za odpovědi.
H0nzik1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 23. 3. 2009 13:35

nevím přesně o co jde, ale raději se řid dle podmínek PSANYCH a dotlač operátorku aby to dle nich dělala. pak se odvolávat na to, že "oper. mi povidala", je nemožné. sami operátoři v tom mají bordel a nevědí přesně ve všem! co a jak. a někdy něco jde, a jiný den zas ne, je to s nimi na mašli a je jedno u koho.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tichus 23. 3. 2009 15:40

Ja si tedy take dovolim zareagovat. Chapu to tak, ze mate SIM, na ktere je tarif T-Mobile Combi, k dispozici a to vse mate jako novou smlouvu. Mate tedy ze zakona 14-denni lhutu, ve ktere muzete jednostrannym ukonem odstoupit od smlouvy. To, jestli je to na zaklade zamlceni podstatnych skutecnosti nebo Vas to proste jenom tak napadlo, zde nehraje vubec zadnou roli. Pokud to mate od operatora, tak se to posilalo mam dojem do firmy Asseco v Nymburce - melo by to byt uvedeno na druhe nebo treti strane smlouvy (pokud si pamatuju spravne), je tam tomu venovany samostatny odstavec, kde je popsano, jak postupovat, pokud chcete vyuzit vyse zmineneho prava. Neni s tim vubec zadny problem, jenom je treba poslat zpet komplet vsechno, co jste dostal (tedy vcetne smlouvy, kterou si pripadne muzete pro vlastni potrebu zkopirovat). Taky jsme na prodejne rikali, at z toho nevolate, ale podle meho nazoru by provoz na SIM nemel byt prekazkou ve vyuziti prava na odstoupeni, protoze se tim nijak nesnizuje hodnota Vami koupeneho zbozi (neni mozne to nijak opouzivat) a jedine by po Vas mohli vyzadovat uhrazeni tech minut nebo sms. Z moji zkusenosti pokud to clovek stihl poslat v pozadovane lhute, tak ani jednou nebyl zadny problem (jediny problem by mohl nastat, pokud byste to mel od nejake jine firmy, tam se to musi misto do Asseco poslat do jejiho sidla, ale Vy to mate primo od operatora, jak rikate...). Cilem T-Mobile neni utahat Vas na necem a uz Vas nepustit (at tomu budete verit nebo ne), ale je pravda, ze nekdy operatori podavaji ponekud zvlastni informace - radeji se chodte ptat na prodejny, pokud to jde, obvykle Vam tam poradi lepe ;-)
Tichus
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 23. 3. 2009 16:28

DD,

shrnuto je to nademnou myslím, víceméně nejpřesněji. A co se týče dočasného provozu, toho bych se vůbec nebál. Zvláště, jde-li o T-Mobile Combi, tedy předplacenou kartu. Kredit, který si tam nabijete provoláte, po zrušení/převedení propadne/zůstane. Nic víc, nic méně.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vraana 23. 3. 2009 23:46

Je to víceméně tak, jak psal Tichus.

Provoz na SIM není zpravidla problém, pokud je to rozumný provoz (ne 5000 do USA). Zaslat žádost o odstoupení od smlouvy je potřeba tam, odkud smlouva přišla. Pokud je na smlouvě razítko T-Mobile, tak tak do Asseca (to je T-Mobilí logistické centrum), pokud je tam razítko jiné, tak na adresu na razítku. Samozřejmě doporučeně.

A prosím, neohánějte se hned porušováním nějakých práv, to je poškozování jména T-Mobile.
vraana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H0nzik1 24. 3. 2009 14:04

Děkuji za příspěvky. Moc jste mi to objasnili. Nic proti T-Mobilu nemám, jen nevěřím vlastním očím (spíše uším), že říct operátorce do telefonu "ano" a pár údajů je jako udělat konečný podpis ve smlouvě. A ničím se neoháním, však jsem se ptal jestli porušuje, neřekl jsem, že ano. Děkuji
H0nzik1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků