T-Mobile, použití funkce Locator

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Yarda 26. 1. 2009 10:27

Napadlo mne, že by bylo dobré kdybych uměl používat funkci Locator - má napsat zeměpisné souřadnice kde zrovna je mobil ze kterého se ta funkce aktivovala. Ptal jsem se na zákaznické podpoře, prý je to složité, musí se při tom zadávat PUK a ještě nějaký další kód, nakonec jsme se shodli, že se na to zeptám v nějaké jejich prodejně.
Není to možné nějak jednoduššeji, např. zavolat nějaké číslo?
BTW: Nevíte někdo, pokud zavolám na tísňovou linku, jestli se jim tam poloha volajícího zobrazí? Párkrát jsem se o to zajímal a vždy jsem dostal mlhavou odpověď.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 26. 1. 2009 10:45

Na lince tísňové lince 112 mají technologii na zjištění souřadnic volajícího z mobilního telefonu. Ostatní si nejsem jistý.. Rozhodně se o tom nemluví.
Ale při zavedení linky 112 se hodně mluvilo o jejích výhodách. A jedna z nich byla, že operátor dokáže relativně rychle zaměřit volajícího z mobilního telefonu. Tudíž je dobré ji použít když si volající není úplně jistý svojí pozicí. Z tohohle soudím, že je to na ostatních linkách komplikovanější.
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamazal.jiri 29. 1. 2009 14:19

Na lince tísňové lince 112 mají technologii na zjištění souřadnic volajícího z mobilního telefonu. // A né jenom na lince 112 ;-) Spíše záleží na dispečinku, jak je vybavený (polohu mají i na 150, 155, 158).

Každopádně poloha se dá určit s přesností na pár metrů. Byl jsem na několika přednáškách na ČVUT FEL katedře telekomunikací, kde bylo vše pěkně vysvětlené. Jinak jak bývá ve filmech, že to trvá 30 vteřin, je naprostá blbost - trvá to pár vteřin, né-li sekundu. Vlastně nejde o nic jiného, než že se zjistí, k jakým vysílačům (bts) se mobil může připojit a jakou sílou (tím se spočítá vzdálenost). A na přesné určiní polohy stačí teoreticky tři BTS (3 kružnice a průsečík je poloha mobilu).

A co se týče diskečinků, tak opravdu některé mají možnost vidět polohu volajícího a dispečeři se ptají volajícího na jeho polohu jen z důvodu ověření pravdivosti. (Když někdo volá v Pardubic, že v Praze hoří, asi něco není v pořádku :)).
zamazal.jiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zamazal.jiri 29. 1. 2009 14:22

Jo ale co jsme chtěl říct - v mobilu se dají zjistit ID btsek a i docela přesná míra signálu, takže určení polohy by neměl být problém. Viděl jsem to jako aplikaci ještě na starý černobílý nokii (přímo v menu, žádná Java).
zamazal.jiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalbares 30. 1. 2009 14:07

zamazal.jiri píše:Když někdo volá v Pardubic, že v Praze hoří, asi něco není v pořádku :)).
Ne tak docela. Vzhledem k tomu, že TCTV jsou vždy jedno v každém kraji, tak může podle aktuální polohy hovor kolikrát spadnout do jiného centra. Stejně tak při obsazení jednoho centra.
Poloha se zobrazí velmi rychle, ale ne vždy je dostatečně přesná. Stačí být v jednom místě, použít různé operátory a rozdíl může být řádový.
Jinak samozřejmě je pak možnost vyžádat si upřesnění polohy přes mobilního operátora.
michalbares
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zamazal.jiri 31. 1. 2009 20:02

"Jinak samozřejmě je pak možnost vyžádat si upřesnění polohy přes mobilního operátora."

No vždyť o tom také mluvím. :-)

Jinak T-mobile má službu "Kde je" - http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tari ... KdeJe.aspx

Právě jsem jí zkusil a do 10 vteřin jsem na mapě viděl svojí polohu. Ale sekl se o cca 80metrů (njn vesnice).
zamazal.jiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AgentSvr 31. 1. 2009 23:46

Yarda : Pokud se nic závážnýho nezměnilo, tak by to mělo být stále stejně snadné...

Nejprve je třeba nastavit LPIN (PIN Locator) na té SIM kartě, která má být zaměřována. Pro vyhledání SIMkarty, kde je nastaven LPIN stačí do aplikace na jiné SIMce či na netu zadat právě nastavený LPIN a na základě aktuálního přihlášení na určitou BTS vyhledávaný Simky ti příjde údaj o pozici (město přesnější-pustina méně přesná).
Je to podobná služba jako má O2-Cell Info, akorád, že lze tyto údaje zjistit na dálku. Žádná složitá technologie, ukáže se pouze text a souřadnice kterak jsou napevno nastavena na právě využívané BTS hledanou SIMkou...
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yarda 8. 2. 2009 12:25

Tak jsem to objevil, resp. poradili mi to v prodejně. Příslušný příkaz je schovaný v menu Zábava. Zkusil jsem to, moji polohu to našlo s nepřesností cca 200m.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků