Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 26. 11. 2019 10:06

No pokud to volání používáš na hovory víceméně v rámci rodiny tak to Emtéčko by bylo lepším řešením. Mrkni na emtecko.cz/trz tam za 3,63kč/sim máš volání a sms do sítě 10000 minut a SMS. Data jsou taky za rozumnou cenu případný dokup za půlku. Jinak na retencích běžné nabízeli u T-mobile za 300 neomezenku s 1,5GB dat ale to bylo se smlouvou na 2 roky teď už mají tarify bez úvazku.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 11. 2019 12:40

Jen se ujistím, pokud málo volám a chci nějakých 1,5 - 2 GB dat, nic lepšího než Emtéčko zaměstnanecké nenajdu?
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod radim 26. 11. 2019 14:22

No v jednom tarifu asi ne. Leda mít dualsim a jednu simku mít na volání a druhou na data, takto zvlášť by se to pak dalo pořídit levněji.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 26. 11. 2019 14:26

Pokud jde jen o data (dualsim) tak nejlépe vychází předplacenka 26 od Vodafone tam je za 99,50 měsíčně 3,2GB nebo u Kaktusu při využití HD vyjde na 100 měsíčně 1,5GB balíček (+1,5GB na sociály) - u Kaktusu se vše nevyužité převádí do nekonečna. Komu stačí 1GB měsíčně tak Twist za 400 na 12 měsíců po 1 GB. Viz příslušná vlákna na fóru.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 11. 2019 16:02

Radim, a pokud bych přistoupil na extra datovou SIM, tak co je tam za možnosti? Snažil sem se to tu projít, ale nějak to nevidím

Doteď sem to tak měl, na volání ČEZ, platím jak volám, a na data 1,5GB za 150 Kč od O2 Family, dvě karty dva mobily, ale teď sem koupil nový telefon a systém dvou telefonů chci zrušit a vidím, že už jsou jiné výhodnější nabídky.

Kaktus propočítávám jak by to vycházelo, s bonusama je 1,5 GB za 100 Kč (emtéčko 139 Kč), 1,5 GB navíc 75 Kč (emtéčko 70 Kč), další výhoda je převod dat. Tedy s podmínkou plného využití bonus kreditu to o něco výhodnější je, ale zas chytat dobíječky a hlídat platnost bonusového kreditu mi přijde jako dost pakárna. emtéčko je zase lepší pokud bych nárazově těch dat potřeboval víc.

Vodafone 26 vypadá dobře, ale nejsem v tom věku ani nemám na koho bych to napsal. Twist 12 x 1 GB na rok sem taky viděl, ale tam pak vychází dost blbě data navíc.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod radim 26. 11. 2019 17:08

Ty nejlepší akce jsi sem vypsal a máš je projité, takže není moc co radit. U toho twistu můžeš mít dvě karty a jak vyčerpáš ten 1 giga, dáš do mobilu druhou. Vopruz, jasně, ale lepší než ten dokup. Jinak se teď dost objevují různé dočasné akce, na které je dualsim ideální, ať už sto neomezených dvouhodinovek u Vodafonu, nebo třeba teď ještě stihneš dva měsíce 5 GB za kilo u Bleskmobilu (https://bleskmobil.cz/internet/5-giga-za-99-kc/), což mi přijde super (a 50 Kč ti ještě zbyde na volání případně). Jakmile akce skončí, simky vyhodíš. Nějaká data navíc měla (má) i Sazka atd., chce to se sem tam podívat. Když máš dualsim, vybíráš si třešničky.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 11. 2019 07:14

Vodafone 26 na nikoho nepíšeš je to předplacenka bez registrace. Více lidí psalo že se jim povedlo to na prodejně sehnat bez nějakého mladšího vzorku, ostřílenější by mohli před prodejnou požádat kolemjdoucího... Fantazii se meze nekladou zbytek jsou jen výmluvy. Buď chci levná data nebo ne. Někdo to např. převedl přes podporu. Viz příslušné vlákno stačí číst.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cz.hook 4. 12. 2019 18:39

Zdravím mám možnost získat firemní tarif v síti VDF za 880 Kč - neomezené volání, sms i data. Data bez omezení rychlosti. +45GB dat v roamingu zóna 1.

Je to dobrá nabídka?

Děkuji a pěkný den všem
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 12. 2019 09:20

Pokud se data dají využít i doma na internet do PC tak jo
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikemiky 22. 12. 2019 12:40

Má tady prosím někdo zkušenost s neomezenými tarify u Vdf, zajímá mě ta rychlost 10mbit, jestli to tak jede, nebo se to pohybuje méně? Ptám se, protože jsem dostal teď nabídku od Vdf, doteď jsem měl 50gb a rychlost neomezena, jen jsem byl limitovaný těmi 50gb,coz jsem vyčerpal skoro vždy. Může někdo tedy říci, jestli je to stabilní?
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 12. 2019 16:39

Mám ten tarif druhý měsíc a funguje to na mobilu naprosto perfektně. První vteřiny to běží rychle, pak se začne omezovat rychlost až k těm deseti megabitům. Na mobilní potřeby naprosto s rezervou dostačující (fungují i FHD60fps videa na YT).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikemiky 22. 12. 2019 19:40

Moc díky, ono ani nic jiného asi nepadá v úvahu, cenu nabídli slušnou, tak jsem jen chtěl vědět, jestlli to pak nejede šneci rychlosti, toho jsem se bál, tak jsem rád, že to funguje...
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 12. 2019 20:47

Neviděl bych v tom žádný problém :-)
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikemiky 22. 12. 2019 21:36

To jsem fakt rád, ono z nich něco vymacknout, je nadlidskej výkon, já neomezený volání ani SMS vůbec nepotřebuje, ale oni mi zase ty neomezený data nedají, tak aspoň že udělali normální cenu, protože nechápu, že neumí sestavit co potřebuješ.
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 22. 12. 2019 22:22

Oni by uměli. Ale nechtějí. Pro ně je to jednodušší a zároveň výnosnější. Já ten tarif používám třeba čistě na data. Mám ho v rámci firemního benefitu a firemní číslo známým dávat nechci. Takže datuju přes firemní a soukromé mám zase na jiném OneNetu, kde platím za minutu hovoru a sms 40hal.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků