Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xls 11. 4. 2011 20:54

Jako zajímavý řešení bych v tomhle případě viděl Ufon - starší tarif za nula, kde jsou nulový paušály a volání v síti zdarma, takže byste měli po počáteční investici volání úplně zdarma. Taková vzájemná vysílačka...
xls
Junior

Odeslat příspěvekod radim 12. 4. 2011 07:50

To mě taky napadlo, nicméně je tu dost záporů (nový telefon, nové číslo, počáteční investice cca 12 paušálů Kamarádů, těžko se shání, signál, nemá roaming, ...), ale největší je asi ten, že se platí SMS, přestože zase na druhou stranu příchozí hovory z cizích sítí by to mohly eliminovat.
Spíš mě ale napadla další možnost, šedý virtuál. Paušál kilo, mezi sebou volání zdarma, v ceně paušálu 60 minut a 30 SMS, za další stovku se dá dokoupit 200 SMS. No záleží, jak moc by psali a volali mezi sebou a na jiná čísla, pro každou situaci je vhodnější něco jiného.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedy 12. 4. 2011 14:29

Já bych ještě doporučil u O2 Pokec na jedno za 19Kč neomezené volání. Měsíčně to výjde na 76Kč. Oba byste museli být u O2. SMS v tom nejsou.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 4. 2011 14:53

19 kč je na fixní číslo, 49 mobilní
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speedy 12. 4. 2011 20:29

Pravda, překoukl jsem se. Můj tip je tedy bezpředmětný. Kamarádi jsou vyhodnější.
speedy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tushitel 12. 4. 2011 23:04

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co by ste mi doporučili za tarif, pokud:
jsem student, telefon vicemene nepouzivam - (jsem stale online),
a) a zrizoval bych si ho jen vicemene na volani s partnerkou do druheho telefonu ktera ma jak vodafone tak t-mobile. (takze co nejlevnejsi)
b) uvazoval bych o celkovem prejiti na neco jineho, bo mam jeste klasicky kredit a ted uz mi nevyhovuje, nemam pravidelne utraty , momentalne vetsina znich je propsana s partnerkou a par sms. (castka na mesic se pohybuje odhaden mezi 30 - 80 kc) (v okoli maji vsichni T- mobile)
tushitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 4. 2011 07:36

jestli utratis 30 - 80 mesicne, tak zustan na predplacence .. pokud sezenes divokou kartu od vodafone, je tam volani na vybrane cislo za 2,38/min
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigboban 13. 4. 2011 07:59

2tushitel:
Pokud by bylo volání "univerzálnější" na víc čísel/sítí tak asi není lepší volba než GO Felicia. K sehnání na Aukru za 2 kila, volání všude za 3,80. :-)
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod radim 13. 4. 2011 08:05

Felicia tak 4,20–4,50, vinou účtování. Nejlepší volbou je EMEA, nulový paušál, mezi sebou za 0,84 Kč/min., jinam za 3,12 Kč/min., 60+1, SMS za polovinu oproti Felicii. Aktivace dvou čísel 840 Kč (čísla zůstanou).
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barney29 13. 4. 2011 13:02

snowboarder píše:Asi leda, že už jsi to prodloužení zrušil? Jinak si tohle jistotu zjisti na lince, jak to máš nastavené, ale TM má v podmínkách, že se automaticky prodlužuje ( http://www.t-mobile.cz/web/cz/residenti ... -se/bav-se )
´
Uživatelům tarifu se smlouva automaticky prodlužuje o 12 měsíců.
Smlouva se automaticky prodlužuje, pokud zákazník neurčí před koncem smouvy jinak.

viz také Obchodní podmínky tarifu BAV SE
Taky můžeš požádat, aby to po vypršení převedli na smlouvu na dobu neurčitou s nějakým XY tarifem a během té doby (těch pár dní) ti proběhne ten přenos


Ahoj,
promyslel jsem přechod - chtěl bych po vypršení smlouvy přejít na Twist a pak v klidu přenést číslo k Vodafonu. Dnes jsem psal na T-mobile, jaký mám zvolit postup a odpověď:
Dobrý den,

Tarif BAV SE se automaticky prodlužuje na dalších 12 měsíců a to do věku 26 let. Kdykolif toto automatické prodloužení je možné opravit na 24 měsíců a získat dotaci na telefon.
Pokud nechcete, aby nedošlo k prodloužení smlouvy je třeba využít jeden ze dvou postupů.
1. vypovědět smlouvu (písemně) o to s výpovědní lhůtou min 30 dní. To znamená měsíc před koncem smlouvy.
2. zavolat na operátory 4603 a požádat o zrušení automatického prodloužení a to min 7 dní před koncem smlouvy. Smlouva zmnění tarif na Kredit 300 na dobu neurčitou. Opět je možné smlouvu písemně vypovědět s 30 denní výpovědní lhůtou.

Po provedení výpovědi číslo přejde na TWIST Start, který je pak možno měnit.


Takže mám zajít na prodejnu podat výpověď? (smlouva končí 1.6., takže již nyní?) Nechci žádný Kredit 300 nebo něco podobného.

Děkuji za pomoc.
barney29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snowboarder 13. 4. 2011 13:24

Oficiálně by mělo stačit poslat základní údaje na email info@t-mobile.cz s tím, že žádáš výpověď s převedením na Twist. Pokud nemáš prodejnu daleko, radši bych si tam zašel, abys nepřišel o číslo, domluvil to přímo na prodejně třeba 2.5. (1.5. je svátek a 2.6. by se ti to mělo převést na ten Twist). Fakt, že jsi zvolil jednu z nejrozumnějších variant se cení :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod barney29 13. 4. 2011 13:57

Díky, stavím se tam 29.4. (2.5. tu nejsem), pokud vše proběhne v pořádku, zajdu do Vodafonu a vyřeším převod čísla + aktivaci studenta.

Díky za pomoc. :-)
barney29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 5. 2011 20:35

Ahoj všichni. Doteď používám předplacenku od O2 a to takovou, že jednou za 4 týdny dobiju telefon za 300,-Kč a používám na tom internet za 20,-Kč na týden tudíž 100,-Kč za měsíc. Uvažuji ale, že přesedlám na nějaký tarif. SMS pošlu tak 3 do měsíce a spíše volám. Operátor je mi vcelku jedno / v okolí má většina O2 nebo VF/ a ani jeden zde nemá 3G. O2 má E a nejbližší 3G je v Jablonci n.N. Můžete mi prosím poradit nějaký tarif kolem 300-500,-Kč s internetem ?. Jak mám předlacenku tak nemám čas sledovat nabídku oparátorů. Děkuji T,.K.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 5. 5. 2011 20:46

Ještě by bylo fajn napsat kolik minut tedy provoláš a zda jsi student.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kasprik 5. 5. 2011 21:02

Student nejsem. Kolik minut provolám nevím nikdy jsem to nepočítal, ale zkusím odhadnout. Když provedu tak 4 hovory denně do té jedné až dvou minut tak to vychází na cca 150-200 minut za měsíc, ale není to podmínkou, protože jsou dny kdy vůbec nevolám. Odhaduji tak kolem 100 minut.
Kasprik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků